Смяна на настройки под конзола.

Модератор: Moderators

Смяна на настройки под конзола.

Мнениеот Metamorph » 24 Окт 2016, 14:27

От известно време ползвам програмата overdrive5 с която ,чрез .bat файл управлявам обороти на вентилаторите за няколко мои си режими.Много е специфично ,афтербърнер автоматиката не ми върши работа.
Имам зададен undervolt за всички карти,но на няколко дни някоя карта крашва и се ресетват волтажите и. Кажете някакъв вариант под конзола да променям волтажи, мегахерци ядро,памет...
Нужно е програмата да има досовски команди , а аз вече ще си ги оформя и подредя в .bat файл, който ще се стартира когато е нужно и от програма която видя ,че ще върши работа.

Малко уточнение : работя с Windows 7
Под "конзола" разбирам DOS средата. Но мисля, че споменаването на .bat файл трябва да е достатъчно :)

Освен рутинното управление на оборотите на вентилаторите ,съм реализирал и регулярно вдигане на 100% на вентилаторите за по няколко секунди , няколко пъти в деня. Така очиствам праха ,който се събира върху радиаторите и удължавам срока между задължителните на определено време цялостни продухвания.Именно с програмата overdrive5 го правя . Тя идеално следи моментна стойност на вентилаторите и може да ги задава.
За съжаление не успява да се справи нито с Core clock, нито с Memory clock стойностите, нито пък с волтажите. Има го за опция, но показва глупости. Уж че всичко е на default режим.

Търсих дали Afterburner няма конзолни команди - има някакви, но са много опростени.
Последна промяна Metamorph на 24 Окт 2016, 20:32, променена общо 2 пъти
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Смяна на настройки под конзола.

Мнениеот 2GOOD » 24 Окт 2016, 14:46

Пробвай с този sgminer, за волтажа не знам дали ще работи на всички карти, но също има и powerlimit опции
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Смяна на настройки под конзола.

Мнениеот Metamorph » 24 Окт 2016, 19:54

Не знам какво правят powerlimit опциите. Може ли малко информация?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Смяна на настройки под конзола.

Мнениеот 2GOOD » 24 Окт 2016, 23:04

Ами това е алтернативен метод за сваляне на волтажа. Накратко ако го сложиш на -20% казваш на картата да използва 20% по-малко мощност
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Смяна на настройки под конзола.

Мнениеот Metamorph » 25 Окт 2016, 08:27

2GOOD написа:Ами това е алтернативен метод за сваляне на волтажа. Накратко ако го сложиш на -20% казваш на картата да използва 20% по-малко мощност

А ако заедно с това съм задал и волтажа да е "-100" ? Ще се сумират ли? Едно по едно ли ще действат?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, scorpy, tedik, UserX1XO, viniamin