Съвет за miner

Модератор: Moderators

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 12:46

Всичко е ново! Кутията и останалия хардуер е ползвам без никакво натоварване едва няколко месеца, само дето имаше малко прах. Занесох им я преди дни, да изчистят компа основно и да сложат те новата карта. Как може нова карта да има проблем с пастата не мога да разбера... Т.е. проблем с пастата отпада според мен... Явно кутията ми не е подходяща за това, все пак е безшумна, т.е. със слабо охлаждане. Дал съм точния модел някъде в темата, ето го пак CM Silencio 550 захранването е CM Silentpro 500W и останалото трябва да се вижда от подписа.

Да вадя ли картата от тази кутия? Не че имам къде другаде да го сложа : ]

Мога ли да добавя още охлаждане на самата кутия или нещо друго да направя?

Колкото до слабото копане, то предполагам е от високата температура => няма смисъл да клоквам преди да оправя проблема с температурата. Но отново искам да попитам: ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ НА ФАБРИЧНИ НАСТРОЙКИ НА КАРТАТА МИ ВДИГАШЕ 90 ГРАДУСА при което копаеше с 400, а сега при 70 градуса заради намаления волтаж копае с 370. Но това 370 мисля че дойде от смяната на драйвърите, а независимо каква е температурата, волтажа, клока или каквото и да било, скоростта с която копае просто не се променя... Това не е ли от бъгавия миньор който ползвам?

Зарязвам BTC за сега. Ще пробвам LTC след малко...

П.П. Казаха ми да сваля последния драйвър не от сайта на AMD, а от http://www.omegadrivers.net/index.php?o ... &Itemid=84 защото на AMD драйвърите им били скапани и тук ги оправяли :shock:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 13:09

Flex написа:
ZAX написа:А така... Хайде сега на ново мъки...

1. Къде да си регна портофейлчето?

2. Кой басейн да ползвам?

3. Кой миньор?

Така или иначе BTC скоро няма да видя с тази карта... Поне първите LTC идват по-скоро, нали така? В смисъл след колко време да очаквам някакви BTC, ако остана на тях?


1. В басейна, където копаш
2. Аз лично ползвам 50btc.com
3. cgminer

При сегашната трудност ще направиш 1 бтк за около 3 месеца. Ама трудността скача с по 20-30% на седмица, та по-скоро никога. С лайткойна положението скоро ще е същото, вчера и той скочи бая, когато окапят съвсем видеокартите за биткойни всичко ще мине на лайт и трудността ще се взриви

Или аз съм сляп или в басейна в който се опитвах да копая BTC просто няма LTC (mining.bitcoin.cz) става ясно и от името му предполагам ;)

Сега ще се регна при теб в 50btc.com, но cgminer така и не успях да подкарам, същият се настройва най-трудно до колкото разбрах... А последното което искам е да имам главоболия и с това...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот Flex » 17 Юни 2013, 13:12

Не ти е паднал хешрейта от пипане по волтажа, я драйвери, я честота, я памет/ядро. С нови карти се случва да не е сложена правилно пастата, освен това често използват гадни такива. Кутията би трябвало да е ок, все пак има входящ и изходящ 12см... абе те работят ли? Да не са ти ги спряли?
За омегите ме развесели. Да, преди 8-10 години беше така, но после пича заряза историята. Линка, който си дал като цъкнеш даунлоад виждаш ли откъде ги сваля... от ати :)))
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 13:21

Да, и аз това казах... хешрейта ми падна от новите драйвъри... май ще върна "старите" от диска...

Но защо нищо не го променя освен драйвърите?

Работят си вентилаторчетата (видимо въртят) на кутията, но слабичко, нали това са те:

Chassis #1 624 RPM
Chassis #2 608 RPM

Да виждам че се сваля пак от ати, но все пак се сваля друг файл, макар и с много подобно име: AMD_Catalyst_13.6_Beta2 и amd_catalyst_13.6_beta (примерно препоръчват ми го него?)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 13:30

Май трябва да почнем от начало със софтуера и т.н.

1. В 50btc.com също не виждам нищо за LTC

2. Не разбирам защо портофейла трябва да ми е обвързан с пула или с каквото и да било. Защо не е отделно?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 13:36

Вчера се регнах тук https://ltc-wallet.com/, това достатъчно ли е? Трябва ли пак да свалям някакви лайна по 10-20GB и да ги чакам с дни да се синхронизират...

П.П. Например това лайно litecoin-0.6.3c-win32-setup... за какво ми е?! Какво се случва с портофейла ми когато преинсталирам?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот Flex » 17 Юни 2013, 14:14

Не съм копал сребро, не мога да ти кажа, но за бтк портфейла ти е или локален, или уеб такъв. Ти си си направил локален, хубаво. Там на "Получаване" (поради някаква причина ми е на български) имаш адрес. Този адрес, като го регистрираш в разни пуулове могат да ти пращат паричките.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 14:37

Има ли смисъл да копая LTC соло или да продължавам да си търся басейнче, докато ми се синхронизира портофейла и ако случайно някога успея да подкарам cgminer или нещо друго което поддържа LTC с GPU... за сега не съм намерил такова, което да успея да подкарам... Това е и единствената причина да пусна и да чакам локалния портофейл, но наистина адски много ме дразни колко е бавно !!! Направо мисля да изляза и да не се занимавам повече за днес, защото нета ми е толкова зле че докато го чакам няма да мога почти нищо друго да правя. Идва ми да строша нещо когато чакам всяко действие по 10 секунди, с правец да бях, пак нямаше да е по-бавно...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за miner

Мнениеот Flex » 17 Юни 2013, 14:51

Остави го за през нощтта. Отнема адски много време да... аз пробвах да му намаля приоритета на процеса и като резултат се счупи свалянето и се наложи да почна отначало :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Съвет за miner

Мнениеот ZAX » 17 Юни 2013, 15:18

Всъщност няма как да се прецакаш повече от мен, каквото и да направиш. Защото още преди да взема картата бях свалил всичко възможно, но понеже нямах място на диска, трия едното и свалям другото... Все пак я чаках 2 седмици шибаната карта и да се окаже такъв боклук... Отделно че докато свалях всевъзможни лайна и ги тествах на процесорчето, много от тях нямаха нищо общо с тези които поддържат и gpu или само gpu, но поне бях на хубав нет тогава и ако просто се дразнех, сега съм с флашка на wimax и направо ми се реве... Добре че не съм с нет от мобилен оператор, че тогава не знам... : ]

П.П. Пример: Успях да си препрочета мнението докато се публикува, след което още 2 пъти по толкова докато се отвори пак темата и още толкова докато допиша това... И промяна на приоритета не би помогнала...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin