Сега накъде?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Сега накъде?

Мнениеот farmdve » 17 Юли 2014, 01:18

Времето на изгодното копане отмина, пък само тези, които рано започнаха имат парите за хем по-мощни машини хем да инвестират другаде. При мен...само 5850,5870 и една GTX 760. Но не копат, даже не съм копал с месеци. Имам 2xHEX16A1, но взеха да ми правят малко проблеми и да спират, отделно за ~14gh/s хабят 200 вата и не ми е изгодно, отделно, че 14 гигахеша не са нищо вече.

Мисълта ми е, че в момента карам на това, което имам и нямам новоизкарани койни, просто няма откъде. Идеите да имате да изкарам някой лев?(без бъзици за физическа работа :D все пак "специалността/хобито" ми е в програмиране) Пък като знам, че цената ще се качва предпочитам да събирам койни.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Сега накъде?

Мнениеот 2GOOD » 17 Юли 2014, 02:15

Хубава тема, оказа се че инвестицията в миньорско оборудване става все по-рискова. Преди малко колега в чата каза: "Машини за копане на есен - да топлят" Повечето от нас смятат да направят точно това, ако разбира се има изгодни такива. Според мен времената на бърз ROI (в биткойни) отминаха с края на картите, сега ще трябва да се задоволим с 10-30% печалба на година, което е нормално за почти всяка високо рискова инвестиция.

И все пак - сега накъде ?!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Сега накъде?

Мнениеот Spoon.Net » 17 Юли 2014, 08:42

как на къде ... на море :)
за съжаление дойдоха трудни времена. и аз останах с 10-тина карти който ще ме топлят на зима. в момента единствения вариант който виждам аз за някаква печалба е търговията по борсите. отвратително е защото както се изкарват, така и се губят БТЦ/пари но ...
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Сега накъде?

Мнениеот cnerd » 17 Юли 2014, 15:11

Рано или късно, нещата ще тръгнат скоростно нагоре.
Когато това се случи, ще има по няколко монетки от най-оборотните алгоритми (sha, scrypt/scrypt-n, x11/13/15), които ще избухнат. Въпроса е да ги нацелим :) Така че:
"Do your research, place your bets and hold your fingers crossed".
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Сега накъде?

Мнениеот ironman » 17 Юли 2014, 22:01

cnerd написа:Рано или късно, нещата ще тръгнат скоростно нагоре.
Когато това се случи, ще има по няколко монетки от най-оборотните алгоритми (sha, scrypt/scrypt-n, x11/13/15), които ще избухнат. Въпроса е да ги нацелим :) Така че:
"Do your research, place your bets and hold your fingers crossed".

Аз лично съм се накопал на тези алтернативки , имам си по някакво заделено количество от всички интересни и сега вече всичко изкопано го кеширам в БТЦ по курса на момента.
Да, не е изгодно но цената може да се вдигне, може и да падне. Като/ако се върне старата печалба ще му мислим :)

2GOOD написа:Хубава тема, оказа се че инвестицията в миньорско оборудване става все по-рискова. Преди малко колега в чата каза: "Машини за копане на есен - да топлят" Повечето от нас смятат да направят точно това, ако разбира се има изгодни такива. Според мен времената на бърз ROI (в биткойни) отминаха с края на картите, сега ще трябва да се задоволим с 10-30% печалба на година, което е нормално за почти всяка високо рискова инвестиция.

И все пак - сега накъде ?!

Отделно не ми се струва толкова рискова инвестиция ако имаш идея какво правиш и не очакваш типичната "далавера", ами гледаш на това като на бизнес кейс. Ама едва ли повече от 10% от нас имат тези познания,опит и мисли в главата (категорично заявявам, че не искам да засегна никого) :)

farmdve написа:Времето на изгодното копане отмина, пък само тези, които рано започнаха имат парите за хем по-мощни машини хем да инвестират другаде. При мен...само 5850,5870 и една GTX 760. Но не копат, даже не съм копал с месеци. Имам 2xHEX16A1, но взеха да ми правят малко проблеми и да спират, отделно за ~14gh/s хабят 200 вата и не ми е изгодно, отделно, че 14 гигахеша не са нищо вече.

Мисълта ми е, че в момента карам на това, което имам и нямам новоизкарани койни, просто няма откъде. Идеите да имате да изкарам някой лев?(без бъзици за физическа работа :D все пак "специалността/хобито" ми е в програмиране) Пък като знам, че цената ще се качва предпочитам да събирам койни.

В този бранш винаги ще има хляб за програмистите било то под формата на "bounty", имплементиране на идеи и т.н. Въпроса е, че сам трябва да си намериш нишата :)
HASHLINK.EU - Your safety crypto mining platform!
Последвайте ни в Тwitter @HashlinkEU
Аватар
ironman
 
Мнения: 121
Регистриран на: 26 Яну 2014, 22:04
Местоположение: Варна

Re: Сега накъде?

Мнениеот ZAX » 18 Юли 2014, 12:20

Ако продам всичко има някаква макар и малка вероятност да си върна всички заеми, понеже са супер малки и смешни ;) И ако по някаква голяма случайност остане нещо ще го пръсна по морето. Т.е. накопах се : ]

От друга страна ще видим на есен, не съм от зиморничавите но отопление си трябва ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Сега накъде?

Мнениеот charliebg » 20 Юли 2014, 18:41

Аз лично съм на загуба по груби изчисления на 50 %.
Да не говориме че така наречените приходи съм получил в малки траншове, който изчезват за сметки, ток, и други - което с други думи казано - първоначалните инвестиции надали някога ще се появят в първоначалния си вид.

Но хич не съжалявам, че се захванах и продължавам - на пресекулки независимо, че съм с видео карти.
Все пак си осмислям кафето рано сутрин да се поаразходя по борсите, новините и т.н.
Надали ще продам видео картите, защото се занимавам с видео-филмова обработка и монтаж, а там винаги мога да ги обърна да поработят за основната ми работа.

Даже в момента дотирам копаенето с плащането на тока с надеждата, че да има пак скок до началото на новата година, кой знае може и да стана й на плюс.

По-важното е че си намерих още едно хоби, което при малко доза късмет, може да ми донесе и безплатна бира, ами здраве да е ... :)
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Сега накъде?

Мнениеот 2GOOD » 20 Юли 2014, 20:03

charliebg написа:По-важното е че си намерих още едно хоби, което при малко доза късмет, може да ми донесе и безплатна бира, ами здраве да е ... :)


Това изречение е страхотно, върна ме преди 3 години, когато започвах - като хоби :dance:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Сега накъде?

Мнениеот larry12 » 24 Юли 2014, 21:06

charliebg написа:Аз лично съм на загуба по груби изчисления на 50 %.
Да не говориме че така наречените приходи съм получил в малки траншове, който изчезват за сметки, ток, и други - което с други думи казано - първоначалните инвестиции надали някога ще се появят в първоначалния си вид.

Но хич не съжалявам, че се захванах и продължавам - на пресекулки независимо, че съм с видео карти.
Все пак си осмислям кафето рано сутрин да се поаразходя по борсите, новините и т.н.
Надали ще продам видео картите, защото се занимавам с видео-филмова обработка и монтаж, а там винаги мога да ги обърна да поработят за основната ми работа.

Даже в момента дотирам копаенето с плащането на тока с надеждата, че да има пак скок до началото на новата година, кой знае може и да стана й на плюс.

По-важното е че си намерих още едно хоби, което при малко доза късмет, може да ми донесе и безплатна бира, ами здраве да е ... :)



Много добре казано!
Имал съм и по-скъпи хобита.... но за разлика от тях биткойна чат пат носи и някви приходи :whistle:
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Сега накъде?

Мнениеот ivajlozah » 25 Юли 2014, 00:21

Аз спецялно след 5 дена отивам в Германия на световно по корабо моделизъм :) На това викам скъпо хоби. Няма да казвам колко излиза един хубав модел, да не говорим за разходите по състезанията. А наградата е ... медал, грамота и в някои случаи купа :)
ivajlozah
 
Мнения: 60
Регистриран на: 10 Мар 2014, 18:06

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Google [Bot], ionicle, viniamin