Kraken.com - Основна Информация

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот dob » 04 Яну 2018, 21:40

Доста от банките блокират парите, когато разберат, че идват от криптовалута.


как разбираш, че са блокирании на какво основание го правят, като това е лична сметка, и ... какво става с парите?

имаш ли опит с такава ситуация?
dob
 
Мнения: 299
Регистриран на: 22 Мар 2014, 10:22

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Thermaltake » 04 Яну 2018, 22:20

Регистирах се в кракен, пратих сума в евро и съответно си купих крипто валута. Обаче, когато
искам да пратя малко крипто валута към друга борса, ми казва, че не мога и ми иска Tier 3 verification.
А в сайта им пише, че Tier 2 e достатъчна за транзакции на криптовалути. Също така, ако искам Т3
то тогава ми искат да докажа адрес, чрез платена сметка, ама те сметките са на български, признават ли ги?
Thermaltake
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2018, 22:15

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот stylius » 04 Яну 2018, 22:23

Thermaltake написа: ама те сметките са на български, признават ли ги?


ДА
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 04 Яну 2018, 23:10

stylius написа:
Thermaltake написа: ама те сметките са на български, признават ли ги?


ДА


Полезно, мерси за информацията
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот MañanaMoney » 04 Яну 2018, 23:32

dob написа:
Доста от банките блокират парите, когато разберат, че идват от криптовалута.


как разбираш, че са блокирании на какво основание го правят, като това е лична сметка, и ... какво става с парите?

имаш ли опит с такава ситуация?

Не знам точно как разбират, но предполагам че знаят банковите сметки на големите крипто борси и като видят, че парите идват от там ги блокират.

Аз веднъж пусках от Кракен по банков път и от ЦКБ ми казаха, че парите подлежат на допълнителна банкова проверка, като срокът бил 180 дни.

Е още са там...

Добре, че не са кой знае колко.

За по-големи суми положението може да е още по-тежко.

Много колеги споделят, че банките масово им отказват да превеждат депозити към криптоборсите.

Дори между частни сметки блокират преводи, ако надушат, че имат нещо общо с криптовалута.

Мой приятели се опариха така с над $50 000 от международни трансфери чрез ЛокалБиткойнс.

И така - просто банките трябва да се отбягват при превод на пари от и към Крипто борси, а за частни сделки - трябва много да се внимава как ги декларираш и описваш, за да не изгориш.
Купувам/продавам биткойн и малка част от другите видове криптовалути.
MañanaMoney
 
Мнения: 25
Регистриран на: 21 Дек 2017, 01:21

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот Mateev » 06 Яну 2018, 16:33

На мене от Alianz ми потвърдиха, че няма да имам никакви проблеми с преводи от и към криптоборси по света. Специално попитах и специално ги помолих да поискат становище от висшето ръководство. Отговорът е положителен - да, няма да има проблеми.

Правете и вие същото - първо питайте собствената си банка и чак след това правете превода. И ако банката ви откаже, вървете в друга банка. И когато масово банките започнат да си губят клиентите заради собствената си простотия, тогава може би ще им дойде акъла в главата.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот silence » 06 Яну 2018, 23:23

Mateev написа:На мене от Alianz ми потвърдиха, че няма да имам никакви проблеми с преводи от и към криптоборси по света. Специално попитах и специално ги помолих да поискат становище от висшето ръководство. Отговорът е положителен - да, няма да има проблеми.

Правете и вие същото - първо питайте собствената си банка и чак след това правете превода. И ако банката ви откаже, вървете в друга банка. И когато масово банките започнат да си губят клиентите заради собствената си простотия, тогава може би ще им дойде акъла в главата.


Те губят такси и комисионни, какво толкова се дърпат!

А по темата, обнових Първия Пост за Kraken.com, ако имате предложения пишете лично :)
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот mybabybook » 06 Яну 2018, 23:54

Как става верификацията. Понеже се регистрирах, но като цъкна на опцията Get Verified, и йи изписва че тази функция не е налична.
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот 2GOOD » 07 Яну 2018, 18:14

mybabybook написа:Как става верификацията. Понеже се регистрирах, но като цъкна на опцията Get Verified, и йи изписва че тази функция не е налична.


Спряха процеса по верификация за нови потребители още Ноември и няма информация кога ще го пуснат... предполагам се опитват да наваксат с вече подадените заявления
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Kraken.com - Основна Информация

Мнениеот MVetov » 07 Яну 2018, 18:53

2GOOD написа:
mybabybook написа:Как става верификацията. Понеже се регистрирах, но като цъкна на опцията Get Verified, и йи изписва че тази функция не е налична.


Спряха процеса по верификация за нови потребители още Ноември и няма информация кога ще го пуснат... предполагам се опитват да наваксат с вече подадените заявления



Здравейте, от няколко дена имам машина и копая вече :) Искам да споделя сам, че не е вярно за верефикацията. Направих си регистрация в Кракен-а и за 30-40 мин ми направиха потвърждение за tier2....

П.С. Честит имен ден на всички Ивановци :)
MVetov
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Яну 2018, 17:50

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, silversurfer, Spenchoni, viniamin