DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Модератори: ekrem, Moderators

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот BGanio » 13 Май 2016, 11:58

val1900 написа:
Това което мен ме кефи е, че ETH вече направи 15% UP от еуфорията :) . Само така да живее ДАО!


Е щом и ти стана фен значи ще го бъде :)

Аз още вчера се чудех дали дали да си прибера чисти 10% на етера и да не се занимавам с глупости - добре че вчера напазарувах ДАОто иначе днес щях да си взема 20те % и да не се занимавам с глупости

Лошото обаче е е вчера реших и да си хеджирам дългите етери в дао с една къса позиция ... :(
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот andrianski » 13 Май 2016, 12:18

ДАО-то ще го бъде и ще вдигне цената и на етера. Най-подходящо се оказва за краудфундинг - набиране на капитал за различни дейности. Например някой от форума иска да направи дейтацентър за копачки и другите го финансират с обещанието да почерпи после. :)
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот 2GOOD » 13 Май 2016, 12:37

DAO истерията в пълна сила... вече близо 6 милиона етера са в този адрес, а това е само първото DAO :doh:

Ethereum Accounts  Address and Contracts.png
Ethereum Accounts Address and Contracts.png (11.49 KiB) Прегледано 2350 пъти

https://etherscan.io/accounts/c
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот restless » 13 Май 2016, 13:25

добре де, имам вече ДАО...
как мога да го търгувам?

обърнах през битрекс - като се създадат токените, ще се появат като ощу един вид валута така ли?
restless
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Май 2016, 13:18

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот val1900 » 13 Май 2016, 13:30

BGanio написа:
Лошото обаче е е вчера реших и да си хеджирам дългите етери в дао с една къса позиция ... :(


Майтапиш се ... нали? Фен съм ти вече ...
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот Mo6e » 13 Май 2016, 13:58

BGanio написа:А забравих да ви споделя основна част от плана - моя план :)
Възнамерявам тия дни да се заема да поразуча малко по сериозно смартконтрктс и езика за създаването им и евентуално ако се справя да пусна един смарт контракт 6-7 дена преди края на емитирането когато цената ще е 1.30-1.40 етера предлагащ Дао токени на 1.25 с доставка на 29.05
Мероприятието ще е повече с образователна цел, ама ако се получи ще си прибера и профита :)
Тъй като от 20тина години не съм се занимавал с програмиране ще бъде много полезно ако някой има желание да ми помогне :)


Много интересно ми звучи това с контракта, кажи кат го направиш, добър опит ми се види. А инак цялостно, са тва си е супер рисков експеримент(дао-то). Защо участвам, са ше ви кажа, щот хората около етереум от края на 2013 ги следя, тогава представяха некакви асбтрактни идеи, ама в крайна сметка доставиха това за което говорят, като продукт който расте бърже щот е платформа не просто койн. Интересно е да видим дали по такъв начин могат да се организират хора, не само в интернетско АД, ами и други форми на организация. И го приемам не тколкова като спекулация, колкото като социален експеримен.
Mo6e
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Май 2016, 13:35

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот deyan_rashkov » 13 Май 2016, 15:58

Това което успях да разбера до момента е че ДАО е публичен договор - буквално публичен налюдаем и проследяем в реално време . На къде ще се развие проекта не знам. Създаден е с цел печалба от ползване на ДАО , която още не е развита , както система за лесни смарт договори в р2р икономика във всякакви възможни аспекти. Slack.it са се нагърбили с развиването срещу заплащане като ще предлагат различни неща за развиване или доставка - етеркомпютър, умни устройства . Токените са дялово участие в общия капитал с право на участие във вземането на решения за разходване на капитала . Всеки който има идея за продукт може да кандидатства , потенциал да получи финансиране, да разработи продукт , който да използва ДАО като задвижваща система. Ако не си съгласен с предложение може да гласуваш и с не. Ако не искаш повече да имаш нищо общо с ДАО можеш да напуснеш общия договор като с това генерираш собствен договор, копие на дао, в който получаваш своя дял от общия останал брой етнери в общата сметка.
Не ми станаха ясни само още някой неща - като изгарянето на токени - има нещо заложено за неактивност , ако имаш токени и не ги блокираш в гласуванията определен период от време , се получава така че договора те изключва автоматично. Всичко това ме кара да мисля че дао токените не са нещо което можеш наистина буквално да търгуваш свободно . Дао токените имат смисъл ако решиш да ги използваш за това активно да бъде развивана с различни проекти децентрализирана система от р2р смарт договори с реални продукти .
НАй просто - няма да има спекула с дао , защото за да има търсене трябва да има някакво силно желание за вземане на определено решение и групи хора да искат да имат още дао с които да наклонят решението в някаква посока.
Slack.it имат изложено и изготвено предложение как да развият системата, което не е обвързващо и задължително , най-вероятон ще се реализира, но в какъв вариант и кква част от средствата в дао ще използват ще зависи от предложенията и гласуванията. каквото и да се развива , то всичко ще изисква време , така че не очаквам изобщо да има в близко бъдеще нещо което да започне да генерира доход - ще са им необходими поне година , че и повече .
и за да не стават грешки няма една ДАО
има и втора https://makerdao.github.io/docs/

Намери едно мнение което обяснява добре възможното розово бъдеще

Slock.it is a contractor though right? in terms of its relationship to The DAO.
Slock.it is building the universal sharing network, doing a job for us. And they are doing this open source, so any and all private companies can use the protocol they develop for smart "things" to interact with the Ethereum blockchain. A manufacturer in China might begin developing smart lockets, or delivery drones using the protocol slock.it develop, and powered by the Ethereum computer.
Rather than equity, we are paying for the roll out of a system that is open for everyone from Chinese knock off, to Amazon, FedEx, and Fintech to use.
By using slock.it's protocol, any and all of these companies are required to pay 1-5% ETH on all revenue using the system to The DAO.
If in 5 years The DAO becomes [i]the[\i] system....we'll I think a single DAO token could be worth an ounce of Gold.

Cisco believe there will be 50 billion connected devices by 2020.

I went to a presentation from Cisco cybersecurity chief John Stewart at the Australia Israel Chamber of Commerce about a month ago. He said his figure will need to be revised as Cisco believe upwards of 50 billion sensors were shipped out of China just LAST YEAR.

All of those devices are going to need an economical and efficient IoT system to work on - you can't have that sort of centralisation of servers for that any devices. It's a security nightmare. The Ethereum blockchain is perfectly situated as is The DAO.

This, I believe, is what slock.it is working towards, and why equity in just slock.it itself is pointless. They are giving everything they have away to begin with. It's written in the proposal.

Или най общо казано нищо не гарантира, че TheDAO ще бъде системата на бъдещето, може да е друга, но поне ще се опитат тази да е първата работеща.
deyan_rashkov
 
Мнения: 247
Регистриран на: 28 Юни 2014, 10:59

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот milan_gl » 13 Май 2016, 17:04

Аз пък ще ви кажа че DAO е 100% понци схема и който до сега не се е парил да заповяда :D
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот BGanio » 13 Май 2016, 17:11

Аз пък да ти кажа не е никаква понци схема щото при пирамидите на старите участници се плаща с парите на новите участници
А тука на никой нищо не се плаща :) или си е чиста измама или ... си е мръстна измама :)
ама не е понци схема ;)

или поне не е за сега :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: DAO - Децентрализирана Автономна Организация /Етериум/

Мнениеот dark-thirty » 13 Май 2016, 21:56

Преди няколко часа единият от съоснователите на Ethereum, Gavin Would, се оттегли от позицията на "куратор" (наблюдаващ) проекта DAO:

Защо се оттеглих от позицията на куратор

Според него няма нужда хората създали Ethereum да служат като лица на проекта, защото това води до недоразумения. Кратък груб превод на най-важното:
Звучи доста глупаво да го посочвам така безцеремонно, но двете най-важни свойства свързани с DAO са:
че организацията е децентрализирана и че е автономна. Като такава тя действа самостоятелно -
нито един индивид, нито група от индивиди имат някаква власт над нея и над заинтересованите страни.
Надявам се, че написаното от мен ще подейства като ясно послание за ролята на тези, чийто снимки са на сайта на DAO,
защото изглежда има известно объркване.

Ролята на "кураторите" в проекта на slock.it е банална и изцяло алгоритмична - от тях не се изисква вземането на никакви решения.
"Кураторите" съществуват само като средство за верификация. Ролята им се определя като мълчаливо съгласие между заинтересованите
страни в организацията и те могат да бъдат сменени по всяко време и по всякаква причина. Те нямат право на надзор.
"Кураторите" не са създатели на проекта и бидейки "куратор" не трябва да се приема като някаква подкрепа за DAO.
Като "куратор", никога не съм имал намерение да предоставям консултации на потребителите кои проекти да финансират...

Не съм участвал в разработването или в създаването на DAO. Съгласих се с ролята на "куратор", за да подкрепя този вълнуващ проект
в началния му етап и на първо място в изключително ограничен обхват за неговото верифициране, защото той е автономен: той не се нуждае от нищо повече!

Призовавам всички, които са вложили ETH в DAO да погледнат отвъд лицата и да разгледат структурата на договора и да разберат правилно
в какво споразумение влагат парите си. Очевидно е, че трябва да се потърси професионален съвет, преди да се действа.
Не забравяйте: в конкретния случай правилата се определят от код и лицата нямат никакво значение ни на йота.


Твърдо вярвам, че DAO e един от най-важните социални експерименти на това десетилетие, ако не и на века.
Той определено надмина очакванията ми и залозите за неговия успех са големи.
Да се надяваме, че когато инфраструктурата на проекта се развие, "кураторите" да бъдат отстранени изцяло от него,
което да му позволи той да се превърне в наистина автономен.


Само да отбележа, че до този момент всички ETH вложени DAO могат да бъде възстановени без никакви разходи.
Обаче след като цената на DAO започне да се покачва, вложените ETH няма да бъдат възстановени в пълен размер.


Постът му в Туитър Ролята на "куратор" води да недоразумения; аз се оттеглям
#cryptoanarchy
Аватар
dark-thirty
 
Мнения: 105
Регистриран на: 10 Апр 2015, 17:49

ПредишнаСледваща

Назад към ETH - Ethereum (Етериум)

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO