Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Модератори: ekrem, Moderators

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот 2GOOD » 27 Юли 2016, 16:05

Metamorph написа:И как да го видя тоя Етер-цъ, през какъв портфейл?


Ами можеш със Mиst, за целта трябва да направиш следното упражнение:

Click on "Accounts" -> "Backup" -> "Accounts". This will open the file explorer with the "Ethereum" folder opened.
Click on "Accounts" -> "Backup" -> "Application Data". This will open a system folder, go there into the "Mist" folder.
Close Mist.
Delete the "chaindata" folder inside the "Ethereum" folder.
Change the content of the file called "daoFork" to true or false ("true" means going with the dao fork, "false" means against). Optionally you can also simply delete that file and Mist will ask you again to choose on the next start.
After you done that restart Mist and it will ask you to select the chain again and you can sync


Един вид местиш си чейна и синкваш на ново в другия чейн - т.е. в етериум класик
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот bradli » 27 Юли 2016, 18:52

bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот jkminkov » 27 Юли 2016, 20:41

по-ниска трудност не дава ли повече mh/s?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот Metamorph » 27 Юли 2016, 21:23

Синхронизирам мист вече повече от седмица. Ще е непоносимо да го правя всеки път ту за ETH, ту за ETC.
Не знам , много нанагорно му идва тая синхронизация.
2GOOD, благодаря за отговора.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот 2GOOD » 28 Юли 2016, 00:12

jkminkov написа:по-ниска трудност не дава ли повече mh/s?


Ммм не това идва от размера на ДАГ файла - по-голямата скорост а той е номера на блок-а т.е. не е важи трудността ;)

Metamorph написа:Синхронизирам мист вече повече от седмица. Ще е непоносимо да го правя всеки път ту за ETH, ту за ETC.
Не знам , много нанагорно му идва тая синхронизация.
2GOOD, благодаря за отговора.


В една лодка сме... аз още не съм го направил по същата причина иначе предполагам можеш само да си преименуваш папките за всяка от веригите след като веднъж са синхронизирани... Надявам се скоро да се появи друга версия на мист портфейла, която да работи с етериум класик.

ВАЖНО:
Все пак важно е да разберете, че когато изпращате едната от валутите то вие изпращате и другата... понеже всичко е едно и също разбирайте адреса на изпращащия и транзакциите са валидни, съответно има шанс от единия чейн да се броадкастнат в другия и да бъдат потвърдени. Това е само моя теория де, нека някой който е изпращал да коментира.

Меду другото и Битфинекс са добавили етериум класик, което означава, че като пращам там мога да си зареждам и двата акаунта :mrgreen:

Между другото, колкото повече я гледам тази история толкова повече се плаша от неизбежния биткойн форк :think:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот jkminkov » 28 Юли 2016, 00:48

важна заблуда :lol:

ако се клонираш и единия си отреже ухото, другия ще си има...две уши :o

п.с. освен ако лично не изкопираш транзакцията от единия портфейл в другия няма как да стане, и това става с inputs отпреди блока със форка
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот 2GOOD » 28 Юли 2016, 01:06

jkminkov написа:п.с. освен ако лично не изкопираш транзакцията от единия портфейл в другия няма как да стане, и това става с inputs отпреди блока със форка


Е да де, ама те чисто мрежово са в една мрежа с един magic key (network magic bytes) и реално мисля, че може да се броадкастне от едната мрежа в другата :roll: и стига и в двете да имаш тези неизхарчени inputs те ще минат... :think: май :doh:

jkminkov написа:ако се клонираш и единия си отреже ухото, другия ще си има...две уши :o


Освен ако не стоиш пред огледалото мислейки си че другия ти е клонинг :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот jkminkov » 28 Юли 2016, 13:59

май все пак си прав, зачетох се и в полониекс прес, транзакциите са публични, т.е. не е задължително да ги пускаш сам, може някой друг да го направи заради самата мизерия като извади транзакция от единия mempool и я пусне в другия...

най-добре е веднага да си преместите койните в нов портфейл в двата чейна, тотално нов, не през един от ?100-те? които ги има в първоначалния портфейл.

?биткойн има 100 частни ключа, не знам колко са в етер...

ако имате локален портфейл и сте решили да си продадете ЕТЦ, но да си пазите ЕТХ в същия портфейл, този на който сте пратили ЕТЦ има частния ключ на адреса ХХХ, който отговаря на същия адрес и в ЕТХ, така само е нужно да изкопае транзакцията от ЕТЦ и да я пусне в ЕТХ и така да ви дръпне същото количество и от ЕТХ!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот Metamorph » 28 Юли 2016, 17:26

jkminkov, добра информация.
Ако може малко по-подробно . Какво значи да преместя койните в нов портфейл в нов чейн?

Инсталирам на друг компютър портфейл. Синхронизирам примерно веригата за ETC. Слагам файловете от папка keystore там и виждам колко ETC имам. Обаче това ли е начина? Това ли е "нов" портфейл.
А нов за ЕТH ?

Преди малко погледнах в папката където трябва да е файла с име daofork . Няма такъв файл. То и при пускане на портфейла не ме и пита нищо. Странно. Тогава какво виждам ETH или ЕТЦ?

------------------------------------
Така... Какво установих от няколко теста с портфейла.
Първо- понеже не искам портфейла да ми пише по SSD -то , не го пускам от файла Mist.exe, ами чрез .bat файл си стартирам първо geth ( Mist-win64-0-8-1\resources\node\geth) с указания за диска в който да пише ( --datadir )и след една пауза се стартира и Mist.exe.
Само че по тоя начин , портфейла въобще не ме пита за DAO форка , дали да го активира или не, също така не създава файла daofork в папката C:\Users\.....\AppData\Roaming\Mist

След като принудих създаването на файла, съдейки по нивото на синхронизация, заключавам ,че става дума за ЕТH веригата.
Ако не се лъжа - ETH наблюдавам ,когато съдържанието на файла daofork е "true".
Така ли е?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот BGanio » 28 Юли 2016, 18:14

2GOOD написа:ВАЖНО:
Все пак важно е да разберете, че когато изпращате едната от валутите то вие изпращате и другата... понеже всичко е едно и също разбирайте адреса на изпращащия и транзакциите са валидни, съответно има шанс от единия чейн да се броадкастнат в другия и да бъдат потвърдени. Това е само моя теория де, нека някой който е изпращал да коментира.



Въобще не е твоя теория ами така става на практика - сега го проверих

ВАЖНО

Когато изпращате ETH от портофела си от адрес създаден преди фрока то автоматично от него се превежда и ЕТC по посоченият адрес
Проверено с нареден един етер от ЕТH портофела към Полониекс - получени 1 ЕТН и 1 ЕТС в полониекс

Предполагам че за да не си затриете ETCto трябва да създадете портофел в не фрокнатата верига - да добавите старите ключове да си създадете нов акаунт и от всички стари акаунти да си преведете ЕТC то в новия акаунт
Сега ще го пробвам ( след като синхронизирам три дена)

Всъщност като се замислих по добрият и безопасен вариант е да си преведете ETH Към борса която поддържа и двете валути като Полониекс примерно и да си направите чистак бърсак нови портофели без да импортвате ключове и тогава да си върнете коините по локалните портофели

ЕДИТ
Опааа тая транзакция беше oт стар портофел - 0.7.2 където не се избира верига така че не бързайте да се панирате след малко като пробвам новия ще пиша пак

EDIT 2
Значи от новия портофел имах един адрес с едно ЕТН който не пипам - изпратих си го в полонито и ми пристигнаха и 1 етер и 1 етерТцъ
След това си изпратих цялата сума Етери от адреса на който копам и от който бях направил направил първата проба която описах най горе, обаче дали защото вече съм правил транзакция от него или ПО-вероятно защото в него имах повече ЕТН отколото ЕТЦ ми се преведоха само ЕТН а ЕТЦ си остана налично по същият адрес в другата мрежа

Повече акъл и аз незнам какъв да дам но това е моя опит - сега ще инсталирам портофел на старата мрежа за да си източа останалите ЕТЦ и после регистрирам нови адреси в двете мрежи и изтривам всички стари
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin