Проблем с копач

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 26 Фев 2017, 18:47

Описал съм защо не ми харесва трикс:
-вентилаторите се юркат нагоре надолу с по 4-5 % на ход. Няма плавност. Драйвера на видеокартите ги управлява по същия начин - рязко.
-за 280х няма регулация на напрежението.

Нови наблюдения по моят проблем.
Принципно компютърът работи. Но не бива да забива. Забие ли , не тръгва.
Забива от колебания по мрежата. Пускам прахосмукачка, спирам я - забива. И други подобни. (или поне така се случва, може да е съвпадение)
Досега два,три пъти се случва да забие и после деинсталирам драйвер и афтербърнер.
Днес обаче видях точно кое го прецаква при тръгването.
Афтербърнера, (да , да ... туй копеленце е ) при зареждане на windows слага предишните настройки на картите. Не знам как ги слага , но се стига до забив още в началото. Или пък забива е като тръгне майнера, понеже тогава картите се напъват и настройките заклинват.

Какво се случи:
Спрял съм афтербърнера да се стартира автоматично, спрял съм го и да слага настройките при старт. И компютъра тръгва добре.
После отварям Афтербърнера, цъкам да зареди запаметените настройки - БУМ, забив. Компютъра стои с черен екран , копчетата не реагират.
Пак рестарт.
Този път правя настройки една по една. Всичко е наред. Майнера тръгва.
Не знам какво се обърква при автоматичните настройки, но е там проблема.

Вече защо забива докато работи... е представа си нямам ,щ

Някой може ли да ми каже каква настройка се слага на Афтербърнер в полето където са:
reference design
standart MSI
extended MSI
third party
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот Trafalgard » 06 Мар 2017, 01:30

Всички карти един модел ли са ти?
Trafalgard
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Яну 2017, 23:56

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 25 Мар 2017, 15:27

Днес отново разцъках забиващата машина . Установих, че забива се случва в момента в който майнера преустанови работа. Дали ще крашне, дали аз ще го затворя . И в двата случая компютъра забива веднага.
Това се случва обаче САМО АКО АФТЕРБЪРНЕР РАБОТИ.
Ако предварително затворя афтербърнера , мога да затворя след това майнера без проблеми.


Какво прави тоя афтърбърнер ,че нещата така се цакат?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот johnkill » 25 Мар 2017, 18:34

Имам един такъв риг и така и не знам след година работа къде му е проблема. Само да го барна тоя афтърбърнър и забива тежко с преинстали понякога. За това си е на дефолт настройки без никакви бърнъри и триксове. Моите са Гигабайт 290 х5 .
Само не знам ако копаш етър с тях това захранване дали не ти е малко. Чел съм тука из форума че като се сменя Даг файла или нещо в един момент има по силна комсумация на ток. Праснах 2 захранвания (1000 +1250) и ми е мирна главата защото си харчи поне 1300 при мен чисто.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 01 Апр 2017, 23:16

Trafalgard написа:Всички карти един модел ли са ти?

Картите са различни модели . Имам 280х, 290, 290х
Разграничих картите да копаят различни валути.
Пуснах двете 280х да копаят ZEC. Едната от тях забиваше постоянно, като няколко пъти майнера рестартираше успешно, последвано от един път забив, за който се налага disable, enable на видеокартата за да прекъсне процеса. После запуск ръчно на майнера и отново на работа.

След това отделих забиващата карта да копае монеро. Вече забива само по един два пъти в денонощие, но засега успешно рестартира и продължава работа веднага.

Другата ,дето бяха в комбина на ЗЕК , вече работи отделно и въобще не рестартира .

Но пък 290 -ките като им спра майнера , отново блокира компютъра.
Но пък това се случва само ако предварително не съм изключил Афтърбърнера.
Съответно съмненията падат върху него, или върху нещо в конфигурацията, което е манипулирано от него и не е в добра кондиция с въпросните манипулации.

Преинсталирал съм афтърбърнера на чисто, Сменил съм видеодрайвера с по-нов. Каквото преди това , такова и след това.

Прави ми впечатление, че когато в афтърбърнер цъкна RESET на карта и веднага последва забив. Преди това никога не ми е правило проблем на тази машина.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 21 Апр 2017, 22:21

Друг компютър.
Само една карта RX 290 на него. НАПЪЛНО РАЗЛИЧНА от досегашните с които съм работил.
С афтърбърнер , undervolt -100
ЕТH

Затварям конзолата на майнера - забив на компютъра, екрана е черен. Вентилатора на картата работи все едно копае.
Рестартирам компютъра.

Инсталирам TriXX , задавам -200 за undervoltage.
Затварям майнера - забив на компютъра.

Извод - не е виновен афтърбърнера . И при Trixx поведението е същото.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 29 Юни 2017, 22:27

Наскоро намерих начин да се справя с проблема.
Оказва се ,че картите Rx 290 ми го правят този проблем ако са с пъхнат в тях монитор и ако са на голям ъндерволт.
Тъй като не ме устройва да вдигам волтаж заради стабилност, преместих монитора на друга карта. Сега вече спирам майнера по всяко време - включен афтърбърнер, -100 ъндерволт. Компютъра стартира с Афтербърнер и няма проблеми.
На другият компютър , на който не мога да сложа втора карта и който го управлявам с TRIXX , преди да спра майнера е достатъчно само да сложа ъндерволта на 0 и мога да оперирам безпроблемно.

Извън темата: странното е ,че от няколко дни картите ми които копаят ЗЕК спряха да забиват. Преди това го правеха по 20-30 пъти на ден. Майнера показва 0 мх/с и след малко автоматично се рестартира. Копаенето продължава. 30 пъти на ден.
От дни насам на нито един компютър не се е случило подобно нещо, и дори поставят своеобразен рекорд - 3 денонощия без рестарт.
Като допълнение - ъндерволт ,който преди седмици беше невъзможен, сега е напълно постижим. А нищо не съм им пипал.

Майсторите... какво, по дяволите, е станало? Нещата не се оправят сами.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin