Предложение за намаляне на сметката за ток през деня.....

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Предложение за намаляне на сметката за ток през деня.....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 15:41

Здравейте.
Работя във фирма, която се занимава с проектиране и монтаж на соларни системи за производство на ток от слънцето.
Знам, че разхода за електричество е сред един от най-големите разходи при копаенето на валути. Предложението ми към всички вас (които се занимавате с копаене на крипто валути) е да помислите за използването на соларни панели за ток (без акумулатори на първо време) директно свързани към мрежата ви и по този начин да намалите сметките си за ток поне през деня. Вече цените на компонентите паднаха доста. Може да бъде намерено и закупено както качествено оборудване (но малко по-скъпо), така и нискокачествено и евтино такова.
Повечето от вас предполагам са чели и имат някаква представа за този тип системи. Моята идея е да бъде изградена от панели и инвертор, като инвертора да бъде свързан директно към вашата ел. мрежа където се намира ринга. Съответно в момента в който слънцето изгрее, панелите започват да произвеждат и съответно това намаля директно сметката ви за ток. Хубавото в този случай е, че с ринговете консумацията е постоянна и няма да има нужда от скъпоструващи устройства за управление на произведената електроенергия. Също така е хубаво да се вземе предвид и това, че цената на тока постоянно се покачва (в това число от 1 Юли 2017г. ще има ново поскъпване на тока в цяла България). Панелите ще произвеждат минимум 10 години. Инверторите в повечето случаи имат 5 години гаранция, а някои по-евтини модели имат само 1 или 2 години. Няма нужда от допълнителни договори с енергото, разправии и такси към тях. Няма как да сложа някаква цена за система, тъй като е много различно в зависимост от мястото където ще бъдат монтирани (покрив на къща, покрив на блок, тераса на блок (могат да се монтират максимум 2-3 модула) или в двора на къщата ви).
При проявен интерес от ваша страна с радост мога да съдействам за проектирането на система за вашите собствени нужди, издаването на оферта и след това при проявен интерес - доставка, монтаж и поддръжка на системата.
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот Zmejsky » 06 Юни 2017, 16:07

Каква е цената на kW при положение че ще се експлоатират максималния срок 10 год , за ефтината и скъпа система .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 16:21

Zmejsky написа:Каква е цената на kW при положение че ще се експлоатират максималния срок 10 год , за ефтината и скъпа система .


Точна цена няма. Цената варира в зависимост от броя модули, от големината на инвертора и др. показатели. За 1кW система цената би била около 2800 лв. , но това е цена само на модулите и на инвертора (качествените компоненти), ако е с евтини компоненти би паднала около 2300 лв. но производителността би била по-ниска съответно заради ниското качество компоненти. Цените са съвсем ориентировъчни. А всички модули могат да се използват много повече от 10 години.
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот Zmejsky » 06 Юни 2017, 16:40

Добре дай цена на най ефтина система , 1 , 2 , 3 , 4 kW
Po gore neprawilno napisah cena , po skro sebestojnost.
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот olele » 06 Юни 2017, 16:43

Почвам че отдавна ми се върти това из главата
1. Един киловат мощност колко място заема(като квадратура)?
2.Еднаква ли е производителността в 7.15 сутринта и 14.00 часа или тоя 1 киловат ще ми идва само при оптимални условия?
3.Какво значи слънцето изгрее? Тоест ако има облаци ще си получавам ли киловата или ще му се радвам само във 160 дена през годината?
4.Един път ги плащам и ги монтирам но как стой въпроса със чистенето?На колко време е задължително/препоръчително? Трябва ли след всеки сняг да се качвам да рина с греблото?
Ще родя и други въпроси по нататъка това е на прима виста.
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 16:54

olele написа:Почвам че отдавна ми се върти това из главата
1. Един киловат мощност колко място заема(като квадратура)?
2.Еднаква ли е производителността в 7.15 сутринта и 14.00 часа или тоя 1 киловат ще ми идва само при оптимални условия?
3.Какво значи слънцето изгрее? Тоест ако има облаци ще си получавам ли киловата или ще му се радвам само във 160 дена през годината?
4.Един път ги плащам и ги монтирам но как стой въпроса със чистенето?На колко време е задължително/препоръчително? Трябва ли след всеки сняг да се качвам да рина с греблото?
Ще родя и други въпроси по нататъка това е на прима виста.


Ето ги и отговорите:
1. 1kW инсталирана мощност заема около 7 квадратни метра площ. Обаче, ако ще се подреждат върху изцяло равен покрив и ще са на няколко реда един зад друг, то там вече е доста по-сложно и съответно разстоянието между редовете трябва да е доста голямо.
2. Производителността е различна през различните часове от деня. Малко по-късно или утре мога да направя примерна симулация и да я предоставя тук. Концепцията ми е следната при копаенето на валути: тъй като от един киловат модули няма как да се получават постоянно един киловат електричество, то или се монтира определен брой модули и просто спомагат за намаляване на сметката - колкото произведат толкова, или примерно ако ринга е с консумация един киловат на час, да се монтират примерно киловат и половина или два киловата, но да се ограничи производството на еидн киловат и така, сутрин от рано ще има по-голяма производителност и съответно през повечето часове през деня ще си произвежда по един киловат. При соларните системи нямаме понятие като производство на час :) т.е. пак имаме, но то не е постоянно като стойност.
3. Модулите произвеждат дори и когато е облачно времето, но просто по-малко. Оптималните външни условия за пикови мощности са: студено време и силно слънце (т.е. пролет, есен и понякога зимата). Може да бъде направена симулация в зависимост от мястото където ще се монтират модулите, при какви условия ще се монтират: на покрив, на земя, при какви ъгли, и да се направи прогнозна симулация кой месец колко ток биха произвели.
4. Няма препоръчителни или задължителни условия на ползване. Колкото по-мръсни са след минаване на ято птици например - толкова по - малко започват да произвеждат. Снегът е пречка, но ако няма възможност за почистване от него, то тъй като модулите са монтирани под наклон те се самопочистват, което е различно като времетраене процес в зависимост от времето навън. Ако човек има възможност да ги чисти от снегът - това е чудесно.

Ако има други въпроси - стреляй ;)
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот olele » 06 Юни 2017, 17:31

Първо мерси за бързия, изчерпателен и смятам доста честен отговор. За съжаление се чувствам задължен да ти покажа(и на другите копачи) следните сметки.
Приблизително:
Използвайки соларни панели и инвестирайки около 3к лева във тях ние получаваме най-много 10киловата на ден.Това даже не вярвам да го достигнем камо ли да е средно за 1 година но нека го приемем за отправна точка. Или 10х0.22лв = 2.2х30дена 66лв месечно.
Инвестирайки 3к лв във карти и необходимото за да копаят към днешна дата ще получаваме след платения ток около 35лв на ден или 35х30=1050лв месечно. Тоест почти 16 пъти повече.Казано по друг начин за 7.5 месеца ние ще изкараме това което изкарват панелите за всичките 10години.
Тава разбира се са най-простите бакалски сметки и нещата са много по комплексни. Няма да описвам положителните и отрицателните неща и при двете инвестиции, но при такава голяма разлика в доходността не е и необходимо.
Нищо лично просто бизнес както се казваше в един стар класически филм.
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот Sevo » 06 Юни 2017, 17:37

Точно такова решение имам от 2.5 години.
Инсталирани 10 панела по 240W. Пиково дават точно 2400W през инвертора. А той е 3200W вързан директно след електромера (булквално в един от контактите в апартамента.
10-те панела са такива :
http://www.luxorsolar.com/products/sola ... ine_60.htm
и заемат точно 17 кв. м (10х170х100) и тежат точно 210кг.
Монтирани са ми на поквива под ъгъл от 30 градуса
Прикачени файлове
2015-12-23 12.01.17.jpg
2015-12-23 12.01.17.jpg (1.96 MiB) Прегледано 5107 пъти
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 17:38

olele написа:Първо мерси за бързия, изчерпателен и смятам доста честен отговор. За съжаление се чувствам задължен да ти покажа(и на другите копачи) следните сметки.
Приблизително:
Използвайки соларни панели и инвестирайки около 3к лева във тях ние получаваме най-много 10киловата на ден.Това даже не вярвам да го достигнем камо ли да е средно за 1 година но нека го приемем за отправна точка. Или 10х0.22лв = 2.2х30дена 66лв месечно.
Инвестирайки 3к лв във карти и необходимото за да копаят към днешна дата ще получаваме след платения ток около 35лв на ден или 35х30=1050лв месечно. Тоест почти 16 пъти повече.Казано по друг начин за 7.5 месеца ние ще изкараме това което изкарват панелите за всичките 10години.
Тава разбира се са най-простите бакалски сметки и нещата са много по комплексни. Няма да описвам положителните и отрицателните неща и при двете инвестиции, но при такава голяма разлика в доходността не е и необходимо.
Нищо лично просто бизнес както се казваше в един стар класически филм.


Прав си за логиката. Прав си и за това, че в момента ако съдим по избиване на пари - инвестирането в карти би възвърнало инвестицията много по-бързо. По твоята сметка обаче, ако на месец вадиш по 1к лева, то с тези акрти за около три месеца избиваш инвестицията за соларни панели, които в продължение на 10 и повече години ще ти намалят сметката за ток, който няма да си седи все на 0,22 лева. Това е хубавото при вас, че с картите вадите много бързо големи суми пари и можете да инвестирате в панели за ток, които дали за ваши лични нужди или за ринговете - биха спомогнали за намаляване на сметката за ток.
Бизнеса си е бизнес :) Не принуждавам никой за нищо. Просто споделям възможности и варианти, както и професионален опит, а и честно казано съм наясно и с компютрите и с валутите и консумациите на машините. Това не ми пречи обаче да имам монтирани два модула по 250Wp, които вярно, че не намалят кой знае колко на месец сметката, но пък през деня процесора ми смята задачи за науката без да плащам за електричеството. Даже в конкретния случай хем тока през деня за прозесора ми е без пари, хем и правя някой друг койн от това :)
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 17:40

Sevo написа:Точно такова решение имам от 2.5 години.
Инсталирани 10 панела по 240W. Пиково дават точно 2400W през инвертора. А той е 3200W вързан директно след електромера (булквално в един от контактите в апартамента.
10-те панела са такива :
http://www.luxorsolar.com/products/sola ... ine_60.htm
и заемат точно 17 кв. м (10х170х100) и тежат точно 210кг.
Монтирани са ми на поквива под ъгъл от 30 градуса


Страхотно изглеждат :) а и са доста добра марка. Скоро монтирахме 10kWp модули Луксор, но са по 250Wp.
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin