Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580 8G

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580 8G

Мнениеот kabylike » 28 Юли 2017, 16:42

Здравейте, сблъсках се със следния проблем: Флашнах 3 карти Asus Dual RX580 8G. Около седмица всичко беше наред. След това започнаха да се държат неадекватно и реших да им флашна отново оригиналния биос. Отново седмица без проблеми и после "изгубиха картина". След няколко теста картината се върна, но само на базовия уиндолски драйвер. В момента, в който сложа драйвер на Radion, картината изчезва и малко след това компютъра забива. Направих нов тест: закачих ги една по една с едно Nitro+ и проблема стана ясен - след префлашването има проблем с писелите. Проблема се видя с GPU-Z / прикачена снимка /. Интересното е че проблема го има на две от картите, а на третата го няма. Сега pixel fillrate е неразпознат и драйвера блокира картата. Пиксел пачер в случая не помогна. Следващи префлашвания не доведоха до промяна. Досега съм флашвал стотици карти на почти всички производители, но такъв проблем не ми беше известен. Моля, ако някой се е сблъскал с нещо подобно да сподели евентуална причина и дай боже решение, че торбата с хитрините вече ми свърши :D
Прикачени файлове
AsusRX580_BiosVesion.gif
AsusRX580_BiosVesion.gif (18.57 KiB) Прегледано 3032 пъти
AsusRX580.gif
AsusRX580.gif (27.77 KiB) Прегледано 3032 пъти
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот 2GOOD » 28 Юли 2017, 16:57

Или си объркал биосите (малко вероятно) след като са работили... или просто си им видял сметката :?
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот kabylike » 28 Юли 2017, 17:23

Преди флашване задължително правя бекъп на биоса на всяка карта , променям ги един по един и тогава ги качвам. Оригиналните, които върнах не са пипани.
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот logicus » 30 Юли 2017, 17:08

След флашване е добре да се премахнат изцяло драйверите - примерно с Display Driver Uninstaller - и тези на windows и тези amd.
Рестарт и нови драйвери от AMD.
Така съм си решавал проблем с R9 280X след префлашване.

П.П.
Възможно е картите просто да се дали дефект.
За похвали и почерпки :)
BTC: 1GKwKQGvprdf5JBze6mN8EjV6ACgrLfDTo
DRK: XuvJJjPh17VteEgR9XwRSD99W1asMPdDro
logicus
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:06

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот kabylike » 31 Юли 2017, 00:14

Правил съм го нееднократно и пробвах всички драйвери от 17.4.3 насам. Резултата е един и същ. Не съм пробвал само 17.7.2, който излезе преди дни.
Някой слагал ли е на RX580 биос от RX480?
Обратното съм го правил и няма проблем. Sapphir Nitro RX480 работи с биос на RX580 и няма проблем с драйвера разпознава ги нормално без да се оплаква /основно слагам 17.5.2- там са оправили грешките в 17.4.4/
Последна промяна kabylike на 31 Юли 2017, 00:26, променена общо 1 път
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот 2GOOD » 31 Юли 2017, 00:24

Колега обикновено при такива симптоми на проблемна карта радеон няма оправяне.

НосиКогато картата вади картина но при инсталриане на драйвер/зареждане на win забива/крашва/блокира - обикновено е дефект в чипа
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот kabylike » 31 Юли 2017, 00:33

Картите бяха нови, аз ги разпечатах и са с поредни номера. Ако чиповете са дефектни значи AMD трябва да имат проблем с цяла серия чипове. А и Asus би трябвало да са ги тествали.
Мисля, че проблема е от четири цифрената кодировка на биоса. Дори един символ да промениш в биоса и при презапис кода се променя. Така драйвера разбира че си пипал. Когато поправях биосите ги презаписах със стария вариант на Polaris и вероятно от там тръгна проблема. Ако някой знае къде в драйвера е библиотеката с кодовете на заводските биоси моля да сподели.
Последна промяна kabylike на 31 Юли 2017, 01:05, променена общо 1 път
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот 2GOOD » 31 Юли 2017, 00:53

Аз нещо не разбрах, нали акзваш че слагаш новия биос работят ден два три след това се бъгват...

Но пък от друга страна повече от една карта да изгори малко вероятно освен ако не са били много горещи.

Ти нали после пускаш проблемна карта само тя на дъно - без другите
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот kabylike » 31 Юли 2017, 01:00

Картите не са изгорели. И сега работят с базовия драйвер на уина и се индексират нормално. Проблема започва като сложа драйвер на Radion. Сега започва веднага. Вероятно е станало след някое префлашване докато търсех стабилен биос за максимален хашрейд и ниска консумация. Просто в един момент пикселите не "изгряха" и драйвера не подкарва картата.
Последна промяна kabylike на 02 Авг 2017, 22:14, променена общо 1 път
KABYLAKE
Аватар
kabylike
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Май 2017, 23:47

Re: Проблем с pixel fillrate при флашване на Asus Dual RX580

Мнениеот 2GOOD » 31 Юли 2017, 13:20

kabylike написа:Картите не са изгорели. И сега работят с базовия драйвер на уина и се индексират нормално. Проблема започва като сложа драйвер на Radion. Сега започва веднага. Вероятно е станало след някое префлашване докато търсех на стабилен биос за максимален хашрейд и ниска консумация. Просто в един момент пикселите не "изгряха" и драйвера не подкарва картата.


Под работят имаш в предивд - вадят картина предполагам... Много ще се радвам, ако наистина е така.. пак казвам пробвай една по една на дъно да видиш какво става - върни сток биос и така.. само да не объркаш различните памети на биосите ама те няма да изкарат картина ако са объркани
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin