Проблем с копач

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 12 Фев 2017, 20:56

Здравейте. След два дни клечане по земята и една настинка вече в ход, да питам аз , пък може някой да даде акъл.
Майнера не му хареса да го изтипосвам по форумите на фоторевю и реши да прави мизерии- отмъщава си значи.

БТЦ дъно
5 карти - 2 броя 280х, 2 броя 290, 1 брой 290х
Windows 7 x64
Захранване Seasonik 1250 някакви букви там имаше.

Сядам да ям, после поглеждам- майнера забил. Рестартирам, пак забива.
И като се почна едни тестове - разкачам карта, пускам - забива. Разкачам друга и така всички. Усъмни ме 290х. Че без нея си работи. Ама взе да блокира и без нея.
Преинсталирах Windows . Същата работа.

А какво дефакто се случва - ако много пипам по екрана, местя прозорци наляво надясно и хоп- забива. Ако не бутам нищо си върви. Зависването е странно - спича на едно място и стои така. Клавиатурата забива, мишката не се движи. Понякога дава сини екрани с грешка 100000еа, по едно време грешката беше друга.
Но това не е толкова показателно, понеже и преди се е случвало да се рестартне със син екран и май винаги с една и съща грешка.
При тестовете , повечето пъти се случи да забие точно когато майнера започне да товари картите.
И тъй като го прави при всяка изключена карта, се съмнявам в захранването. Но пък първата вечер проработи. Докато не бутнах една настройка сутринта по Afterburner-a и пак заби и вече не тръгна.

Не знам афтърбърнера ли ми прави мизерии, захранване ли е ...
Паметта я тествах - добре си е.Сменях и слотове по дъното.

В момента работи без 290х, но не е бетон . В смисъл - тръгва когато си иска.
И още нещо . Щом тръгне спирка няма. Може да крашне след два,три дни, но дотогава ще работи.
Изобщо- тръгне ли - работи. Проблема е докато тръгне, но това си е калпава работа.

Букси няма нагорели-прегледал съм ги. Смених и екстендъра на "проблемната " карта. И с новия е така. Не захапва.
Като допълнение - тъпия афтърбърнър и вижда вентилатора когато си иска.

Следва закачане на 290х на друго дъно и тест, но няма да е днес - нямам концентрация вече.
Очаквам някакви насоки и съвети.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот johnkill » 13 Фев 2017, 19:42

Почти подобни проблеми с едни 5 карти р9 290 - изкарах безсънни 3 месеца. Сменях кабелите защото след като смених всичко с подобно - проблема си оставаше. След това четох, че ако е етър като сменя там нещо си и трябва бая голям ток за картите и сложих 2 захранвания по 1000 W( ако си на етър си мисля че с това 1250 си за никъде). Сменях дъна, дискове, слагах WIN 7,8,10 все си забива често. Ресетвах настройки на карти с дефолд ако някой майнер ги променя и пак нищо.
Един ден взех че почнах да слагам на едно резервно дъно само по една карта просто така да си покопат на оригиналния PCI слот. И след седмица стана чудо тоя риг е като железен вече. Слагам го на всякакви майнъри и си кара с месеци без рестарт дори. А си мислех че някоя карта е издала багажа и ми прави номера.
Идея си нямам как се оправи а и обяснение нямам освен някоя карта да е останала с надути настройки и да не можеше да се ресетне и при най-малкото да забива. Но това си е мое обяснение. Факт е че месеци забиваше след часове работа, понякога след минути.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 13 Фев 2017, 22:09

Пропуснах да кажа - копая Монеро. Слаб алгоритъм , понякога картите работят на 64%, друг път на 24%.
Но ето преди малко единият ми компютър с две карти, отново се рестартира, както го прави самопроизволно през деня - грешка 100000еа !?!?!?!?!
Пак същото нещо.
Той е САМО С ДВЕ карти 280х и е със 1200 W захранване Fortron Aurum.
И дума не може да става за недостиг на ток.
Келевите драйвери съм сигурен, че правят мизериите.
И между другото , в този момент пусках 50 ватово компресорче в едната стая. Отдавна се съмнявам, че някакви колебания в мрежата сриват компютрите. Понеже те работят в натоварен режим и едно трепване в електричеството им прелива чашата.
Не знам ... мисля си на глас...
Ами то точно на този ми риг с петте карти му е и рекорда - 25 дни без произволен рестарт. И етер и зек - всичко е копал.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 18 Фев 2017, 15:33

Има някои особености, които не разбирам, но като цяло видях как да заобиколя проблема.
Прави проблеми ,когато едната карта (тази която набедих за проблемна) стои за първа.
Също така ако картата ,която е първа е ъндерволтната, пак прави проблеми.
Общо взето картата на която е монитора, не иска да се ъндерволтва. Странно как работеше преди, но сега това е положението.

Всъщност прави проблем само когато Afterburner е на линия. Когато го деинсталирах, всичко заработи перфектно. Само дето без управления на картите... няма как да работят на загуба.
Сложих и Trixx, и веднага след настройките спря да тръгва. Може би има карта на която настройките не и понасят?
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот danisapfirov » 18 Фев 2017, 19:14

Да, и аз съм го установил, картата на която има монитор не трябва да е с намалено напрежение.
Дори най-добре да няма монитор, рестартира се компютъра и софтуера да си тръгва без него.

Втория извод също. Не всички карти са еднакви и не на всички карти определени настройки са подходящи.
Всяка карта иска индивидуален подход.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Проблем с копач

Мнениеот Metamorph » 19 Фев 2017, 11:37

Продължава драмата и продължават мъдрите изводи :)
Вече съм с Windows 8.1 защото не се налага модване за пета карта.
Инсталирах Trixx, но той работи в съзвучие с официалния драйвер , в смисъл, че регулира вентилаторите по негов стил- рязко.
Гледах драйвера как ги управлява - като нервен шофьор, газ спирачка ,газ , спирачка. Лудост
Деинсталирах трикса. (като не мога да си намаля 280х за чий ... ми е притрябвал)
Пак сложих афтърбърнер. Не намира вентилатора на 290х. Тя тръгва на прегряване. Между другото - официалния драйвер също не вижда вентилатора. (Пък трикса го виждаше)
И с афтербърнера работи.
Решавам да сменя поредността на картите през клейморския майнер с -di
Следва забив, рестарт на компютъра

После давам reset на картите през афтербърнера и за 280х се изобразява за част от секундата скалата -100 +100 миливолта, което за тях не е валидно (те са на директно задаване с число). И компютъра увисва.
и после вече и уиндовса не тръгва (афтербърнера задава картите при зареждане още).
След деинсталация на афтербърнер всичко тръгва.

И тъкмо да преинсталирам вече драйверите , пускам и гледам - афтербърнера вижда вентилатора ?!?!?!
Значи от два дена го ръчкам и всеки път ги вижда след някой забив.
Не знам тази подредба с какво му пречи, то е само коя карта да тръгне на майнера първа. Е не иска да са подредени с него , иска да са си дефолтски.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Проблем с копач

Мнениеот mitice » 19 Фев 2017, 13:35

Ти що се занимаваш с MSI???????? След като ПОЛАРИСИ забиват зверски с него? Само с трикс..
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Проблем с копач

Мнениеот Sando_83 » 19 Фев 2017, 16:04

Абе Мите ти пак се изказваш неподготвен на базата на какъв опит твърдиш че полариса забива на мси имам 50 полариса и всички машини са ми с МСИ
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Проблем с копач

Мнениеот mitice » 19 Фев 2017, 18:13

Sando_83 написа:Абе Мите ти пак се изказваш неподготвен на базата на какъв опит твърдиш че полариса забива на мси имам 50 полариса и всички машини са ми с МСИ

При мен забиват ОСОБЕНО АКО ПИПАЛ POWERLIMIT :)
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Проблем с копач

Мнениеот benzol » 20 Фев 2017, 07:50

И при мен забиват с МСИ на едната машина,на другата сложих Трикс и няма проблеми,само дето и при двете не трябва много да се бара картата монитор че тогава винаги увисват.
benzol
 
Мнения: 28
Регистриран на: 22 Яну 2017, 15:17

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin