DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Модератори: ekrem, Moderators

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот val1900 » 13 Май 2016, 22:02

Започнаха да се дистанцират, че мащаба ги уплаши.

Схемата е изумително добре измислена. В началото 1$=100ЕТН или купуват 50 000 000 = 500 000 $ , следва вдигане на цената и сега пускане на ДАО. В Еуфорията продават количество ЕТН, което може да поеме пазара и внимават да купят достатъчно ДАО за да имат повече от 50% от вота в бъдеще. Така ще финансират подбрани фирми ... (нещо като КТБ, но доста по-изпипано)
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот milan_gl » 13 Май 2016, 23:10

Понци схема си е Ганди . Ако не го проумяваш значи нещо ти куца в наблюденията . DAO виси в неизвестноста . Няма седалище , няма адрес , няма регистрация , няма представители - поне такива които да откриеш . 1 коин дето си е 100% пирамида и то нашенска , поне си имат офис в София където да ходиш да метнеш по някой камък като те изклатят . Тук къде ще ходиш да ревеш и да бършеш с@поли ? Едни голи цифри се хвърлят за главоломно растящи инвестиции без реално работещи проекти а само някакви схеми . Гарантиран ръст на цената а печалбата зависила от слънчевото греене и т.н. Какво още искаш за да ти светне червената крушка ? Да ти бият с тъпан на главата ли :lol:
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот dark-thirty » 13 Май 2016, 23:21

milan_gl написа:Понци схема си е Ганди . Ако не го проумяваш значи нещо ти куца в наблюденията . DAO виси в неизвестноста . Няма седалище , няма адрес , няма регистрация , няма представители - поне такива които да откриеш . 1 коин дето си е 100% пирамида и то нашенска , поне си имат офис в София където да ходиш да метнеш по някой камък като те изклатят . Тук къде ще ходиш да ревеш и да бършеш с@поли ? Едни голи цифри се хвърлят за главоломно растящи инвестиции без реално работещи проекти а само някакви схеми . Гарантиран ръст на цената а печалбата зависила от слънчевото греене и т.н. Какво още искаш за да ти светне червената крушка ? Да ти бият с тъпан на главата ли :lol:


Колега явно не си си направил труда да провериш - https://slock.it/ Седалище: Schillerstr. Mittweida, Germany, Company Registration: HRB 30026 - VATID DE303959655. Simon Jentzsch, Christoph Jentzsch, Stephan Tual.
#cryptoanarchy
Аватар
dark-thirty
 
Мнения: 105
Регистриран на: 10 Апр 2015, 17:49

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот deyan_rashkov » 13 Май 2016, 23:40

dark-thirty написа:
milan_gl написа:Понци схема си е Ганди . Ако не го проумяваш значи нещо ти куца в наблюденията . DAO виси в неизвестноста . Няма седалище , няма адрес , няма регистрация , няма представители - поне такива които да откриеш . 1 коин дето си е 100% пирамида и то нашенска , поне си имат офис в София където да ходиш да метнеш по някой камък като те изклатят . Тук къде ще ходиш да ревеш и да бършеш с@поли ? Едни голи цифри се хвърлят за главоломно растящи инвестиции без реално работещи проекти а само някакви схеми . Гарантиран ръст на цената а печалбата зависила от слънчевото греене и т.н. Какво още искаш за да ти светне червената крушка ? Да ти бият с тъпан на главата ли :lol:


Колега явно не си си направил труда да провериш - https://slock.it/ Седалище: Schillerstr. Mittweida, Germany, Company Registration: HRB 30026 - VATID DE303959655. Simon Jentzsch, Christoph Jentzsch, Stephan Tual.

нещата не са точно така , днес попаднах на по-подробно заравяне кой кой е в дао структурата, DAO.Link е регистрирано юридическо лице в швейцария, но няма зад него физически лица, а сайта е регистриран в панама на пощенска кутия,
DAO.Link was incorporated as a SARL, the Swiss version of an LTD, also in Neuchatel, a region of Switzerland increasingly known for its digital currency-friendly policies.
статията на койндеск описва доста неща
http://www.coindesk.com/the-dao-just-ra ... hat-is-it/
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот 2GOOD » 13 Май 2016, 23:53

Малко ги бъркате нещата... DAO е платформа в/у етериум, slock.it е само първото ДАО нищо повече. Всеки може да си направи такъв или друг умен договор. Заглавието на темата го казва ясно.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот zigzag » 14 Май 2016, 00:32

Луди хора! Набутаха 80 милки!

http://etherscan.io/token/TheDAO

Ми, то всеки може да пусне токени върху етера и хайде на пазара.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот 2GOOD » 14 Май 2016, 04:10

За спорта, за експеримента или за нещо друго и аз съм в играта със скромните. но закръглени:
DAO Tokens owned : 128 :mrgreen:

За всеки, който желае да си добави ДАО контракта в мист етериум портфейла да следва указанията тук:
https://daohub.org/voting.html

Аз имах проблем при първото зареждане на договора в портфейла, leak-на паметта и почти нацяло ми заби 10-ката, но на следващи зареждания нямаше проблеми, само леко се мота и все още взима много рам :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот stamen » 14 Май 2016, 04:33

Не мога да приема, че човек, който има интерес в блокчейн технологиите, ще пропусне да участва в това DAO - най-малкото за да следи по-отблизо кое как се случва и как се развива технологията. А и самото чуство да си участник в първата съществена децентрализирана организация в света си е тръпка.

Погледнете на това като един огромен VC фонд за бъдещи DAO-та.....Все пак хора, които са сложили близо вече $100 милиона ще решават къде и в какво да инвестират за в бъдеще. Твърденията, че хората, сложили толкова милиона са балъци и не виждат, че ставало дума за понци схема, всъщност намекват, че авторите на тези твърдения са с по-добра преценка от тези хора... Айде малко по-скромно :)
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот 2GOOD » 14 Май 2016, 04:45

stamen написа:Не мога да приема, че човек, който има интерес в блокчейн технологиите, ще пропусне да участва в това DAO - най-малкото за да следи по-отблизо кое как се случва и как се развива технологията. А и самото чуство да си участник в първата съществена децентрализирана организация в света си е тръпка.

Погледнете на това като един огромен VC фонд за бъдещи DAO-та.....Все пак хора, които са сложили близо вече $100 милиона ще решават къде и в какво да инвестират за в бъдеще. Твърденията, че хората, сложили толкова милиона са балъци и не виждат, че ставало дума за понци схема, всъщност намекват, че авторите на тези твърдения са с по-добра преценка от тези хора... Айде малко по-скромно :)


Това е основната причина да участвам, за да се запозная на практика със системата. ДАО е нещо ново и революционно, като цяло проекта Етереиум е от голяма ползва за Биткойн и криптовалутите.

Относно негативните коментари на колеги от форума, това е напълно разбираемо много пъти сме лъгани и хората се страхуват, въпреки че тук е различно, всичко е прозрачно и обвързано с код :wink:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот zigzag » 14 Май 2016, 12:19

Ако някой не знае има много такива "платформи" за вериги и токени. Аз съм попадал случайно на поне 5-6 такива. Всеки може да направи такива неща.

В етериум например са 4 за сега.
http://etherscan.io/token/TheDAO
http://etherscan.io/token/MKR
http://etherscan.io/token/DGD
http://etherscan.io/token/digix

На повечето хора не им е ясно в какво по-точно си набутват парите. Основната причина е, че други набитват пари дай и ние да инвестираме. Щом ICO модела на етера беше толкова "сполучлив", ся и това TheDAO трябва да е такова. Асоциирам с лавина, стадо и овце. :mrgreen: Но все пак ще е добре някой да поясни за какво става въпрос, кратко и ясно. Не съм много наясно, защото не ме интересуват такъв вид инвестиции. Аз разбрах следното, ако греша поправете ме.

Мрежата и веригата на етера позволява да се правят ДАО-та. Това TheDAO и етера са две отделни неща, въпреки че ДАОто е изградено върху веригата на етера. Та, тия токени дето се продават са IPO дялове от взаимен фонд, който е насочен към инвестиране в стартъп начинания на предприемачи. Решенията ще се вземат с гласуване. Аз прехваления демократичен принцип за вземане на решения не го харесвам, защото не е добър. Ще има много хайпъри, пирамиди и всякакви други мошеници, които ще искат да докопат инвестиране. В крайна сметка не ми се струва добра идея инвестирането в подобна структура. Вземането на парите и раздаването на дивидентите ще става автоматично. Това е новото. За колко време ще става всичко това? След колко време ще започне да печели тази инициатива, ако не се пре*бе нещо? Според мен няма да е скоро. Единственото възможно е да надуят балон. А на мен с балони не ми се занимава. А тия с катинарчетата ще са предприемачите дето ще се финансират от венчър фонда TheDAO.

Виталик си продаде 1/4 от етерите, дето ги получи от въздуха.
Защо не инвестира в проекти а кешира?
Това правилно ли е?
Той дето е най-вътре в тия технологии, дето работи за големите банки продава.
А ние защото сме много умни ще купуваме. :mrgreen:

Участвал съм в хъбове. Разносметката е -1000 евро. Дано този да е печеливш.

Не казвам, че е скам. Не искам да убеждавам който и да е в каквото и да е. Всеки сам си взема решенията. Споделям размишленията си само.
Аз ще се въздържа. Когато овцете се забързат всички в една посока, често е към касапите. Може да бъгне нещо , може да ги хакнат и източат. Нова технология е все пак. Скептичен съм, Дано не се окаже най-големия децентрализиран анонимен скам тая схема.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

ПредишнаСледваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin