bitcoin.de

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

bitcoin.de

Мнениеот 2GOOD » 02 Юни 2013, 02:41

Нека тук пишем всичко свързано с немската борса bitcoin.de

В следващите дни ще нахвърля кратко ръководство как да продавате биткойни в bitcoin.de, без да имате проблеми. Ако някой друг е готов да ми помогне с него, нека пише отдолу - после ще го сложим в първия пост.

Продажба на биткойни
Много е важен бутона confirm payment receipt
С този бутон потвърждавате, че сте получили парите, но само СЛЕД като си получил парите в банката, иначе ги подарявате на купувача.

Сега въпроса с купуването е по-интересен, верификацията в bitcoin.de е една от най-лесните - подобна е на тази на PayPal. Проблема е как да пратим парите на продавача, сега чета ценоразписа на ПИБ и там има много интересна точка:
2. Преводи за други банки (виж Забележка 1 от този Раздел)
2.1. по нареждане на клиенти на ПИБ със спот вальор (2 работни дни след деня на нареждането) - 0.15%, мин. 15 евро, макс. 200 евро
2.1.1. за суми до 500 евро - 2 евро


Аз това го разбирам, че таксата си е 2 евро, т.е. нормална СЕПА, което е супер. Нека някой, който го е правил или е питал да сподели опит.

Поздрави

П.С.
===
За регистрация може да ползвате моя линк, ще съм благодарен: https://www.bitcoin.de/en/r/mn3zme
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: bitcoin.de

Мнениеот gw_ico » 02 Юни 2013, 02:51

На мен ми казаха 12 за суми под 500 в банката. Понеделник най-вероятно ще правя превод, но предполагам ще вляза в графата над 500, така че пак няма да разберем.
За да получа кода се наложи да почакам малко над 24 часа :)
gw_ico
 
Мнения: 24
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:21

Re: bitcoin.de

Мнениеот 2GOOD » 02 Юни 2013, 02:55

gw_ico написа:На мен ми казаха 12 за суми под 500 в банката. Понеделник най-вероятно ще правя превод, но предполагам ще вляза в графата над 500, така че пак няма да разберем.
За да получа кода се наложи да почакам малко над 24 часа :)


Явно са 12... ето и защо:
2 евро е таксата за сума до 500 евро
10 евро е таксата за превод SWIFT, сега не знам ако се направи през ел.банкиране дали ще я има тази такса, ако може да питаш утре в офиса ;)

По тази логика, за 1000 евро таксата би била: 15 евро + 10 евро = 25, тази такса би била същата и за преводи до 10000 евро
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: bitcoin.de

Мнениеот gw_ico » 03 Юни 2013, 15:53

Днеска направих няколко превода под 500 евро. Таксата беше 12 за всеки. Следващия път като ходя ще питам и за онлайн банкирането какво е положението :)
Сутринта около 8:30 пуснах поръчката, днеска около 15:00 пуснах преводите, остава да видим кога ще ми преведат монетките :)
gw_ico
 
Мнения: 24
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:21

Re: bitcoin.de

Мнениеот gw_ico » 05 Юни 2013, 10:57

Току що получих монетите на 2 от поръчките. от 10 монетки получих 9.9 заради таксата, но пък малко свалят от цената да компенсират (така става поделянето на таксата между продавача и купувача). Все още чакам другите 2 поръчки :)
gw_ico
 
Мнения: 24
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:21

Re: bitcoin.de

Мнениеот whocares » 05 Юни 2013, 17:26

Самото купуване как става в борсата, че с нея не съм работил досега, а е най-сигурна в момента ?

Ако си ги метна монетите после в портфейла колко взима за транзакцията ?

Благодаря :) .
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: bitcoin.de

Мнениеот gw_ico » 05 Юни 2013, 19:44

Вече и третата транзакция е факт. Любопитно е, че от 4 сделки, 3 с германци и 1 с испанец, испанеца остана последен да я потвърди. Което беше малко или много очаквано.

Купуването на btc става по следния начин. Първо си потвърждаваш банковия акаунт. Въвеждаш данните които искат, след което ти пращат малка сума с код за причина за плащане. В моя случай беше 7 цента. Трябва да се въведе кода и след това вече може да се купуват btc. Лимита като за хора с бронзов рейтинг е 5 btc. Но пък можеш да правиш неограничен брой сделки по едно и също време. Самия ред е следния. Натискаш бутона buy, или пък някой друг ти е харесал офертата. След това имаш 12 часа за да отидеш до банката и да наредиш превода с данните които ти изпращат. Когат купуваш btc сумата която заплащаш е съвсем малко по-ниска от реалната (така продавача си заплаща неговата част от таксата). След като си направил превода в рамките на 12 часа, трябва да потвърдиш на сайта, че парите са изпратени. След това чакаш продавача да потвърди, че ги е получил и ти прехвърлят btc, но без 1%. По този начин плащаш своята част от таксата. И с това сделката приключва. За прехвърляне към портфейл мисля че няма такса. Когато ми потвърдят и четвъртата сделка ще прехвърля и ще знам със сигурност.
Важно е да се спомене, че нашите банки имат доста солени такси за изходящи преводи. В ПИБ е 12евро за суми под 500, в другите мисля че е повече.
gw_ico
 
Мнения: 24
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:21

Re: bitcoin.de

Мнениеот whocares » 05 Юни 2013, 20:29

gw_ico Благодаря ти за изчерпателният отговор.

Видях обаче подробността за 2-те седмици в които няма да мога да пращам монетките ми на друг биткойн адрес, което обезсмисля закупуването им оттам в момента.
Ще продължа да търся някой колега, който може да ми продаде :) .
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: bitcoin.de

Мнениеот marincho » 05 Юни 2013, 20:33

whocares написа:gw_ico Благодаря ти за изчерпателният отговор.

Видях обаче подробността за 2-те седмици в които няма да мога да пращам монетките ми на друг биткойн адрес, което обезсмисля закупуването им оттам в момента.
Ще продължа да търся някой колега, който може да ми продаде :) .
Не знам за какви две седмици говориш, но си се объркал нещо.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: bitcoin.de

Мнениеот whocares » 05 Юни 2013, 20:46

Това имам впредвид, може и да греша :) .

Please note: For safety reasons, bitcoins that are being bought via a newly created and validated bank account, cannot be paid out for 14 days (calculated from the successful completion of the first purchase), i.e. they cannot be transferred from your account to a bitcoin address. However, you can sell bitcoins any time within this safety period (via the same bank account). Within the safety period, the bank account cannot be changed.
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin