Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Spenchoni » 08 Фев 2018, 16:21

ах, само колко напред щях да съм аз и другите, ако бяхме изтърпяли и повярвали на графиката ти преди коледа :(.

Евала!!!

Ако и сега станат нещата поне на 50% пак ще е добре.
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот val1900 » 08 Фев 2018, 20:10

Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 664
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот 2GOOD » 09 Фев 2018, 00:58



Нещата са доста по-различни от 2013-а и точно заради това.. този вариант може да проработи, вместо качване до 14 и после едногодишен бичи пазар до нива 3-5к
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4960
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 10 Фев 2018, 19:15

olele написа:Вал дано да не си прав че аз още не съм напазарил :mrgreen:

И аз мисля, че тренда все още не е свършил, въпреки, че изглежда да е към своя край. И аз още не съм ре-инвестирал. Най-рано понеделник, вторник. Малко ме е яд, че изтървах 6500 като цена. Мисля, че нов спад първо не е сигурен, второ няма да е много повече от тези нива. Чакането за най-ниска цена също е риск :D
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот ixch » 11 Фев 2018, 01:10

Който си мисли, че не сме в bear market е доста заблуден. Тепърва има да наблюдаваме пазар под $5к.. има време и може да отнеме месеци. Това е личното ми мнение, просто това качване беше пълна лудост и нездравословно на фона на годината с най-големите атаки до сега, да не говорим форкове и идиотски крипто пазар.. съжалявам, но пазари като този на DENT да се качат 100-кратко за по-малко от месец беше повече от смешно. Пълна спекулация и пародия спрямо истинските проекти. А при биткойн... 90% от купувачите през декември бяха хора с единствена цел да си увеличат фиата.. това не са истински купувачи :naughty: :naughty: :naughty:

И към всички новобранци във форума, понеже само за копаене се говори... Къде бяхте преди година? Или по-важния въпрос, къде ще сте след година bear market? Ще останете ли запалени или ще ни псувате нас истинските ентусиасти и ще плюете крипто при първа възможност... защото се нагледах на това 2015-та и някак предчуствам същото тази година.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот miner99 » 11 Фев 2018, 10:36

ixch написа:Който си мисли, че не сме в bear market е доста заблуден. Тепърва има да наблюдаваме пазар под $5к.. има време и може да отнеме месеци. Това е личното ми мнение, просто това качване беше пълна лудост и нездравословно на фона на годината с най-големите атаки до сега, да не говорим форкове и идиотски крипто пазар.. съжалявам, но пазари като този на DENT да се качат 100-кратко за по-малко от месец беше повече от смешно. Пълна спекулация и пародия спрямо истинските проекти. А при биткойн... 90% от купувачите през декември бяха хора с единствена цел да си увеличат фиата.. това не са истински купувачи :naughty: :naughty: :naughty:

И към всички новобранци във форума, понеже само за копаене се говори... Къде бяхте преди година? Или по-важния въпрос, къде ще сте след година bear market? Ще останете ли запалени или ще ни псувате нас истинските ентусиасти и ще плюете крипто при първа възможност... защото се нагледах на това 2015-та и някак предчуствам същото тази година.

Да, засега си прав. Тренда се държи. Това ме радва, въпреки че имам напазарувано на средна цена към 15 000 $. С падането на цената смисълът за инвестиция и рисковете намаляват. Аз лично вярвам за прогнозите от 50-120 K цена в края на годината. Падането до 5 К ще ми позволи (емоционално) да си напазаря хубаво. Като смятам, че 5 е психологическо ниво за мен и много други хора, смятам там да пазаря (не много при неприключен негативен тренд). Отделно смятам да си взема S9-ка, 1-3 ако паднат още малко, въпреки че с ASIC много не ми се занимава, заради ниската сигурност. Вече има толкова много, че работят на себестойността на тока и докато не паднат под, собствениците им няма смисъл да ги спират. Но ако цената се вдига, те са по-добра инвестиция дори от Биткойн.
А мисля, че тук доста хора вярват в крипто валутите. Затова искат и да изкарат някой лев, като навреме прогледнали. С глобалния контрол, чрез информатиката света заприлича на филма Equilibrium. Проблема им е, че не отчитат духовните неща, не отчитат и "глобалния разум", който малко хора осъзнават, че съществува... съответно този разум (съставен от всички единици-хора, които са като негови неврони - интелигентни единици) само се подобрява точно заради мрежите за следене. И точно този разум ебава майката на всички мафии, вкл. информационната и финансовата... бялата и фармацефтичната и те са на път. Лично според мен света го чака нова ера доста скоро, като тази се е изчерпала напълно. Но ме притеснява да не се върнем към игра на власт и войни, които бяха преди капитализма.
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 11 Фев 2018, 11:44

ixch написа:Който си мисли, че не сме в bear market е доста заблуден. Тепърва има да наблюдаваме пазар под $5к.. има време и може да отнеме месеци. Това е личното ми мнение, просто това качване беше пълна лудост и нездравословно на фона на годината с най-големите атаки до сега, да не говорим форкове и идиотски крипто пазар.. съжалявам, но пазари като този на DENT да се качат 100-кратко за по-малко от месец беше повече от смешно. Пълна спекулация и пародия спрямо истинските проекти. А при биткойн... 90% от купувачите през декември бяха хора с единствена цел да си увеличат фиата.. това не са истински купувачи :naughty: :naughty: :naughty:

И към всички новобранци във форума, понеже само за копаене се говори... Къде бяхте преди година? Или по-важния въпрос, къде ще сте след година bear market? Ще останете ли запалени или ще ни псувате нас истинските ентусиасти и ще плюете крипто при първа възможност... защото се нагледах на това 2015-та и някак предчуствам същото тази година.


Ако това е хвърлена ръкавица - приемам я. Според мен за мечи тренд въобще не става и дума по простичката причина че спадовете се дължат на слухове и регулации, а това не са пазарни събития. "може и месеци" да не стане "може и години" ? Аз не мисля че ще слиза особено, предвид тенденцията да се приеме блокчейн и от банки - което на простичък език означава че сегашните опити да се обуздае ръстът са с цел да се даде време на банките да се адаптират и яхнат вълната, вместо да загубят доверието (и бизнеса си). Форковете няма какво да ги коментираме, мършата ще отпадне. Не-истинските купувачи по кой критерий ги определяш? Пазарът се движи от търсене и предлагане в съответните обеми - един спекулант е точно толкова истински купувач като вреки друг, положителното е че добавя точно търгувани обеми и стабилизира цената. Недостатъкът - че не-спекулантът загубва ясна представа защо цената расте или намалява поради различния си начин на мислене и подход към пазара.

ПП: въпросът кой къде е бил преди година и къде ще е след година не е съществен. Тук не става дума да се хвърлиш на амбразурата с геройско "Ура!" и да се пожертваш. Според мен дори цената не е критичният фактор, а дали (и кога) ще измести фиатните пари, дали банките ще се адаптират и дали правителствата ще са достатъчно гъвкави пред новата вълна от промени.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот Nikolllay » 11 Фев 2018, 14:20

При постфактум е лесно да се каже, то всъщност било еди-какво си, а не е еди какво-си, такива прогнози бол :)

Нормално е, когато нещо е печелившо всеки да се насочи към него, няма нужда от злобеене. Всъщност и вие печелите от новобранците.
Като милеете за проекта, развивайте го и си дарявайте койните, защо чертаете прогнози за печалба и се нервирате като пада под 5К.

Всъщност и вие печелите от новобранците.
Хубаво беше обаче като благодарение на нас всички новобранци цената се наду до 20К и облажиха и ''ентусиастите'', само че новобранците нямаха натрупани койни като вас и почти нищо не усетиха, а го усетиха яката отново само ''ентусиастите'' ;)
Nikolllay
 
Мнения: 103
Регистриран на: 29 Юни 2017, 08:58

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот cnerd » 11 Фев 2018, 15:30

jamiemirror написа:мършата ще отпадне.

Ей тука имам въпрос. Кога ще отпадне тая мърша...
Маркета е набърбалякан с крап, най-елементарните проекти достигат десетки милиони за седмици.
"bitcoin 2.0" девелъпърите са като онея лайнари от Sillicon Valley, дето очакват да станат милионери преди да са написали 10 реда код. Една пауърпойнт презентация, едно ръкостискане с dot com фирма и си готов за топ 10 маркет капитализация.
Измамите с ICO са "шиткойните" от едно време, но с повече пари. Никой не се опитва да помага за разчистването на екосистемата и да я предпазва от пиявици, които унищожават доверието на хората в крипто валутите.
Всички все говорите за цената на BTC, а какво стана с доверието?

Чакам с нетърпение следващото поколение крипто валути, 2.0 беше тъпо
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #5 (2018)

Мнениеот jamiemirror » 11 Фев 2018, 16:47

Мършата я има по 2 причини:
1. вярват хората на обещания на непознати, неутвърдени имена
2. спекула - щяло да расте, да удвоят парите, пък то ясно че е пирамида

Мършата отпада и сега по естествен начин, всичките тия които нямат реална употреба, разработки и екип зад тях.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, gorgar, ionicle, viniamin