Търся финансиране на проект

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот ekrem » 16 Фев 2014, 18:41

katsarski написа:и какво общо имам пък с това

общото е че и двамата още в момента на регистрация в форума в първият си пост искате някой да вложи пари(койни) във вас :mrgreen: ти би ли дал 0.25бтк ей така на някой който се е регнал преди малко в форума и обещава някакви доходи и юруш на маслините
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот katsarski » 16 Фев 2014, 19:06

видях това за, което ми пишеш.
това, което казваш е така. с първия си пост предлагам и аз, но не виждам някакъв проблем с това, тъй като имам идея, която да превърна в бизнес.
този за когото ми пишеш се крие и не казва кой е и не иска да дава никакви контакти, а аз предлагам да не съм анонимен.
може би има още разлики, но не ми се играе на играта Открий петте разлики.
Купи си реклама:
http://1000btcpage.com/
katsarski
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Фев 2014, 12:11

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот man0l » 16 Фев 2014, 23:43

+1 за кошчето ;) този проект е блян, а не се основава на анализ и рисърч на бизнес потенциал ;)
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот larry12 » 17 Фев 2014, 09:51

WTF ?

Колега проект не се финансира по тоя начин , нямам представа с какво се занимаваш но ти липсва малко теория относно проекти и финансиране.Няма как да искаш да започнеш нещо само защото имаш свежа идея , в случая ти дори не рискуваш свои пари и не участваш с твои пари. С толкова малко детайли относно проекта ще е цяло чудо ако събереш 0.1БТЦ не 10.... всъщност какви са гаранциите че сайта ще потръгне ? Каква е гаранцията че въпросните 0.25БТЦ не ги давам на някой кой да се напие с тях ? И всъщност ти също си анонимен , не видях име , не видях телефон ......

И на последно място как сметне че проекта ти се оценява на 1000 БТЦ ? Едно нещо струва толкова колко е готов да плати някой за него , ти си пресметнал твърде оптимистична цена за нещо което дори не съществува , а и в крайна сметка ако си сигурен че този сайт ще донесе приходи от 1000 БТЦ просто отиди до банката и изтегли 6000$ , това са 10 БТЦ-та.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот crab » 17 Фев 2014, 11:32

katsarski написа:Кратко описание на проекта:
Създаване на сайт рекламна платформа с внедрено разплащане с биткойни. Очаквани приходи 1000 btc. Нужно финансиране 10 btc. Стартирането на проекта планирам да стане след събрани 5 btc.


Колега, ако си толкова сигурен в рейта х10 за печалбата, ориентирай се към банкови кредити. Знаеш нещата за орташките работи, имаш проект реализирай го сам и печели.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот upuHka » 17 Фев 2014, 13:21

man0l написа:+1 за кошчето ;) този проект е блян, а не се основава на анализ и рисърч на бизнес потенциал ;)

+1
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот cnerd » 17 Фев 2014, 13:24

katsarski написа:Оферта за продажба на сертификати от Проект за онлайн рекламна платформа

Кратко описание на проекта:
Създаване на сайт рекламна платформа с внедрено разплащане с биткойни. Очаквани приходи 1000 btc. Нужно финансиране 10 btc. Стартирането на проекта планирам да стане след събрани 5 btc.

Цел на финансирането:
-реклама на сайта;
-тестово пускане;
-писане на рекламни статии на английски език;
-популяризинане на онлайн рекламната платформа;
-други.

Финансиране и разпределение на дивиденти:
За събиране на нужното финансиране от 10 btc или 10 % от проекта предлагам за продажба 40 сертификата за участие всеки един от тях на стойност 0.25 btc. Всеки един сертификат дава възможност за получаване на дивиденти, а именно 0,25 % от реализираната печалба.
Дивидентите ще се изплащат на месечна база.

При проявен сериозен интерес съм готов да представя телефон, email и linkedin профила ми.


Ако сериозно очакваш някой да те финансира, ще трябва да се постараеш значително повече.

Не знам, някога преди писал ли си подобни проекти/схеми за развитие? За мен това, което си лепнал, е смешна работа. Понеже съм пич, ще ти посоча всички неща, които не ми харесват.

1) Създаване на сайт рекламна платформа с внедрено разплащане с биткойни. - Какво ще правиш всъщност? Сайт-рекламна-платформа-с-разплащане? Какво значи това, светни ме като абсолютно незапознат. Не можеш да очакваш, че хората, които ще инвестират в проекта ти ще искат да се запознаят с цялата ти схема. Аз, като потенциален инвеститор, искам цялата информация да ми се даде на тепсия, не да се опитвам да декодирам мъгливото ти обеснение.

2) Очаквани приходи 1000 btc. - Как? За колко време? Има огромна разлика между месец, година и 10 години. Дай да ти видим перата на бюджета, дай да видим клонките на развитие, очаквани разходи? Какво ще стане, ако не направиш 1000 бтц в срок? Някакъв договор ще има ли? Мога ли да те съдя след това, че не си покрил задълженията си по договора?
Няма да се обеснявам от колко време се занимавам с писане и реализиране на проекти, щото не съм хвалипръцко, но до сега никога не бях чувал някой да изплеска такова изречение, дори и най-големите лаици. Не можеш да обещаваш приходи и печалби, без да кажеш как точно ще стане това.

3) Нужно финансиране 10 btc. Стартирането на проекта планирам да стане след събрани 5 btc - А какво става, ако събереш 5 биткойна, почнеш проекта и осъзнаеш, че си с 5 бтц по-къс. Имаш ли наличен оперативен ресурс, с който да гарантираш на инвеститорите си, че не си без покритие? Защо са ти 10 биткойна? Какво ще направиш с тях? По начина, по който си поставил нещата, аз придобивам впечатлението, че ти гарантираш останалите 90%. Дай да видим портфейл със 90 биткойна в него. След като продаваш 10% за 10 биткойна, ти трябва да покажеш, че притежаваш останалите 90%.
Може би ти си мислиш, че идеята и труда ти струват някакви %? Нещата не седят точно така. Инвеститорският капитал е само и единствено на процентов дял. Имаш перо приходи, имаш перо разходи. Разходите включват заплати, труд, консумативи, whatever. Идеята и труда ти не могат да са част от процентовото разделение. Трябва да имаш покритие от парички.

4) -реклама на сайта;
-тестово пускане;
-писане на рекламни статии на английски език;
-популяризинане на онлайн рекламната платформа;
-други.


От това аз разбирам, че сайта още не е пуснат? А вече има капитализация 100 биткойна, така ли? С други думи, супер уникалният ти проект струва 100 биткойна още преди да е започнал? Е такова нещо също не бях чувал.
Всичко, което си написал по-горе е в перо "разходи". Отново всичко, което си написал трябва да има срокове, подробна разбивка и смисъл. Аз не виждам смисъл да се рекламира сайт, преди да работи както трябва и преди да има солиден content.
Писане на рекламни статии - това значи, че искаш някой да ти плаща труда ли? Ааааха.
Други - Какво други? Как така други? Аз за други няма да ти дам пари.

5) За събиране на нужното финансиране от 10 btc или 10 % от проекта - Отново се повдига въпроса - как реши, че проекта ти струва 100 койна? Ти осъзнаваш ли, че това са $60 000? Какъв е тоя проект, дето още не е започнал, а вече се оценя на 100 000 лева?

6) След като прочетох цялата тема, пак нямам никаква идея какво точно ще се опиташ да направиш по време на проекта си. Няма начало, няма междинни стъпки, няма цели, няма срокове... и вместо да предложиш на заинтересованите подробен проетк с Цел, Целева Група, Реализация, Ефекти, Бюджет и всичко друго както си трябва, ти предлагаш linkedin профил...

7) Аз съм повече от възмутен, от факта, че рекламираш идеята си като спамиш на лични. Всъщност толкова много ме издразни факта, че получих не едно, а две лични съобщения от теб със същите глупости, които си писал в темата, че реших днес да си отделя половин час да отговоря на тази тема.

Един колега предложи да отидеш и да се пробваш в kickstarter. Аз бих ти предложил да отидеш там да разгледаш как се представят подобни инициативи, какво трябва да пишеш и какво не трябва да пишеш.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот katsarski » 17 Фев 2014, 18:11

Публично се извинявам на cnerd за това, че съм му изпратил 2 съобщения. Признавам, че разпратих 15 съобщения, но не съм искал да обидя някого.
От цялата тема до сега видях само хули, но нищо това ме амбицира.
Благодаря на cnerd за това, че е отделил половин час, за да напише един конструктивен и поучителен пост.

Тъй като нямам време да убеждавам някого за добрите ми намерения и създаването на партньорство реших да пробвам да развия идеята си сам за сега.
Ако все пак някой реши да вземе участие няма да го върна.
Ако все пак Ви е интересно до къде съм стигнал след старта ще го покажа.
Пожелавам успех в начинанията Ви.


Ще помоля администраторите да не трият темата или пък да хвърлят в кошчето.
Купи си реклама:
http://1000btcpage.com/
katsarski
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Фев 2014, 12:11

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот larry12 » 17 Фев 2014, 19:40

ми... успех
другият път като търсиш спонсори за гениална идея на стойност 100К се постарай малко повече поне в описанието на самата идея.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Търся финансиране на проект

Мнениеот katsarski » 24 Фев 2014, 20:36

ето реализацията на идеята ми:
http://1000btcpage.com/
Купи си реклама:
http://1000btcpage.com/
katsarski
 
Мнения: 15
Регистриран на: 16 Фев 2014, 12:11

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin