BTC-e

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

BTC-e

Мнениеот xaoc147 » 15 Мар 2014, 19:44

Здравейте, нов съм в форума и искам няколко съвета. Наскоро научих за BitCoin и крипто валутите. Искам да попитам само какво ви е мнението за BTC-e, защото май ще се занимавам сериозно с крипто валути, но искам да съм сигурен, че ще мога да ги обръщам в USD. Намерил съм си къде и какво да "копая". Единствено ме интересува дали BTC-e е надеждна борса и ако не, какво бихте ми препоръчали.

Благодаря за отделеното време!
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: BTC-e

Мнениеот cloud » 15 Мар 2014, 19:52

Здрасти Колега,

То и аз съм зелен ама. Препоръчван ти https://www.kraken.com/ освен ако верификацията не те притеснява. Реално взимат банкови трансфери ако искаш да купуваш и имат добра репутация що годе.
БТЦ-е са със сървъри в България фирмата която го държи е в Кипър изобщо шеиди ми се виждат малко. И ако тръгнеш да вкарваш пари става един такъв цирк с кви ли не пеимент процесори че зъбите ме болят.
cloud
 
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Мар 2014, 21:13

Re: BTC-e

Мнениеот xaoc147 » 15 Мар 2014, 19:59

Благодаря колега, ще го имам предвид. Но не знам може би не си ме разбрал, или аз не съм се изказал правилно. Моята цел е да копая алтернативни крипто валути, които да обръщам в BTC и след това в USD. Нямам за цел да вкарвам пари, единствено да взимам :D
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: BTC-e

Мнениеот vmuser » 15 Мар 2014, 20:04

Разбрал те е доста добре. На борсата първо даваш после взимаш. Става проблем, когато не можеш да вземеш. И за да не става проблем, човека е написал къде да се ориентираш.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: BTC-e

Мнениеот cloud » 15 Мар 2014, 20:11

Ами човек cryptsy.com е твойто място. Другото което можеш да погледнеш ауто switching пууловете копаеш scrypt базирани актернативки. Пуула автоматично избира най-печелившата валута и копае нея след което обменя в BTC. Ти си получаваш доходите само в BTC.
До тук съм си играл с три такива

middlecoin
Waffle pool
clever mining

http://poolpicker.eu/ - тук смята профита.


Вафлата май наи добре се държи за момента. Реално трябва да по копаеш поне седмица за да видиш точно колко се вади.
Клевъра - ако нямаш загуби ходи там. Обаче риджекта при мен беше толкова много че се отказах. Сега рия във вафлата.

Ако искаш сам да управляваш какво точно копаеш
multipool.us

Има контрол какво риеш - малко е убъркващо от начало но се свиква. После продаване в криптси и други подобни bter etc.
Последна промяна cloud на 15 Мар 2014, 20:17, променена общо 1 път
cloud
 
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Мар 2014, 21:13

Re: BTC-e

Мнениеот xaoc147 » 15 Мар 2014, 20:15

Проблема е че не виждам BTC като възможност за обмяна... или аз трябва да съм сляп или нз :D. Може ли да ме ориентирате как става номера? Как ще мога от виртуалния портфейл да си метна каквото количество имам изкопано (говоря за алтернативна валута), да я обърна в BTC и от там в USD.
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: BTC-e

Мнениеот xaoc147 » 15 Мар 2014, 20:19

cloud написа:Ами човек cryptsy.com е твойто място. Другото което можеш да погледнеш ауто switching пууловете копаеш scrypt базирани актернативки. Пуула автоматично избира най-печелившата валута и копае нея. Ти си получаваш доходите само в BTC.
До тук съм си играл с три такива

middlecoin
Waffle pool
clever mining

http://poolpicker.eu/ - тук смята профита.


Вафлата май наи добре се държи за момента. Реално трябва да по копаеш поне седмица за да видиш точно колко се вади.
Клевъра - ако нямаш загуби ходи там. Обаче риджекта при мен беше толкова много че се отказах. Сега рия във вафлата.

Ако искаш сам да управляваш какво точно копаеш
multipool.us

Има контрол какво риеш - малко е убъркващо от начало но се свиква. После продаване в криптси и други подобни bter etc.


Първоначално се бях насочил там, защото има най-голям избор. Даже копая в bet.ispace.co.uk където има тази възможност за най-печеливша валута, но засега съм на GPU, а мисля да взимам машини за SHA-256d съответно няма да мога с auto-switch. Но проблема идва, че в crypsy няма обмен на USD. Пуснах запитване кога ще го пуснат, но казаха че дори те нямат представа. И затова в момента съм се насочил да копая Terracoin, че е най-близо до BTC, да го обърна и да си взема парите през PayPal. Но виждам, че зачестяват хакерските атаки и искам да се убедя дали е добра борсата...
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: BTC-e

Мнениеот cloud » 15 Мар 2014, 20:25

Ами ауто switching пууловте вършат тая работа вместо теб срещу определено количество от изкопаното Вафлата е 1 процент примерно. Получаваш си БТЦ то в личния или в портфеила които си направи във въпрсоната борса. Като продадеш БТЦ то на някоя борса срещу долари Кракен например тия долари можеш да ги изтеглиш от борсата това става с банков трансфер до твоя сметка, не съм запознат със точните комисионни защото до момента се занимавам предимно с крипто. Като краен вариянт тука на форума в купувам\подавам секцията - местен кеш :)

Има и autoswitching за Sha 256 ама трябва да се заровиш малко.
Последна промяна cloud на 16 Мар 2014, 17:48, променена общо 2 пъти
cloud
 
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Мар 2014, 21:13

Re: BTC-e

Мнениеот xaoc147 » 15 Мар 2014, 20:30

cloud написа:Ами ауто switching пууловте вършат тая работа вместо теб срещу определено количество от изкопаното Вафлата е 1 процент примерно. Получаваш си БТЦ то в личния или в портфеила които си направи във въпрсоната борса. Като продадеш БТЦ то на някоя борса срещу долари Кракен например тия долари можеш да ги изтеглиш от борсата това става с банков трансфер до твоя сметка, не съм запознат със точните комисионни защото до момента се занимавам предимно с крипто. Като краен вариянт тука на форума в купувам\подавам секцията - местен кеш :)

Има и autoswitching за Sha 256 ама трябва да се заровиш малко.


ами значи ще поровя за autoswitch на sha256 и ако автоматично ми го обменя в BTC в моята сметка ме устройва доста :). Въпреки че като се замисля, за SHA256 може би аутосуитча не е толкова на оферта. Почти винаги тези дето са с по-голяма трудност са малко по-скъпички, не винаги но в повечето случаи, а промяната им в курса не е драстична, както при новоизлезлите scrypt валути. Може и логиката да не ми е правилна :D.

Но все още остава въпроса за борсата, засега може би ще е кракен :). Очаквам и други мнения. Благодаря засега!
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: BTC-e

Мнениеот filchef » 15 Мар 2014, 23:44

За изходящи трансфери от БТЦ-е удържат 150 долара руските банки които ги обслужват - изобщо не се занимавай с тях а от Кракен в евро трансфера SEPA е без комисионна само колкото ти удържа българската банка - ако е Пиб няма удръжки в ДСК удръжката е 0.1% а като искаш непременно да са долари си обръщаш еврото в долари като ти пристигне в банковата сметка - БТЦ-е я гледаме само за котировки купувачите защото обикновенно там курса е най нисък - можеш да си търгуваш и тук в форума все ще се намери някой да ти ги купи биткойните.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, viniamin