Предложение за намаляне на сметката за ток през деня.....

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот papi92 » 06 Юни 2017, 18:16

Ако направим друга сметка. При 10 киловата на ден слънчева енергия това са 10х0,22x30=66 лева на месец спестяване от сметката за ток. 2800лв/66= 42.4 месеца или 3 години и 5 месеца за избиване на соларните панели от икономията. А да не говорим, че без акумулатори ще има по-големи загуби, защото те играят ролята на буфер и ако произвеждаш повече отколкото консумираш можеш да използваш енергията по-късно. А 10 киловатчаса на ден от 1 киловатова система е доста оптимистично.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 19:12

papi92 написа:Ако направим друга сметка. При 10 киловата на ден слънчева енергия това са 10х0,22x30=66 лева на месец спестяване от сметката за ток. 2800лв/66= 42.4 месеца или 3 години и 5 месеца за избиване на соларните панели от икономията. А да не говорим, че без акумулатори ще има по-големи загуби, защото те играят ролята на буфер и ако произвеждаш повече отколкото консумираш можеш да използваш енергията по-късно. А 10 киловатчаса на ден от 1 киловатова система е доста оптимистично.


Повече загуби имаме ако има акумулатори.
Вариантите без акумулатори са няколко: първи: колкото произведе системата, толкова се харчи, втори: монтират се повече модули за по-голямо производство, но се слага устройство, което да регулира производството спрямо потреблението в момента и трети вариант: монтират се повече модули (примерно 1,5 или 2 киловата), но се ограничава системата да произвежда, колкото харчи самия ринг - по този начин ще имаме тази постоянна мощност през повечето време.
За производството - да, така е. от един киловат модули за една година могат да бъдат произведени приблизително между 1400 и 1600 киловата електроенергия. Няма как да се каже точно колко ще произведе на ден.
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот Sando_83 » 06 Юни 2017, 19:29

Здравей колега въпроса ми е следния имам 7 рига които харчат около 6 киловата на час колко ще ми струва една система която да ги захранва денонощно на място на което няма ел. енергия сиреч да се направи цялостна автономна система
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 19:47

Sando_83 написа:Здравей колега въпроса ми е следния имам 7 рига които харчат около 6 киловата на час колко ще ми струва една система която да ги захранва денонощно на място на което няма ел. енергия сиреч да се направи цялостна автономна система


Ужасно много. Включим и акумулатори, за да ги захранваме и през тъмната част от деня - работата става многоооооооо дебела. При тази мощност ще ти излезе по-изгодно само да копаеш, а в най-лошия случай с дизелов агрегат :) Иначе със солари - трябва да построиш една мини централа от около 70 киловата само модули и една голяма стая пълна с акумулатори.
Затова и моята идея беше само за през светлата част от деня, когато има слънце и да се избегне нуждата от акумулатори - за да се спестят пари.
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот Sando_83 » 06 Юни 2017, 20:12

valuti17 написа:
Sando_83 написа:Здравей колега въпроса ми е следния имам 7 рига които харчат около 6 киловата на час колко ще ми струва една система която да ги захранва денонощно на място на което няма ел. енергия сиреч да се направи цялостна автономна система


Ужасно много. Включим и акумулатори, за да ги захранваме и през тъмната част от деня - работата става многоооооооо дебела. При тази мощност ще ти излезе по-изгодно само да копаеш, а в най-лошия случай с дизелов агрегат :) Иначе със солари - трябва да построиш една мини централа от около 70 киловата само модули и една голяма стая пълна с акумулатори.
Затова и моята идея беше само за през светлата част от деня, когато има слънце и да се избегне нуждата от акумулатори - за да се спестят пари.

така да си дойдеме на думата как аджеба ако нямам акумулатори ще ми гарантираш че консумирам произведеното от панелите а не от мрежата на чез, евн, еон и какъв точно срок на избиване ще имам след като не се знае какво точно се случва
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот johnkill » 06 Юни 2017, 20:14

слага перка 10 kW и е готов :)
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 20:17

Sando_83 написа:
valuti17 написа:
Sando_83 написа:Здравей колега въпроса ми е следния имам 7 рига които харчат около 6 киловата на час колко ще ми струва една система която да ги захранва денонощно на място на което няма ел. енергия сиреч да се направи цялостна автономна система


Ужасно много. Включим и акумулатори, за да ги захранваме и през тъмната част от деня - работата става многоооооооо дебела. При тази мощност ще ти излезе по-изгодно само да копаеш, а в най-лошия случай с дизелов агрегат :) Иначе със солари - трябва да построиш една мини централа от около 70 киловата само модули и една голяма стая пълна с акумулатори.
Затова и моята идея беше само за през светлата част от деня, когато има слънце и да се избегне нуждата от акумулатори - за да се спестят пари.

така да си дойдеме на думата как аджеба ако нямам акумулатори ще ми гарантираш че консумирам произведеното от панелите а не от мрежата на чез, евн, еон и какъв точно срок на избиване ще имам след като не се знае какво точно се случва


По няколко начина.
1. чрез дисплея на самия инвертор ще може да се наблюдава стойността на произвеждания в момента ток.
2. Чрез допълнително комуникационно устройство пак ще може да се наблюдава всичко, включително на компютър.
3. Чрез елементарно устройство ( за системи до 1 или 2 киловата), което се включва в контакта, а в него се включва самия инвертор и показва колко ток се произвежда в момента.
Към точка 2 ако се добави и допълнителен "умен" електромер от страна на къщата преди основния електромер - ще може да се наблюдава включително каква консумация има цялата къща, колко от нея се консумира от панелите и колко от останалата част се взима от енергото. Но според мен в конкретния случай това е допълнителна глезотия като инвестиция.

При системите без акумулатор аз говоря за намаляване на сметката на ток, а не, че изобщо няма да се ползва ток от енергото.
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот valuti17 » 06 Юни 2017, 20:17

johnkill написа:слага перка 10 kW и е готов :)


Пак се страхувам, че няма да му помогне, а и за да произвежда, колкото му е необходимо ще ни е нужен постоянен ураганен вятър ;)
valuti17
 
Мнения: 27
Регистриран на: 05 Юни 2017, 16:28

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот jkminkov » 06 Юни 2017, 20:19

вярната сметка не е ли такава:

за 2800 лева + 30% застраховка за части и ремонти за 10-те години или 3650 лева за 10 години или 365 лева/година или за 1 лев на ден получаваме ъъ 10 киловатчаса или 10 стотинки на киловат, и въпроса е с този лев колко киловатчаса може да си купим за следващите 10 години от свободния пазар на "ток" ако не си сложим панели, ако изобщо имаме къде да ги сложим :lol:
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Предложение за намаляне на сметката за ток през деня....

Мнениеот johnkill » 06 Юни 2017, 20:21

мне при 7-10 м/с дава над 10 kW
друг е проблема при перките :)
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin