Какво стана с цената на BTC

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Какво стана с цената на BTC

Мнениеот caspero94 » 28 Мар 2014, 08:17

Аз съм много нов "копач" и сериозно съм притеснен от цената на BTC. Ако може да дадете мнение защо падна така главоломно и дали ще се оправи и кога ще се оправи ?! Имало ли е и преди такива спадове ?!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот angelche1973 » 28 Мар 2014, 09:28

Май от октомври миналата година цената не е била толкоз ниска. Фирмите правещи ASIC-си си пробват новите машини и кешират :lol: Според мен цената ще пада още. Дано не съм прав :?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот charliebg » 28 Мар 2014, 09:37

Тва е така щото аз се хванах на играта...
Ся ми хвърлете един бой и цените ще се оправят...
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот Странник » 28 Мар 2014, 10:08

http://www.coindesk.com/bitcoin-price-drops-new-chinese-bank-rumours/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+CoinDesk+%28CoinDesk+-+The+Voice+of+Digital+Currency%29
Според това излиза че всичко много зависи от китайците.
А в един друг смисъл все по големите изчислителни мощности правят и по голям добив което в известен смисъл води и до по големи количества валута в продажба на пазара.
Ако за момент допуснем че търсенето е константа на пазара ,а предлагането расте според горното съображение няма нищо чудно дотук.
В друга подобна тема бях споделил мнението че едва когато BTC стъпи на здрава основа стока,услуга---->BTC---->друга стока услуга и се байпасират парите като фактор вече ще се говори за стабилност.
В момента банките имат последната дума все още за съдбата на BTC и както се вижда съвсем ясно всячески се стремят да му пречат.Хората по света в по голямата си част все още са подвластни на банките и илюзорната стабилност която те предлагат.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот larry12 » 28 Мар 2014, 10:53

Китайците са големи играчи нормално е цената да зависи от тях... все пак са едни от най-големите производители,фермери и търговци в биткойн света..... за момента Странник-а е напълно прав , Биткойн-а все още зависи прекалено много от банките в момента в който това се промени можем да заговорим за няква стабилност.....

Според мен няма нищо стряскащо в тия скокове/спадове , ежедневно в reddit се публикуват статии на мултимилионни фирми които не се притесняват да инвестират милиони в биткойн сферата а моментните цени са повече от подходящи , снощи купих 2 БТЦ-та на 460$.

Striper зад които се говори че стоят PayPal представиха система за плащане с БТЦ , и т.н. от една страна добри новини , от другата естествено има и лоши но е неизбежно.... доста хора не харесват идеята на БТЦ.

Гледайте на Биткойна като няколко годишна инвестиция..... все още ме е яд че не купих 200-300бр. когато бяха по 2-3$.... :doh:
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот MoneyMaker » 28 Мар 2014, 10:56

Според мен така ще се движи цената на биткойна!

Изображение
MoneyMaker
 
Мнения: 32
Регистриран на: 09 Юни 2013, 11:12

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот vmuser » 28 Мар 2014, 11:10

То хубаво с такива анализи, но си мисля, че BTC не е като конвенционалните стоки, услуги, акции и тук волатилността е много по-голяма. В случая общо взето това е равносилно на хвърляне на монета.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот dob » 28 Мар 2014, 11:26

То е нож с две , даже с няколко остриета:

- /минус/ хората не знаят, не ги търсят и не ги използват!

- койните са малко - около 8 млрд долара, което е нищо в световния паричен оборот!

- търговците нямат доверие и не приемат плащания!

+ /плюс/ ако хората обаче знаят и почнат да търсят, и да използват, се вдига цената и дела на плащания с нехартиени пари, което е добре за хората от този форум!

- като се разбере от повече хора съпротивата на банки, правителства, тайни служби се увеличава /банките са против - взима им се хляба; правителствата са против: не могат да печатат и да генерират инфлация и подчинение; тайните служби са против: не са подготвени /освен една две/и не могат да следят престъпници, корумпиарни политици, търговци на оръжие/!

+ като се вдигне цената се увеличават всички анагажирани - от разработчиците през хардуерните производители до посления копач и се увеличава броя на койните в световен мащаб!

и т.н. и т.н.

Сматам обаче, че пътят е верен и след много трудности, забрани и ограничения, един ден тези пари ще се наложат - разбира се "умните" политици ще сложат ръка и ще въведат регулация /те винаги побеждават/, а банките ще с примирят и освен хартийки и метали ще имат и големи сървъри в мазетата си!

Мислия, че хората решили да инвестират 1500 лева и да спечелят 1500 за два месеца са поели голям риск, гледайки графиките BTC/USD през последните 6 месеца! Най-големите печеливши ще са тези които очакват печалбите си минимум след 2 години, но дотогава ще трябва да имат пари с които да живеят, а не да си продават BTC-тата!
Последна промяна dob на 28 Мар 2014, 11:29, променена общо 1 път
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот Странник » 28 Мар 2014, 11:28

Според прогнозата се вижда възход нагоре...лично аз смятам че ще има затихващи колебания около центъра на нива около 400-450 евро
с тенденция към спад според последните факти около едни слухове само идващи от Китай.
Все пак нека не забравяме че китайската народна банка беше могъщия фактор който изстреля цената нагоре ноември месец.
Ако се появи скоро такъв друг фактор вече можем да говорим за сбъдване на тази прогноза.
Хубавото е че всичко това е непредвидимо и FED,МВФ,ЕЦБ нямат думата в случая което значи и все
пак една свобода и независимост от банковия произвол.
В един друг поглед над събитията от последните дни Русия отива все повече към изолация което ме навежда над мисълта
че няма да е далеч момента в който Путин ( напук на целия свят според руската непредвидима логика) като нищо може да
обяви криптовалутите за свой приоритет.Първия признак е налице -създават своя разплащателна вътрешна система по подобие
на PayPall и MasterCard .Следващата логична стъпка с която да излязат от банковата блокада на Запада ще са виртуалните валути.
Това ако се случи ще е много забавно и още повече ако руските суровини да се предлагат за виртуални валути ...и ще настане голяма веселба.
Тогава вече може би доста други държави ще ги последват в това...това ще е началото на края.И света няма да е същия никога повече.
Разбира се това са си мои разсъждения и предположения които може и да не се случат по никой начин.
Последна промяна Странник на 28 Мар 2014, 11:33, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Какво стана с цената на BTC

Мнениеот larry12 » 28 Мар 2014, 11:30

dob написа:Мислия, че хората решили да инвестират 1500 лева и да спечелят 1500 за два месеца са поели голям риск, гледайки графиките BTC/USD през последните 6 месеца! Най-големите печеливши ще са тези които очакват печалбите си минимум след 2 години, но дотогава ще трябва да имат пари с които да живеят, а не да си продават BTC-тата!


много добре казано :clap:


В допълнение в анкета сред американците (макар и не блестящи с особен интелект) над 60% все още смятат Биткойна за вид СКАМ , повечето са отговорили че ще повярват в него в момента в който могат да си купят БигМак от МакДоналдс с монети..... :D
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin