Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Модератор: Moderators

Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот Fujitzo » 18 Фев 2017, 16:47

Здравейте колеги,

Чудя се какви алтернативи има на H81 PRO BTC. Попадали са ми някакви както в emag нови така и в olx, но не съм ги записал и сега когато се опитвам да сметна колко може да ми излезне нов риг удрям на камък :? Може в тази темичка да даваме предложения кой каквото е намерил както ново така и старо.

Ето какво намерих в emag
http://www.emag.bg/dynna-platka-gigabyt ... D1SBP3BBM/
http://www.emag.bg/dynna-platka-gigabyt ... DVSBP3BBM/

Ясно че на тия цени няма смисъл, но пък може да изпадне за под 100лв в продавалника. PRO BTC са по 155лв и досега не съм видял някой, който не е търговец да продава единично на приемлива цена.

Според мен сглобяването на машина дори само с 4 карти не е лишено от смисъл понеже дъна с 4 слота вече има избор (амд най-вече), процесори по 20-30лв амд, хард 20-30лв 1 плочка рам 4гб 35лв и 2 захранвания голд по 450 - 500w - това малко по-рядко излиза в продавалника, но не е невъзможно и далеч по-евтино от голд 1000W. Или сървърно ако се намери хубаво, понеже не всички сървърни са с висока ефективност както всички разправят.
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот snowman » 18 Фев 2017, 20:56

Не е ли излишно да се спестяват 50-60лв, след като имаме супер ефективно дъно на прилична цена. Само се отварят врати за главоболия и губене на време с такива тънки сметки
snowman
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Фев 2016, 00:10

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот Metamorph » 19 Фев 2017, 10:56

Абе то и моето дъно има 4 PCI x1 ама като му сложих три карти и не тръгнаха.
Не е важно дали ги има , а дали ще работят всички заедно.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот Zmejsky » 19 Фев 2017, 11:30

Metamorph написа:Абе то и моето дъно има 4 PCI x1 ама като му сложих три карти и не тръгнаха.
Не е важно дали ги има , а дали ще работят всички заедно.

Някой дъна имат ограничение с колко пца е могат да работят едновременно.
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот Fujitzo » 19 Фев 2017, 15:10

snowman написа:Не е ли излишно да се спестяват 50-60лв, след като имаме супер ефективно дъно на прилична цена. Само се отварят врати за главоболия и губене на време с такива тънки сметки


Не са 50-60. АМ3 дъно спазарих с 5 слота за 55лв + Атлон II 240 за 21лв = 76лв . другото е 155лв + 40лв (2ра ръка g1840) = 195лв. 120лв разлика. То ако не се оптимизира от всякъде упражнението губи смисъл за мен. Понеже тоя риг тези 120лв ще ги изкарва 1 месец, като се приспадне тока и като се вземе предвид намаляващата доходност.. :think: А и аз по принцип съм против купуването на нови неща понеже след 6 месеца цената им в olx e на 60%... повечето неща си седят обявени на високи цени, но според мен никой не ги взима, щом успявам да се спазаря с почти всички 20% надолу включително и видео карти в момента. А като вземеш нещо 4 годишно след 1 година ще го продадеш на по-малка загуба.. разбира се си носиш риска от липса на гаранция.

Metamorph написа:Абе то и моето дъно има 4 PCI x1 ама като му сложих три карти и не тръгнаха.
Не е важно дали ги има , а дали ще работят всички заедно.


Какво е дъното? И аз точно това се опитвам да открия онлайн, но не пише да има ограничения
http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA- ... -rev-10#sp

това е въпросното за 55лв
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот snowman » 19 Фев 2017, 15:38

И аз съм имал същия проблем с дъна различни от х81. Уж е с 4 слота, а пък повече от 3 карти не можех да подкарам. Иначе ако работи това което предлагаш си е добре, че даже се спестяват повече от 120лв. тъй като АМД процесора си е 75лв. нов
snowman
 
Мнения: 31
Регистриран на: 29 Фев 2016, 00:10

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот Metamorph » 22 Фев 2017, 23:11

Fujitzo написа:
Metamorph написа:Абе то и моето дъно има 4 PCI x1 ама като му сложих три карти и не тръгнаха.
Не е важно дали ги има , а дали ще работят всички заедно.

Какво е дъното? И аз точно това се опитвам да открия онлайн, но не пише да има ограничения
http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA- ... -rev-10#sp
това е въпросното за 55лв


Дъното за което говоря е Asus P5B-e и не виждам да пише някакви ограничения.Явно на времето е било мода да се лъжат хората само и само да купуват :)
За сметка на това, сегашното ми дъно на моя компютър има ограничения . Ама си ги пише, не оставят човека в неведение :)

- 1 x PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE1: x16 mode)
- 1 x PCI Express 2.0 x16 Slot (PCIE3: x4 mode)
- 2 x PCI Express 2.0 x1 Slots
- 2 x PCI Slots
*If PCIE2 or PCIE4 slot is occupied, PCIE3 slot will run at x2 mode.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот filchef » 23 Фев 2017, 00:55

Fujitzo написа:
snowman написа:Не е ли излишно да се спестяват 50-60лв, след като имаме супер ефективно дъно на прилична цена. Само се отварят врати за главоболия и губене на време с такива тънки сметки


Не са 50-60. АМ3 дъно спазарих с 5 слота за 55лв + Атлон II 240 за 21лв = 76лв . другото е 155лв + 40лв (2ра ръка g1840) = 195лв. 120лв разлика. То ако не се оптимизира от всякъде упражнението губи смисъл за мен. Понеже тоя риг тези 120лв ще ги изкарва 1 месец, като се приспадне тока и като се вземе предвид намаляващата доходност.. :think: А и аз по принцип съм против купуването на нови неща понеже след 6 месеца цената им в olx e на 60%... повечето неща си седят обявени на високи цени, но според мен никой не ги взима, щом успявам да се спазаря с почти всички 20% надолу включително и видео карти в момента. А като вземеш нещо 4 годишно след 1 година ще го продадеш на по-малка загуба.. разбира се си носиш риска от липса на гаранция.

Metamorph написа:Абе то и моето дъно има 4 PCI x1 ама като му сложих три карти и не тръгнаха.
Не е важно дали ги има , а дали ще работят всички заедно.


Какво е дъното? И аз точно това се опитвам да открия онлайн, но не пише да има ограничения
http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA- ... -rev-10#sp

това е въпросното за 55лв


Не знам дали си го взел дъното но поне според документацията не пише че ще имаш проблеми да закачиш 5 карти.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Дъна с 4 и 5 PCIe слота ?

Мнениеот Fujitzo » 14 Мар 2017, 13:24

filchef написа:
Fujitzo написа:
snowman написа:Не е ли излишно да се спестяват 50-60лв, след като имаме супер ефективно дъно на прилична цена. Само се отварят врати за главоболия и губене на време с такива тънки сметки


Не са 50-60. АМ3 дъно спазарих с 5 слота за 55лв + Атлон II 240 за 21лв = 76лв . другото е 155лв + 40лв (2ра ръка g1840) = 195лв. 120лв разлика. То ако не се оптимизира от всякъде упражнението губи смисъл за мен. Понеже тоя риг тези 120лв ще ги изкарва 1 месец, като се приспадне тока и като се вземе предвид намаляващата доходност.. :think: А и аз по принцип съм против купуването на нови неща понеже след 6 месеца цената им в olx e на 60%... повечето неща си седят обявени на високи цени, но според мен никой не ги взима, щом успявам да се спазаря с почти всички 20% надолу включително и видео карти в момента. А като вземеш нещо 4 годишно след 1 година ще го продадеш на по-малка загуба.. разбира се си носиш риска от липса на гаранция.

Metamorph написа:Абе то и моето дъно има 4 PCI x1 ама като му сложих три карти и не тръгнаха.
Не е важно дали ги има , а дали ще работят всички заедно.


Какво е дъното? И аз точно това се опитвам да открия онлайн, но не пише да има ограничения
http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA- ... -rev-10#sp

това е въпросното за 55лв


Не знам дали си го взел дъното но поне според документацията не пише че ще имаш проблеми да закачиш 5 карти.


Взех го, зор беше да подкарам всичко с безкрайна преинсталация на драйвери. Отне ми 1 пълен ден почти да местя карти по слотове в разл конфигурации, включително пробвах и с различни уиндоуси. А тя ситуацията е още по-сложна понеже едната карта е 7990, така че за дъното и уина картите са 6 реално :o Онзи ден се зарадвах че консумацията е паднала (мислейки си че се дължи на застудяването и съответно по-ниските темп на карти и захранвания) но сега установих че едната карта от тази машина не бачка за съжаление.

Ще отделя още няколко часа да тествам и префлашна биосите на картите ако я стабилизарам няколко дена да бичи без рестарт няма да я пипам, дори майнъра няма да ъпдейтвам. Ако ли не ще взема H81 + proc за 200лв и тва е.
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin