Странно разпознаване на карти

Модератор: Moderators

Странно разпознаване на карти

Мнениеот Metamorph » 10 Юли 2017, 03:13

Риг с 5 карти
Windows 8.1
Два майнера на Claymore - за ETH и ZEC
Естествено при всеки се определя изрично, коя карта да работи.
Преди време имах три майнера. ЗЕК го бях поделил на двете карти с майнер за всяка от тях, защото едната крашваше по 30 пъти на ден. Не исках другата да спира толкова време.
След като изведнъж всичко се стабилизира , ги пуснах и двете на един майнер.

Но странното е , че задавам картите за двата майнера така:
-di 02
-di 312

Нямам представа, защо номер 2 се застъпва. Всъщност при инициализацията, всеки майнер си казва какви марки карти вижда . Всеки майнер вижда точно това ,което искам - двете за единият, трите за другия.
Но само ако ги определя по начина горе. Разкарам ли дублирането на карта 2, веднага единият майнер си присвоява едната карта отредена за другия.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Странно разпознаване на карти

Мнениеот PetarVM » 04 Авг 2017, 01:13

Не схващам нещо идеята ти защо 2 майнера с един Риг е първият ми въпрос ? И втрият е преглеждал ли си подробно описанието на двете програми и по какъв начин да направиш така че да не си влияят?
PetarVM
 
Мнения: 12
Регистриран на: 03 Авг 2017, 20:12

Re: Странно разпознаване на карти

Мнениеот Metamorph » 11 Авг 2017, 22:38

PetarVM написа:Не схващам нещо идеята ти защо 2 майнера с един Риг е първият ми въпрос ? И втрият е преглеждал ли си подробно описанието на двете програми и по какъв начин да направиш така че да не си влияят?

Обяснил съм само това ,което може да влезе в полза на този ,който реши да ми отговори. Всички други подробности не са важни и само добавят още редове към поста ми.

Но ще ти отговоря.
Два майнера, защото няколко карти копаят зек, няколко копаят етер.
Също така два майнера може да бъдат (даже и три) ако някоя от картите ми забива по 30 пъти на ден, но това не крашва целия риг, а само води до рестарт на майнера. Но 30 рестарта повличащи останалите 4 карти би било доста на загуба.
Описанието на програмите съм го преглеждал.
Знам че задаването за карти е във вида -di 01234 ,където всеки номер обозначава всяка карта. Обикновено няма как една карта да има повтарящ се номер.
Но тук има.
Оставям настрани несъответствието (което в последните няколко версии е отстранено) между номер на картата и номера и за следене на температура и вентилатор. То не ме вълнува.

И сега допълнение: Тия дни излезе нова версия майнер за зек. След като сложих нея, двете застъпени карти наистина се застъпиха и бях принуден да им разпределя номерациите както си му е реда - без повторения. Дори да е бъг в нещо, как тогава функционира компютъра? Може би майнера грешно разчита номерацията? В смисъл - вижда едно, изпълнява друго.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, UserX1XO, viniamin