Обраха и poloniex.com

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот ZAX » 05 Мар 2014, 00:50

Не съм казал че е лесно, казвам че е възможно!

Рано или късно ще трябва да стигнат парите и до него и тогава вече е намерен.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот larry12 » 05 Мар 2014, 00:53

На теория да.... на практика мисля че е невъзможно за обикновен човек да го направи. Т.е. ако някой ти крадне 1-2-5-10 1000 БТЦ-та шанса да си ги върнеш по-скоро клони към 0.
По борсите никой не пита от къде ги имаш....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот ZAX » 05 Мар 2014, 00:57

Точно там е проблемът, че го духа само обикновения човек, а всичко това трябва да е предимно и изцяло в негова услуга.

Макар че колко да си обикновен ако имаш 1000 BTC за крадене...

Искам да кажа че ако не намерят крадеца, значи те са крадеца.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот larry12 » 05 Мар 2014, 01:02

твърде вероятен е и този вариант макар и не толкова вънуващ колкото случая с 744 К БТЦ-та от emptyGOX-a.....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот TradeBTC » 05 Мар 2014, 21:10

ZAX написа:Но има друго което не проумявам... Някой открадва някакви пари, от там нататък всичко е напълно проследимо на практика. Нали като ми откраднат толкова пари, ще си посветя живота на това да разбера кой е, ще му проследя всички транзакции и освен ако не ги раздаде на благотворителни организации, ще го набарам и ще му е*а маменцето мръсно. Как така някой краде и никой не го хваща? А това също така е и упрек, защото уж щеше да е анонимно, май май дарккоин...


Да, Bitcoin не е анонимен по подразбиране, но можеш да го направиш, особено ако имаш добра причина за това. Има много начини които ще заличат следите и със сигурност няма да си в състояние да го проследиш. Така че ако някой открадне няколко хиляди BTC или дори стотина, не мислиш ли че ще ги "изпере" многократно? Може да ги завърти по борсите за алт. валути и после пак за BTC. Може да ползва миксери, сайтове за залагане и какво ли още не. После ги продава през localbitcoins или по друг начин, който позволява работа директно с купувача и готово. И това само в случай, че има нужда от фиат пари, ако ли не може да ги похарчи за електронни стоки/услуги, примерно ако иска да разшири "бизнеса" си, може да си наеме някой ботнет, да си купи информация и т.н.
С едно изречение - ако е достатъчно компетентен за да ги открадне (което е по-трудната част) ще се погрижи да си заличи следите!

Да, истината е в Darkcoin!
TradeBTC
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Фев 2014, 20:37

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот ZAX » 06 Мар 2014, 08:23

А ти мислиш ли че ако на някой са му откраднали хиляди BTC, няма да си плати в съответната борса, била тя локална или не, за да му снесат информация на кой е акаунта който е депозирал от еди кой си адрес! Същото важи за който и да е гембъл сайт и въобще покупката на каквато и да било услуга, било тя виртуална или не. Но в момента в който поръча техника и даде адрес на който да я получи, ти гарантирам че там ще го чакат едни хубави хора и преди да си разшири бизнеса, ще му разширят разни отверстия, докато не снесе всичките коини обратно :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот larry12 » 06 Мар 2014, 10:36

Колегата горе ти го обясни но явно не вдяваш.
Ако някой е достатъчно подготвен да хакне борса и да крадне толкова BTC-та шанса да го хванат клони към 0 , едва ли ще го е направил от собствено IP , да не говорим че няма шанс да разбереш на коя борса ще ги развърти и изобщо че това са "краднатите" монети.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот ZAX » 06 Мар 2014, 10:55

Колега, не разбирам какво общо имат IP-тата с факта че някакви коини се крадат и отиват на някакъв адрес, после тези коини могат да излязат само от този адрес или греша? Излизайки от него, не ме интересува крадените ли излизат или е имал и други, интересува ме адреса с наличността и къде се местят.

Праща ги еди къде си, това се записва! Аз във всеки един момент мога да ги проследя от до. И всъщност това от една страна е просто чудесно, но от друга аз не искам всеки да може да ми следи транзакциите, тъй като по този начин се губи едно от основните предимства на цялата идея...

Дори задължително при всяка транзакция държи да ти покаже не само какво излиза и идва към теб, ами и какво остава, че и на какви порции и от къде е дошло преди това, даже не се налага да разбираш от каквото и да било и да търсиш, те сами ти го навират в очите и без да си се интересувал... И така чак до разни сайтове за пране, но и там има начин. Обясни ми моля те какво ще спре някой милионер (1000+ коина са си цял милион) да подкупи съпорта, ако не му дадат данните безплатно ей така от чувство за справедливост примерно. Ама той бил хитър крадец, нямало да се регне с лични данни, щял да верифицира с чуждо име, а после нали парите трябва да отидат до реалния човек, зад който се крие и се отива при него, чупят му се краката и си казва всичко. Или стоки щял да поръча, а те къде ще пристигнат?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот Flex » 06 Мар 2014, 11:15

Койните стигат до краптси, от там се обменят за 50 различни валути, обменят се пак за биткойни и от борсата излизат чисти и неопетнени.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Обраха и poloniex.com

Мнениеот larry12 » 06 Мар 2014, 11:18

Май нЕма смисъл , той колегата ZAG е решил че ще ги хване.... нека го оставим да живее с това "успокоение" , само един въпрос - до момента дали има хванат хакер ? - НЕ !
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin