Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Модератори: ekrem, Moderators

Ethereum Classic (ETC vs. ETH)

Мнениеот zigzag » 26 Юли 2016, 01:38

Понеже не се коментира, реших да отворя темата.
Според мен форка не трябваше да се прави. Не е правилно. Според мен и двете валути ще "живеят". ЕТЦ защото така е справедливо. ЕТХ защото ще се подкрепя от "обогатилите" се.


Edit 2GOOD:
Слагам в първия пост полезни линкове за Етериум Класик
================================
http://gastracker.io/ - block explorer (http://gastracker.io/addr/0xАдрес)
https://minergate.com/calculator/ethereum - Калкулатор за Етериум и Етериум класик
https://ethersplit.com/ - Как да разделите крипто монетите.
https://www.etc-eth.com/
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот renter84 » 26 Юли 2016, 12:26

Абе в свободния и същевременно 100% манипулиран свят на дигиталните валути досега в нещо логика видял ли си? Просто в днешно време като се чуе думата дигитално отпред и младите поколения се екзалтират. И всичко е магия. Не я знам например тая игра покемон го ама ако някой в нея интегрира дигитална валута и тази валута ще скокне в пъти. Не че другите валути не могат да се интегрират - просто тези, които интегр. точно определена валута имат полза от това - например имат някаква инвестиция в нея. Всичко е измислици и магийки. Междувременно числото на цензурирана маса ора в света нараства много бързо - кога ще цензузират и дигиталните валути като вид "западен скам, шпионаж или културна инвазия" или каквото там се сетиш е въпрос на време само. А ти си тръгнал да ми коментираш форка на шит скам валута. Все едно да коментирам експеримент с клониране на лайно.
renter84
 
Мнения: 90
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:51

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот 2GOOD » 26 Юли 2016, 13:25

zigzag написа:Понеже не се коментира, реших да отворя темата.
Според мен форка не трябваше да се прави. Не е правилно. Според мен и двете валути ще "живеят". ЕТЦ защото така е справедливо. ЕТХ защото ще се подкрепя от "обогатилите" се.


И според мен форка не е правилен и отслабва доверието в криптовалутите като цяло, но това си е мое мнение. Относно етер-Цъ или етер-Хъ според мен Хъ-то ще просперира заради налетите пари
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот whocares » 26 Юли 2016, 14:14

Форкът беше необходимото зло, макар и да не одобрвям прибързаността, с която беше направен (трябваше да бъде постигнат по-широк консенсус).

Защо Етереум Класик е обречен :

- Виталик и екипът му няма да работи по него
- липса на финансиране и следователно привличането на добри разработчици, маркетинг отдел и т.н
- липса на институционална подкрепа (Coinbase и pr.)
- липса на подкрепа от големите проекти като Augur, DigiX, slock.it и т.н.
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот BGanio » 26 Юли 2016, 15:40

whocares написа:Форкът беше необходимото зло, макар и да не одобрвям прибързаността, с която беше направен (трябваше да бъде постигнат по-широк консенсус).

Защо Етереум Класик е обречен :

- Виталик и екипът му няма да работи по него
- липса на финансиране и следователно привличането на добри разработчици, маркетинг отдел и т.н
- липса на институционална подкрепа (Coinbase и pr.)
- липса на подкрепа от големите проекти като Augur, DigiX, slock.it и т.н.


А всъщност кой седи зад Етер Тцъ след като големите суми Етер Тцъ отивам по сметките където са големите суми ЕTH
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот BGanio » 26 Юли 2016, 16:23

я някой да ме поправи с коректните цифри че пиша по спомен ( щото Ф момента конкретните цифтри трудно се намират)

Та какво виждам аз - Етер 12 М премаин 60 М ICO 10 милиона изкопани
Некакво ДАО което събира около 10 М етера после некакъв фрок
И сега най интересното - след тоя фрок се появява нова монета която отива там където е събрано най много от старата докато от старата монета съвсем случайно е блокирана в дао една сума от около 10М която ама съвсем случайно съвпада почти точно със сумата на изкопаните Етери
Това ми изглежда като Етер класик да се е изчистил или поне значително намалил случайните притежатели на етери и да е готов вече той да си стане официалният етер който ние пак требва да купуваме за да участваме в кериза

Това естесвено са си само мои фантазии ама любопитни :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот whocares » 26 Юли 2016, 17:48

Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот 2GOOD » 26 Юли 2016, 23:24

BGanio написа:я някой да ме поправи с коректните цифри че пиша по спомен ( щото Ф момента конкретните цифтри трудно се намират)

Та какво виждам аз - Етер 12 М премаин 60 М ICO 10 милиона изкопани
Некакво ДАО което събира около 10 М етера после некакъв фрок
И сега най интересното - след тоя фрок се появява нова монета която отива там където е събрано най много от старата докато от старата монета съвсем случайно е блокирана в дао една сума от около 10М която ама съвсем случайно съвпада почти точно със сумата на изкопаните Етери
Това ми изглежда като Етер класик да се е изчистил или поне значително намалил случайните притежатели на етери и да е готов вече той да си стане официалният етер който ние пак требва да купуваме за да участваме в кериза

Това естесвено са си само мои фантазии ама любопитни :)


Каквито етери си имал преди форка ги имаш и в дете вериги, т.е. ако си имал 1000 ETH, сега имаш 1000 етер-Цъ + 1000 етер-Хъ
Аз така ги разбирам нещата :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот bradli » 27 Юли 2016, 11:11

bradli
 
Мнения: 239
Регистриран на: 21 Окт 2014, 10:29

Re: ETC vs. ETH

Мнениеот Metamorph » 27 Юли 2016, 12:04

И как да го видят тоя Етер-цъ?
Последна промяна Metamorph на 28 Юли 2016, 17:15, променена общо 2 пъти
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Следваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin