Договорен биткойн фонд

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот DBFP » 05 Фев 2014, 20:42

За краткото време от разкриване на идеята пред Вас научих, че има интерес.
Има какво да се желае по отношение на доверие, но нали криптовалутата се базира именно на това и анонимност.
Със сигурност няма да си пусна сканирана ЛК.
Готов съм да обсъдя всеки зададен въпрос.
Първите винаги печелят, другите само казват: Ако бях направил това, е сещате се
DBFP
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Фев 2014, 17:44

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот oknast » 05 Фев 2014, 20:57

Никой няма да ти иска лична карта. Разбира се, че има интерес, но едно е да ти пратя 10 btc на теб и съвсем друго да пратя толкова на 2GOOD. Валутата се базира на анонимност на транзакциите, назависимостта от банки и правителства, но едно от най-важните неща е, че тези ваути се крепят на доверието между собствениците им, а доверието се изгражда с времето.
oknast
 
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Дек 2013, 15:18

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот DBFP » 05 Фев 2014, 21:04

С предишният пост не съм казал нещо по-различно от това, което констатираш.
Не искам да обидя, някого тук.
Предпочитам да коментираме предложението ми по същество. Например: Допада ли Ви? Как са таксите и комисионните според Вас? Как ще се осъществи последващата покупко-продажба на дялове? и др.
DBFP
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Фев 2014, 17:44

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот man0l » 05 Фев 2014, 21:17

Аз не съм прочел правилно, това са "пакети" един вид, мерси. Ако търгуваш крос BTC/USD USD/акция, то ти ли поемаш риска от разликата между btc/usd или хеджираш по някакъв начин? Биткоин по презумпция си е волатилна валута.

И другият ми въпрос е ако евентуално реша да се включвам, има ли как да го обвържем с договор между мен и теб?

И още: самата продажба на дялове като CFD ли го замисляш, каква доходност прогнозираш и от този инструмент, при положение, че знаеш каква е доходността на forex пазара/акции/облигации?
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот DBFP » 05 Фев 2014, 21:45

Точно така може да се приеме, че е пакет средствата в който се влагат в определени активи, за да носят доходност.
При търговията с финансови инструменти винаги има движения в двете посоки като от това се печели или губи. Защитата или хеджирането няма как да се получи в този случай. Ако го бях измислил щях да го ползвам единствено за себе си.
Водещото тук е обявяването на изкупуването като цената може да е под номинал, на номинал и над номинал.
Как се определя това?
Седмично.
Формулата е проста: Стойността на вложенията +/- реализираната печалба/загуба разделено на общия номинал.
Така получената сума може да бъде изтеглена или оставена за следваща седмица като по този начин може да се увеличи или намали.
Не. Идеята не е да се прави вторична търговия с Договори за разлика. Просто да може да се разменят дялове между заинтересовани лица като при тази покупко-продажба на дялове да се реализира печалба. Например купуваш 1 дял за 0.001 и го продаваш за 0.002, т.е. печелиш 100%. Този, който го е купил да може да го препродаде на по-висока цена или да поиска да му го изкупя на нетната цена, която както казах ще се обявява всяка седмица.
DBFP
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Фев 2014, 17:44

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот renter84 » 05 Фев 2014, 22:22

Недейте спами с глупости обявата на човека. Който се интересува ще се свърже с него за повече подробности. А тия дето се присмиват на играта на фондовата борса и управлението на акции май са в криптовалутите от вчера. И вече дават акъл кое е глупост и кое не. От 3 години следя биткойн и да не ви казвам какви приказки е имало винаги за него и все още има. А това, което човека прави го правите вие с борсите и койните всеки ден ама сте много тъпи да го разберете. Жалко, че копачите се превърнахте на "големите" борсови играчи за 2 дена, когато това е нещо за което се учи в университет.
renter84
 
Мнения: 90
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:51

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот 99ufo99 » 05 Фев 2014, 23:22

Всичко хубаво, изказваш се грамотно, но има 2 момента които лично на мен ми палят червената лампа, а именно: След като държиш на анонимността, къде е гаранцията че фонда няма да изчезне яко дим ? Второто нещо е, че твърде удобни вратички си оставяш с описанието относно " споделения " риск ... в един момент, поради случайност, може целия фонд да хване погрешна посока, и да се окажат инвеститорите занулени.

Ако има наистина такива "заинтересовани" наивници.. и аз отварям фонд .. после ще мисля какво и как .. ама да си знаете , че може изгорите с койните.. рискова работа е борсата.

Сигурно помните пирамидите от близкото минало .. Демос... Югоаген.. БАМС..ДОВЕРИЕ .. и т.н .. все фондове с големи обещания .. всички сме гледали как свършва филма :( http://kirilvelev.com/lpolitica_16.htm
Не знам за вас, ама чуя ли фонд.. и как някой ти сваля звезди от небето, че с 500 лв. като му довериш, ще те направи богат, работата е ясна. :)
Колегата може да е безкористен в намеренията си ... ама знае ли се :) После да не пишете обяснения на едно друго място , как сте платили на някой си с койни .. а после кво стана... и т.н.. това не е като да имате черно на бяло легитимен документ, договор с лицензиран инвестиционен посредник, превод на конкретна сума по сметка на борсовия ви агент, и т.н. .. тука има възможност за голям рев .... умната ей !
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот MadDog » 05 Фев 2014, 23:24

Заинтересувах се и имам 2 последни въпроса. Каква е прогнозната доходност във високорисковия и нискорисковия сегмент? Означава ли ,че в средно- и нискорисковия сегмент дяловете могат да се купят на стойност под номиналната (с таксите)?
“In the new world, you have to accept total transparency. It will become part of your personality”
“Everything will be transparent. If you have nothing to hide you have no reason to be afraid.”

ВТС bc1q8mr7s0k9qga5fuwrhst2n84d0f2gdhtvd38fcp
Аватар
MadDog
 
Мнения: 243
Регистриран на: 31 Яну 2014, 18:08
Местоположение: София -град

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот Странник » 05 Фев 2014, 23:38

Ще пробвам да помогна малко ако може.
Човека ви предлага проста идея.С думи прости:
Всеки от нас е малка риба на пазара и като играе на борсата не е фактор.
Събрани капитали на едно място вече правят голяма риба която вече е фактор.
При удар на голяма риба има по голяма вероятност от печалба от този на малката рибка.
Ако греша - нека създателя на темата не се сърди и да каже- ще си изтрия сам мнението .
Не искам да спамя.
Остава висящ въпроса с анонимността ...и доверието.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Договорен биткойн фонд

Мнениеот btc » 05 Фев 2014, 23:54

DBFP написа:отговарям на всеки, независимо от мнението му.
на теб ще кажа след като не си заинтересован по-добре не спами.

Ами благодаря за отговора, беше много професионален. Успех.
Аватар
btc
 
Мнения: 42
Регистриран на: 07 Дек 2013, 12:15

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, futureworld, Google [Bot], Hristo, ionicle, viniamin