bitcoin.de

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: bitcoin.de

Мнениеот tel » 10 Юли 2013, 15:52

Здравейте,

Въпрос относно закупуване на BTC. Ползвам ДСК, но се чудя на ето тази част от изпращането на пари:
Изображение
2 опции:
1.За сметка на получачтеля
2.За моя сметка

Не знам, дали аз трябва да плащам или той.
Ако съм помогнал с нещо:
Изображение 1Lo29gCsoqs6QNN1w3jenR69v1ST1ao6WH
Аватар
tel
 
Мнения: 146
Регистриран на: 05 Юни 2013, 16:09
Местоположение: Sofia

Re: bitcoin.de

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 16:41

Много ясно че ти си я плащаш. Нали човекът отсреща чака примерно $50 и тя неговата банка като дръпне $20, твоята дърпа и тя $30 и се получава така че си му пратил $0 ако всичко е за негова сметка по добре да не пращаш нищо и резултата ще е същия :mrgreen:

П.П. В мтгокс гледам че ми искат да си снимам личните документи, което няма да направя... От друга страна щом всичко е само за да си потвърдя имена, няма проблем ще си пратя снимка на старата изтекла преди година и половина лична карта и ще ми я приемат ли? Ако не ми приемат това потвърждение значи работата СМЪРДИ.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: bitcoin.de

Мнениеот jkminkov » 10 Юли 2013, 17:24

ако са балъци и не могат да преведат date of expiry кво значи...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: bitcoin.de

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 17:39

Е те ако са чак такива балъци то всеки с елементарни познания по фотошоп (каквито аз нямам) би трябвало да може да прати каквото си поиска като имена и дати : ]

Но остава проблемът че те не трябва и дори нямат право да искат това. И в момента в който започнат да го правят, без да ме интересува кой обслужват, вече ми отиват в черния списък...

И не че толкова държа на анонимността си, колкото когато някой толкова много държи да ми я отнеме на всяка цена, някак си няма как да не му правя на пук!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: bitcoin.de

Мнениеот 2GOOD » 10 Юли 2013, 18:29

Тази информация се изисква заради правилата против пране на пари. Точно защото не изискваха такава bicoin-24 все още са в много деликатно положение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4960
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: bitcoin.de

Мнениеот 2GOOD » 10 Юли 2013, 18:31

tel написа:Здравейте,

Въпрос относно закупуване на BTC. Ползвам ДСК, но се чудя на ето тази част от изпращането на пари:
Изображение
2 опции:
1.За сметка на получачтеля
2.За моя сметка

Не знам, дали аз трябва да плащам или той.


Оставяш го за сметка на получателя - ти като получаваш пари на дск нали ти взимат такса... поне аз така си мисля де.

ЕДИТ: явно ти ще трябва да ги поемеш - или позлвай друг банка - ПИБ взимат 12 Евро и всичко е включено вътре - МАЙ :D
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4960
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: bitcoin.de

Мнениеот jkminkov » 10 Юли 2013, 18:51

не така, че ще го вкараш в проблеми

https://www.bitcoin.de/en/faq/who-pays- ... ts/20.html

FAQ
Who pays for possible fees for payments?

Should fees be charged for transfers, these are usually borne by the buyer, i.e. by the person making the transfer.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: bitcoin.de

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 20:24

И аз това се опитах да кажа!

Няма как да са за тяхна сметка таксите, понеже в най-добрия случай просто ще ти ги приспаднат и в крайна сметка пак ще са за теб таксите от твоята банка. А те с каква банка и на какви условия работят също си е тяхна работа.

Също както ако пращаш пари на физическо лице, твоята банка си взима едни такси и неговата банка си взима нейните си такси. Вече със съответните "промоции" ако сте в една страна или на една банка... Което си е чиста проба измама, понеже банката и да я има в друга държава пак ще те таксува все едно я няма... Това да не ти е поща и да пращат точно твоите пари... Но си скубят на макс, защото са картел всичките.

И как по-точно BTC ще разбие картела ако за да си ги купуваш и продаваш те цакат със същата топла бира?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: bitcoin.de

Мнениеот Dramaliev » 19 Юли 2013, 21:56

Добре, ей това не мога да разбера - ако можете обяснете ми, защото наистина не разбирам. В момента (21:50, 19.07.2013 г.) цента в Mt Gox e 139.38 лв, цената в bitcoini.com e 140.38 (често е и по-ниска от тази в Mt Gox). Какво постоянно се мислят начини за закупуване, къде било по-евтино, как трябвало да се направи и така нататък? На под пазарна цена ли търсите, наистина не мога да разбера? Вярно е че можете да си купувате от където решите, но нали се търси най-лесния начин, най-бързия, без банки, ако може да се плаща на ръка... Това не е никаква реклама, просто коментирам факти, наистина ще се радвам ако ми разясните ситуацията.
Dramaliev
VlaDo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 12 Юли 2013, 10:01

Re: bitcoin.de

Мнениеот ZAX » 19 Юли 2013, 22:28

Ми, аз си гледам https://btc-e.com/exchange/btc_usd и също не мога да разбера защо разликата с мтгокс винаги трябва да е $10 нагоре. Ти това можеш ли да ми го обясниш?

Та купувам на цена мтгокс, продавам на цена бтце (при вас), еми че това не мога ли и сам да си го правя. С тази разлика че ще предпочета да си купувам от бтце и да продавам в мтгокс : ]

Също малко ти се сърдя че без да искаш лекичко ме скамна, като заявих еди колко си монетки при цена 128 лева, след там 1-2 часа като дойдох да платя уцелих пика за деня и ги взех на над 134 лева, след още 1-2 часа като се прибрах и си получих монетките курса отново беше под 130. Аз разбирам че от твоя гледна точка ти си прав, но постави се на мое място? Какво като не съм се бил регнал в сайта, а съм ги заявил по телефона, както и да е регнах се и се надявам вече да няма подобни проблеми. Сега ти може да кажеш че няколко десетки лева не са нищо, но за мен са това което щях да ям до края на седмицата, така че изгладувах си разликата... После следващата седмица бях решил да си купя още, за мой късмет курса падна доста преди да имам пари, намерих парички регнах се в сайта, реших да купя още и ми отговори че нямате монетки в момента...

Значи аз искам когато заявя на един курс (наистина НЕ ЖЕЛАЯ да се регвам където и да било за да мога да го направя), на него да си ги купя. Също искам когато ми трябват да има, а не да няма защото паднал курса или няма значение защо няма... Т.е. като няма купих си от друг на още по-висока цена и така...

Това не е антиреклама :mrgreen:

Иначе съм много доволен от обслужването, цените ме устройват (само защото ми спестяват разправия с банки и такси и мисля че с тях няма да ми дойде по-евтино). Но винаги може да се поработи и по цената, защото винаги ще има копачи на зор за пари. В смисъл че щом има кой да ги продава на цена от 126 лева, защо на мен да не ги даде за 130? А защо аз да не си купя от него за 130, вместо 140. Ето например ако търся къде да си продам монетките, защо да не услужа на колегата, след като не ми предлагаш по-висока цена?

Иначе всеки търси да продаде възможно най-скъпо и да купи възможно най-евтино, защо това те учудва?

П.П. Абе защо рефералите ми са толкова стиснати. Сигурен ли си че правилно отчита сайта кой е дошъл за първи път от моя линк (дори да не се е регнал веднага). Защото от 80 души само 3-ма регнати и никой от тях явно не е купувал/продавал...

П.П.П. Направете по-малък банер, примерно като този от CPU-Z който в момента е в подписа ми. Защото не ми дават да сложа най-малкия в момента в никой форум... Например "Signatures taller than 42px will be cut off." в биткоинталк. Ако искате продажби и извън страната, преведете страницата и на английски. Ако се сетя и за нещо друго ще добавя.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, gorgar, ionicle, viniamin