Охлаждане на стаята? Климатик?

Модератор: Moderators

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот kmetax » 15 Апр 2017, 23:10

:-) 38 карти плюс три сървъра са. В големите жеги не мисля, но нямам избор.Въпросът е, че това е правилният вариант.По книга не ми стигат 800м3 дебит още минимум. В момента на тт. 69 съм на 35 през ноща до 70-75% през деня.Може да ви звучи смешно, но изкъртих прага на вратата и най-близкият риг, който се намира точно зад нея остана на течение и 'простина' леко.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот 2GOOD » 16 Апр 2017, 00:25

kmetax написа::-) 38 карти плюс три сървъра са. В големите жеги не мисля, но нямам избор.Въпросът е, че това е правилният вариант.По книга не ми стигат 800м3 дебит още минимум. В момента на тт. 69 съм на 35 през ноща до 70-75% през деня.Може да ви звучи смешно, но изкъртих прага на вратата и най-близкият риг, който се намира точно зад нея остана на течение и 'простина' леко.


Снимков материал трябва, и то в темата със снимките, ако не те е срам де :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот kmetax » 16 Апр 2017, 02:14

На предишната страница са Ники.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот andrianski » 17 Апр 2017, 21:40

Мерси, тези вентилатори на 220В ли са или са някои сървърни? Обмислям да ползвам вентилатори от стари климатици. Правят страхотен дебит, но не работят постянно.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот marcoin » 18 Апр 2017, 00:04

Аз основно използвам пакистански климатик, че излиза най-евтино.
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот botsi90 » 18 Апр 2017, 09:43

Някой да каже магазин в софиа за вентилатори?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот Metamorph » 18 Апр 2017, 22:04

Гледам тази снимка... с тези малки вентилатори и този ... открехнат прозорец. Не ми харесва. Не е максимума, който може да се постигне.
Дори един стаен вентилатор пуснат на първа степен, прави як поток и е безшумен. За съжаление вдига почти 50 вата, но пък нищо друго не е нужно. Монтирал съм един такъв на голямо помещение ( почти 28 квадратни метра стая, ако не и малко повече) с идеята да прочиства от цигарен дим. Прочиства яко не ами... яко. Даже не ми се мисли на трета степен каква фурия е.

Прави се на прозореца една дупка горе ,слага се вентилатора. Долу наистина е добре да има въздуховоди до средата на стаята за да не се качва студения въздух директно към вентилатора. На входовете не са нужни вентилатори - изходящият ще прави компресията.
И толкова.
Все пак за максимализиране на нещата е хубаво вентилаторът да не е с тия пластмасови перки с които са домашните вентилатори , защото те се огъват с времето и КПД-то спада. Хубаво е да са метални перки. Има такива вентилатори, аз бих ползвал такъв.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот Sando_83 » 18 Апр 2017, 22:18

Да изкара цигарения дим от 1-2-3 цигари ще се справи и едно 120мм вентилаторче тука става въпрос как да си охладиш машините обикновенно това са около 6 кв постоянни което си е доста но да си кажа и аз преди време охлаждах точно такава мощност когато бях с асиците разположението беше следното в единия край на стаята оворен прозорец по средата асиците а на другия край монтиран вентилатор от външно тяло на климатик около 60 вата е справяше се сохлаждането но не можете да си представите за колко много прах става дума на това нешо ако си подложа картите не мисля че ще изкарат повече от година
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот 2GOOD » 19 Апр 2017, 01:59

Много е важно на входящия да имате филтри - праха е голям враг и не си струва да спираш ид а чистиш всеки месец.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Охлаждане на стаята? Климатик?

Мнениеот olele » 19 Апр 2017, 16:08

2GOOD написа:Много е важно на входящия да имате филтри - праха е голям враг и не си струва да спираш ид а чистиш всеки месец.

Айде сега и ти..... Едно сатурнче (космос или каквото падне от продавалника) и машинката се чисти за точно 2 минути. И не че не е по-добре без прах но точно времето за почистване е най-малкия проблем. Тия дни ако завърша системата за охлаждане ще пусна малко картинки
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

ПредишнаСледваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, UserX1XO, viniamin