Майнера забива и процеса не може да се затвори

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Майнера забива и процеса не може да се затвори

Мнениеот Metamorph » 25 Мар 2017, 18:53

След като преди няколко дни компютърът ми спече и само с телнет можеше да се влезе, установих, че има стартирани два майнера в един и същ прозорец . Тъй като бях правил автостарт при краш, помислих, че уиндоуса интерпретира по определен начин моят бат файл и макар, че съм сигурен в логиката, го премахнах.

Днес обаче се натъквам на същото нещо на другата ми машина. Едната карта крашва по някаква причина, watchdog-а решава да рестартира майнера. Тъкмо тръгва и забива. Прозореца не се затваря по никакъв начин.
Много странен е тоя забив, но още по-странно е че не мога да затворя екрана. Опитах да килна процеса conhost.exe и екрана се затвори. Но процесът ZecMiner64.exe стои наличен и по никакъв начин не се затваря.
task manager - само той си вярва, че затваря нещо
Processexplorer - "Access denied" Проверих дали имам права над файла - имам права за termination.
taskkill по име и по PID- нищо не действа.Казва,че го изтрива, но той си стои там.
Още една програма пробвах със 10 метода на килл на процеси - нито един не сработи.
Странно но ProcessHacker не ми показва абсолютно нищо като процеси - бял екран празен. Иначе и той килва по няколко начина. Не можах да го използвам.

Като рестартирам компютъра се оправя естествено. Но за всеки забив да рестартирам...

Защо старият процес не се приключва , това е въпроса. Нито сам се приключва, нито аз мога да го приключа. Нещо е забранено нейде.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Майнера забива и процеса не може да се затвори

Мнениеот yosko » 25 Мар 2017, 18:55

Намали си паметта на картата която забива.
yosko
 
Мнения: 41
Регистриран на: 01 Юли 2015, 11:33

Re: Майнера забива и процеса не може да се затвори

Мнениеот Metamorph » 25 Мар 2017, 20:23

Пропуснах да кажа.
Става дума за две карти 280х.
Те по подразбиране са на 1150/1600 core/memory
Най-голяма скорост правят при memory 1500

Сега пробвах нещо- disable на картата ,която последно е крашнала и заради която майнера рестартира.
В момента в който забраних картата, всички прозорци ,които не се затваряха , се затвориха веднага.
Пуснах майнера отново и тръгна нормално.
Значи картата прави някакъв забив, но дали тя е виновна, дали софтуера е виновен...
Обаче тази машина има някакъв дефект със забив, който се получава даже като изключа майнера , без тази карта да участва в копането.

Надявам се да се разнищи проблема лека полека.
Поне знам, че не е проблем с файлове, права и прочие .
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Майнера забива и процеса не може да се затвори

Мнениеот Chris__ » 26 Мар 2017, 10:19

1. Намали клока.
2. Пускай миньора с low priority
3. Ползвай опцията -r 1 и добави reboot.bat в такива случаи да реска машината, като миньора е в стартъпа, разбира се.
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Майнера забива и процеса не може да се затвори

Мнениеот Metamorph » 26 Мар 2017, 13:43

Клок не правя. Само ъндерволтвам , то затова и забиват картите, но този забив веднъж е на седмица, друг път по два,три пъти на ден. Предпочитам да се рестартне майнера един ,два пъти отколкото да вдигна волтажа и да хабя пари за ток.

Опцията -r e хубава работа, ама както вече казах, за един рутитенен забив няма рестартвам цялата машина.
Принципно при тези забиви, драйвера крашва, картата минава на дефолтски волтаж. Още мисля как да му направя корекция да може автоматично да се задава отново този ,който съм решил да си бъде.
Не мога да намеря програма ,която да сменя волтажа с команда.
Overdrive5 много добре си сменя вентилаторите, но във волтажите хич не го бива.

Развитие по темата:
днес сутринта заварвам RADEON драйвера отсъстващ в system tray. В смисъл - крашнал е , изключил се е.
Картата едната ми крашнала няколко пъти, майнера се рестартирал без проблем. Явно уиндоуския драйвер като е спрян , всичко си тече нормално.
Според мен е нещо с настройката за recovery при краш.Онзи надпис дето излиза :

.....ето в момента заби и замръзна .... значи и това не е... имам чувството ,че компютъра следи какво пиша и нарочно прави напук на него.

А надписа е " Display driver stoped responding and has recovered" . В момента в който дам disable на видеокартата от device manager, надписа излиза веднага. Нещо блокира тази процедура ,докато майнерският прозорец стои отворен и замръзнал.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, nork, Spenchoni, viniamin