DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Модератори: ekrem, Moderators

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот Mo6e » 14 Май 2016, 12:53

За мен това, че Виталик си извади 25% е нещо нормално, май му се вика диверсификация. ДАО експеримента е рисков. Тва е. Ако стане ше има висок Р/Р, ако не стане, изхарчили сме пари за 2 пъти на дискотека :) ДАО не е скам, не е понци, не е пирамида, а брутално иновативен експеримент за управленски модел. Ако стане, утре държавата на смартконтракти ше се управлява...
Офф топик, има добър трейд на етера днес, заради тва: http://www.coindesk.com/digital-currenc ... unds-hack/
Mo6e
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2016, 13:35

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот milan_gl » 14 Май 2016, 13:41

dark-thirty написа:
milan_gl написа:Понци схема си е Ганди . Ако не го проумяваш значи нещо ти куца в наблюденията . DAO виси в неизвестноста . Няма седалище , няма адрес , няма регистрация , няма представители - поне такива които да откриеш . 1 коин дето си е 100% пирамида и то нашенска , поне си имат офис в София където да ходиш да метнеш по някой камък като те изклатят . Тук къде ще ходиш да ревеш и да бършеш с@поли ? Едни голи цифри се хвърлят за главоломно растящи инвестиции без реално работещи проекти а само някакви схеми . Гарантиран ръст на цената а печалбата зависила от слънчевото греене и т.н. Какво още искаш за да ти светне червената крушка ? Да ти бият с тъпан на главата ли :lol:


Колега явно не си си направил труда да провериш - https://slock.it/ Седалище: Schillerstr. Mittweida, Germany,о Company Registration: HRB 30026 - VATID DE303959655. Simon Jentzsch, Christoph Jentzsch, Stephan Tual.


Напротив прочел съм го .
ЗАД този сайт стои фирмичка която пуска някаква хардуерна играчка да ти върти портфейл за POS и софт за нея както и мобилно приложение да си ровиш в джаджата от сеелфон . Нещо много измукано от големият пръст като идея ако не и само като оправдание къде ще се стопят токенчетата ти :think: . Та това е само един от проектите които ще се финансират с твоите токени . От там нищо не можеш да търсиш като ресто . Ти пари в тази фирма по смисъла на акционерните дружества не влагаш директно ами DAO ще прецени какъв дивидент ще вземеш .
Последна промяна milan_gl на 14 Май 2016, 17:12, променена общо 3 пъти
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот zigzag » 14 Май 2016, 14:42

Mo6e написа:За мен това, че Виталик си извади 25% е нещо нормално, май му се вика диверсификация. ДАО експеримента е рисков. Тва е. Ако стане ше има висок Р/Р, ако не стане, изхарчили сме пари за 2 пъти на дискотека :) ДАО не е скам, не е понци, не е пирамида, а брутално иновативен експеримент за управленски модел. Ако стане, утре държавата на смартконтракти ше се управлява...
Офф топик, има добър трейд на етера днес, заради тва: http://www.coindesk.com/digital-currenc ... unds-hack/


Ако Виталик се смята за "капитан на кораба" би следвало да го напусне последен. Както е при моряците. Не го гледай, че е грозен като смъртта, той е изключително умен човек. Щом е решил да продава, значи има нещо на ум. Няма как да дъмпне всичко или половината, та за това е разтоварил 1/4 или около 160 000 етера на стойност милион долара. Това е неморална постъпка, не е диверсификация. Защото не ги е купувал тия монети. Разработчиците получават монети за да се стимулират да развиват проектите. А не да дъмпват. За мен това е грозна и неморална постъпка. Плюс това все още "голямата работа" не е готова.

"I tried to get a rough estimate of what price, on average, Vitalik sold his ETH for. This is what I came up with.
Here he says "My ETH holdings are currently ~0.6% of the total supply": https://np.reddit.com/r/btc/comments/4g ... as/d2ecs9p
Since he has also said that he sold 25% of his holdings, this would mean he had 0.8% of total supply originally and sold 0.2%.
Total Ether supply is roughly 80,000,000 so:
0.002*80,000,000 = 160,000 ETH sold
He also said he sold his 25% for roughly 1 million USD. Therefore:
1,000,000/160,000 = 6.25 USD avg ETH price he sold at.
So actually, if the $6.25 estimate is close (and I didn't screw anything up), it seems he sold for a relatively low price during this rally."
https://www.reddit.com/r/ethtrader/comm ... _sold_his/

"I received ~553,000 in the genesis premine and ~150,000 from the developer purchase program. I currently hold ~630,000 ETH. "
https://www.reddit.com/r/ethereum/comme ... in/czlrq4g

А що се отнася до това кое е или не е скам. Аз не твърдя нищо. За мен всичко, даже самият етер е скам.

Кой стои зад проекта етер?
Капитана Виталик и сие разработчици.

Къде и за кого работят да го е?
Виталик и някой от другите работят за R3. Това са по-по-най банкерите в света. Над 40 банки, да го е.
https://en.wikipedia.org/wiki/R3_%28company%29
Получиха пълна подкрепа от майкрософт и други големи компании.
За това капитализацията на етера се случи като бум.

Защо правят всичко това? За благото на човечеството ли?

Едва ли!
Microsoft Partners With Blockchain Consortium R3
"On Monday Microsoft MSFT -0.82% and the R3 consortium of 43 banks announced a partnership that will help spur the adoption of distributed ledger technologies among R3’s members, in yet another sign of how established financial institutions and technology companies are racing toward what the industry sees as a distributed ledger future.

The technology, commonly called blockchain, promises to enable faster, more secure, more efficient and transparent financial transactions — not only for financial institutions but for individuals using the technology without middlemen and disrupting traditional financial services.

Microsoft will essentially provide “blockchain as a service,” in which the technology is accessed via the cloud similar to the way Google GOOGL -0.32% Docs offers word-processing software that the user need not download onto their computer.

After several experiments involving other providers such as IBM IBM -0.75% Cloud and Amazon AWS (including one involving 40 of its member banks), the company decided Microsoft’s capabilities best suited R3’s needs in serving its financial institution members.

R3 chief executive officer David Rutter said. “Microsoft has spent a lot of time and money thinking about what types of tools to develop — on their own and in collaboration with us — to meet the exacting standards and requirements of large global financial situations as it relates to scalability, privacy and audibility and the like,” he said, adding, “Microsoft has a long history of working with financial situations to build a set of software solutions that make sense within that regulatory context.”

In addition to its cloud-based tools, it will also offer services, infrastructure and dedicated staff to R3’s labs around the world, accelerating experimentation in R3’s labs."
http://www.forbes.com/sites/laurashin/2 ... 9d0698158c

Много съвпадения да го е. Да не би етера да е пробна версия на проект на банкерите?

Купиха монети от ICO. Напомпиха цената. Ще си направят демото и после ще дъмпнат. Хем ще прострелят системата , хем ще направят печалба.

Първоначалното разпределение на монетите е било едно от най-трудните решения на Сатоши. А при етера ... разпределиха си монетите и ся айде на пазара. За мен е скам това.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот steam » 14 Май 2016, 16:13

zigzag написа:Защо правят всичко това? За благото на човечеството ли?
Едва ли!


R3 на онази прословута среща, където обявиха напускането на М. Хърн казаха, че до 3 години всичко ще е разчистено. Направиха сравнение с войната между Майкрософт и Нетскейп. Спечелиха Майкрософт и предполагам, че имаше предвид точно това - "Ние сме като тях и ще яхнем вълната, защото разполагаме с мощта, с която MS разполагаше тогава"

Аз, обаче съм на противоположното мнение. не корпоративната мощ определя подобни напълно новаторски проекти. Не е това принципа, по който се случва успеха. Гугъл излязоха от гаража ... кой ги смаза? Фейса излезе от студентските общежития - защо Гугъл не успя да ги пребори? Принципът е - печели този, който се позиционира като първи (и си изиграе добре картите после). Това Стамен го писа в hash.bg и ми направи много силно впечатление. MS, всъщност спечелиха, защото бяха готови да се установят в позицията на първи - операционната система беше тяхна и целият свят работеше на нея. За сега Биткойн е в перфектно здраве. За Етер не зная ... не става въпрос за това дали ще изчезне, а за това дали някой някак си ще установи контрол. Може да е индиректно. Sidechains също са се кукнали към R3.
steam
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:26

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот Mo6e » 14 Май 2016, 17:15

Виталик е мозъка зад всичко, с неговия whitepaper тръгна всичко, после на Д-р Уудс yellowpaper-а, не мисля, че като е оставил 25% и е капитализирал труда си означава, че нещо лошо върши. И на ripple един от създателите извади всичко преди време и кво, да не би да умряха - НЕ, а отвориха офис в Лондон преди месец. Освен това, хора не забравяйте, че идеята на децентрализацията е независимост от единицата (като човек), т.е. утре ако недай си Боже Виталик изчезне, етериум ще продължи, Сатоши не го знаеме кой е/кои са ама има ли бтц - има и ще има още много.
R3 са банкерите, да, ама не те създадоха етириум, те просто се чудят как да се нагодят върху блокчейн технологията и етериум е добър вариант щот им дава свобода. Етериум за разлика от другите крипто е платформа, отворена платформа, като такава привлича разработчици, отворените платформи имат огромен потенциал за растеж, защото разгръщат творчески потенциал. Самия аз не разбирам напълно новите икономически модели, които ще произлязат от това нещо. Но моето мнение е че това е сериозно надграждане върху блокчейн иновацията и тепърва ще гледаме нови бизнес модели върху това. Особено, когато завършат напълно проекта и се направи и етеркомпютъра(който ще е нещо кат 21inc za btc).
Пак да повторя, всичко е в експериментална фаза, етериум дори още не са на крайната си версия - Serenity.
ДАО е високо рисков бет, ако ми затрие етерите - добре, опитал съм, сгрешил съм. Ако заработи като венчър фънд върху етериум, тогава вече ще ми е интересно, щот ще ми връща и ще съм участвал в нещо ново и различно по отношение на човешка организация.

Понеже, това не е първото, нито последното ДАО, което ще се създаде върху етириум. Погледнете крауд сейла (през тор) на децентрализиран силк роуд -http://bitcoinist.net/secure-dao-for-online-marketplace-launces-massive-crowdsale/

Извинете ме, това е - http://www.daemonuxldeitsvu.onion
Има го целия код на договора.
Mo6e
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2016, 13:35

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот 2GOOD » 14 Май 2016, 20:29

Не трябваше ли цената вече да е сменена или аз се бъркам нещо...
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот stamen » 15 Май 2016, 09:35

2GOOD написа:Не трябваше ли цената вече да е сменена или аз се бъркам нещо...


Дет' се вика: "Погледни в кода" :)
Просто стъпката за покачване започва с 0, така че първите 24 часа покачването е 0 :)

Мнението на Mo6e е най-доброто в цялата тема.

Ако някой е заинтересуван от това как работи етериум, смарт контрактите и базираните на тях ДАО, се опитах да го обясня с конкретен и понятен за всеки пример тук.
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот deyan_rashkov » 15 Май 2016, 13:05

плашещо за мен в децентрализираната автоматизирана система е кода: не се предвижда някой да тества кода който се предлага, кураторите само потвърждават че е валиден като самоличност на издателя - има инструменти за проверка на код но той дава само информация за техничческа грешка. Излиза че за да знаеш как да гласуваш по едно предложение трябва освен да разбираш естеството на замисъла в отправеното предложение и да можеш да провериш кода който е написан , защото когато бъде одобрено той става част от първичният договор на TheDAO. ако кода е написан добре с пояснителни редове и върви като логика можеш да се ориентираш но отново нищо не може да те защити , нямаш тестмрежа в която да го провериш.
Това смятам е е основополагащо и липсващо за момента на основния договор - механизъм за тест на предложение . Система която да потвърждава че кода е тестван , какви логически алгоритми следва и някой реално да стои зад този тст и да даде потвърждение че този код не върши нищо извън предложеното.
Тези размисли идват от една лекция на Виталик за потенциалните грешки които може да бъдат вкарани в смарт договор. лекцията е 90 минути но е важно да се види
https://youtu.be/UFDAtStVXbc?list=PLqcZ ... I-8Z8qHXnH
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот stamen » 15 Май 2016, 13:40

Не съм гледал още филмчето и определено това е най-големия риск при смарт контрактите - веднъж публикуван, кодът не може да се сменя.

Ето едно решение на проблема - https://medium.com/@ConsenSys/assert-gu ... .6jdjdrgfz
Накратко - смарт контракта изпълнява assert tests и ако някой от тях не мине, контракта се спира, докато не се оправи (интересно обаче как ще се оправи)...

Но понеже става въпрос за TheDAO - някой пуска предложение да бъде финансирано. Ако няма достатъчно уважавани хора, които да кажат, че са прегледали кода и са го изтествали, аз ще гласувам с НЕ. Както предполагам и повечето "акционери" в контракта.

Мисля, че с времето ще се наложи някакъв процес за представяне и осигуряване безпроблемно работене на кода. Всеки контракт първо се публикува в тестнета и там се тества по принцип
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот deyan_rashkov » 15 Май 2016, 13:53

тук ми възниква и другия проблем - гласуването с НЕ се приема за активност. Кое е по малкото зло - да не гласуваш или да гласуваш с НЕ. Защото с гласуването си блокираш токените, докато не изтече заложеното по договора време - не искам да говоря наизус но в договора има заложени различни срокове и проценти и тн. Останах с впечатлението че предложението трябва да достигне 20% активност за да се включи като Проект за решение което да стане действащо . т.е. и ма два етапа .
Но и всеки етап ти блокира токените.
Стигам до извода че във никакъв случай не трябва да хвърляш токените си за всяко предложение - гласувайки с да или с не, Дори идеалният вариант де слагаш токен или в предложение в което си сигурен че заслужава положителен отговор или е абсолютно задължително да е с отрицателен . Дори по безопасно е предложение за което не си абсолютно сигурен изобщо да не залагаш токени.
и абсолютно неразумно е да сложиш всичките токени в едно ппредложение , и във никакъв случай общият брой блокирани токени не трябва превишава свободните ти по сметка, защото блокирайки в минали все още не приключили решения токени , се оголваш да вземеш участие в по-важно предложение , което може дори да не е безопасно, даже потенциално опасно за целия договор . ОТваря се врата за 51% атака .
Тоя код на TheDAO трябва да се разучи много подробно и внимателно за срокове и процедури!Трябва да има някъде схема на процедурите по алгоритъма, която да е разбираема , а не като редове код само на отделни модули.
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

ПредишнаСледваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: dakata, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin