Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления?

Модератор: Moderators

Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления?

Мнениеот kmetax » 22 Апр 2017, 16:16

Линукс базираната Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления, хешрейт?
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления?

Мнениеот konqueror » 22 Апр 2017, 19:07

Работи добре и дори хора, които не са пипали Линукс ще се оправят. Но ще слагат месечна такса на риг(не е ясно след колко време). Иначе с него спестяваш пари за ссд/хард като го слагаш на флашка.
Аватар
konqueror
 
Мнения: 57
Регистриран на: 30 Дек 2016, 11:18

Re: Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления?

Мнениеот Станчо » 25 Апр 2017, 22:25

Аз го пробвах, но за мен не става. Няма настройка да регулирам волтажа на картите и има нещо сбъркано в регулирането на POWER. Предпочитам Windows 10 HOME на SSD , защото за мен ми е по лесно и т.н. По ниски температури държи от където и да го погледнеш , заради волтажа. На MSI AB имам 5 профила 1- етер , 2 за Зек , 3 за монеро и т.н. и се сменят за 10 секунди на всичките карти, ако искам да превключа да копам друго. Simple mining става само ако ще копам една валута и то с намален волтаж от биоса , но се сещате че е играчка ако имаш много карти. Колкото ми е стабилно на Windows толкова и на Linux лично тестване, както и скоростта почти няма разлика и не си струва. Едно съм разбрал от както копам , че ако си решил да пестиш пари от хардуер то след време по скъпо ще ти излезе това и такива компромиси не правя да си държа ос на флашки и т.н.
Станчо
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Юни 2014, 02:57

Re: Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления?

Мнениеот deathxxx » 13 Май 2017, 22:21

kmetax написа:Линукс базираната Simple mining OS Някой ползва ли я? Впечатления, хешрейт?


Дава малко повече хеш на RX картите, защото няма десктоп среда.
Не е зле системата.
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], bruter, futureworld, ionicle, Kartoff, scorpy, svetlim, tedik, viniamin