Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Модератори: ekrem, Moderators

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот jkminkov » 28 Юли 2016, 19:03

под нов портфейл имам впредвид - пуснат клиента наново(на друг компютър или с друга директория*) и спрян, после изкопиран празния wallet.dat с един или няколко адреса за получаване, от стария портфейл се пращат койните на новия, после се презаписва над стария портфейл новия като се прави rescan, това е за биткойн и всеки друг койн дето си има wallet.dat, за етер ако е същото може да се използва.

!стария портфейл се изтрива само след като се проверят наличностите по новия!

* - "C:\Program Files (x86)\Bitcoin\bitcoin-qt.exe" -datadir=c:\BitcoinNEW\
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот Metamorph » 28 Юли 2016, 19:48

Е как така ще кажеш "за етер ако е същото" . Аз мислех,че знаеш кое какво е при етера. :)
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот jkminkov » 28 Юли 2016, 20:00

ако знаех, щях да го напиша, не ми се чете за нови/извратени портфейли...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот zigzag » 28 Юли 2016, 20:19

Тъп етер. Пращаш етх , заминава и етц. Луда работа. Нали като се разцепи веригата би следвало да се обособят две независими мрежи.
Аз продавам всичко на момента, все ми е тая. Намерих в кракен 1 етц бонус и го продадох веднага :mrgreen:
Според мен е най-добре да продадете всичко в някоя борса. Да си направите нови адреси и да си купите и заредите в тях после, каквото искате.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот andrianski » 28 Юли 2016, 22:29

Вместо да се радвате, че имате и от двете валути сте тръгнали да се кахърите. Това си е чиста далавера, да ти се умножат монетите и да продължат да имат стойност. Ако измислите как да генерираме ЕТЦ от транзакциите ще е супер.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот 2GOOD » 28 Юли 2016, 23:23

Ако имате не изхарчени инпутс от едната мрежа и от другата транзакция минава и в двете мрежи.

Иначе да готин си е бонуса 5-10% отгоре не е малко... но цялото това нещо е ужасно и ако се случи на биткойн сме обречени.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот Metamorph » 29 Юли 2016, 05:01

https://www.reddit.com/r/ethtrader/comm ... h_and_etc/
Нека някой да хвърли едно око и да каже с няколко думи каква е идеята на това. Има няколко особености дето не ги разбрах.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот 2GOOD » 29 Юли 2016, 13:05

Самото разделяне може да стане и без да имате реален ETC портфейл, единият начин е на етх портфейла да получите ETH например от копане (след форка) или от някаква борса, след което харчите 100 от баланса на портфейла понеже тези новите ги няма в ETC тразнакцията не е валидна за класик чейна и няма как да бъде потвърдена.

Другия вариант е ако не сте получавали суми след форка е просто да ги изпратите на някоя борса която поддържа и двете валути - например при финекс става, така ще ви се заредят и двата баланса - ETH и ETC
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот Metamorph » 02 Авг 2016, 13:14

Значи пращам всички ETH ( с опция Send everything) от локалния си акаунт , в който има по-малко ETC oтколкото ETH, в някаква борса - примерно в Кракен.
След това слагам файла с акаунта от папка keystore във инсталация на Mist при която блокчейна е зададен на опция без DAO-fork. (тоест веригата на ETC). Виждам си там ETC-тата и евентуално ги пращам на "чист" ЕТC акаунт.

Правилно ли съм разбрал?
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот 2GOOD » 02 Авг 2016, 13:32

Metamorph написа:Значи пращам всички ETH ( с опция Send everything) от локалния си акаунт , в който има по-малко ETC oтколкото ETH, в някаква борса - примерно в Кракен.
След това слагам файла с акаунта от папка keystore във инсталация на Mist при която блокчейна е зададен на опция без DAO-fork. (тоест веригата на ETC). Виждам си там ETC-тата и евентуално ги пращам на "чист" ЕТC акаунт.

Правилно ли съм разбрал?


Горе долу да.. аз го направих снощи това упражнение, в акаунта имаш повече етх от колкото етц, съответно изпратих всичкото етх към борсата (в моя случай битфинекс - адресите ми за етц и етх са едни и същи). След това преименувах папката chainstate на нещо друго, също редактирах файла daofork на false и стартирах на ново Мист портфейла, след няколко часа тормоз над ссд-то, процесора и паметта портфейла се синхронизира и изпратих останалите етериум класици :)

Че цената бая се размърда :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin