Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Мнениеот puffyto » 25 Юли 2017, 13:37

Здравейте.Имам asus prime h270 plus към момента съм с 6 карти на него, но до колкото виждам в мрежата доста хора работят с такова с 8 и нагоре карти.Въпроса ми е следния стабилно ли е това чудо с 8 карти на уйндоус 10 или трябва да сменям на линукс(до колкото ми е известно уйндолса движи без проблем до 8 карти).Благодаря за отделеното време.
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Мнениеот Nissmo » 25 Юли 2017, 14:30

Здравей, ще се възползвам от питането ти, да питам и аз нещо :D Имам същото дъно, имам и 4ри карти, но успявам да подкарам само 3, пуснал съм от BIOS 4gEnc, всички кабели са закачени, но Win10 вижда само 3. Имам съмненията че е така защото няма вързан монитор към картите, а ползвам вградената. А не съм пробвал да закача към другите карти монитор защото имам само VGA монитор. Ще пробвам да взема HDMI->VGA да пробвам да направя dummy, но ако някой имам някакви предположениея и съвети ще съм благодарен.
Nissmo
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Юни 2017, 19:58

Re: Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Мнениеот nightyj » 25 Юли 2017, 14:54

Изключи вградената и ще ги намери и аз не можах да подкарам системата с вградено видео.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Мнениеот votsirh » 25 Юли 2017, 15:00

puffyto написа:Здравейте.Имам asus prime h270 plus към момента съм с 6 карти на него, но до колкото виждам в мрежата доста хора работят с такова с 8 и нагоре карти.Въпроса ми е следния стабилно ли е това чудо с 8 карти на уйндоус 10 или трябва да сменям на линукс(до колкото ми е известно уйндолса движи без проблем до 8 карти).Благодаря за отделеното време.


Със същото дъно съм подкарал 8 и се държи стабилно (няма причина да не се, ако имаш достатъчно ток). Като закачиш М2 преходниците, не забравяй да промениш настройката на слот 7 и 8.
votsirh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Юни 2017, 21:26

Re: Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Мнениеот puffyto » 25 Юли 2017, 18:29

votsirh написа:
puffyto написа:Здравейте.Имам asus prime h270 plus към момента съм с 6 карти на него, но до колкото виждам в мрежата доста хора работят с такова с 8 и нагоре карти.Въпроса ми е следния стабилно ли е това чудо с 8 карти на уйндоус 10 или трябва да сменям на линукс(до колкото ми е известно уйндолса движи без проблем до 8 карти).Благодаря за отделеното време.


Със същото дъно съм подкарал 8 и се държи стабилно (няма причина да не се, ако имаш достатъчно ток). Като закачиш М2 преходниците, не забравяй да промениш настройката на слот 7 и 8.

Благодаря.Точно така смятам да го подкарам.
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Въпрос към колегите ползващи 8 и повече карти на 1 дъно

Мнениеот puffyto » 25 Юли 2017, 18:30

Nissmo написа:Здравей, ще се възползвам от питането ти, да питам и аз нещо :D Имам същото дъно, имам и 4ри карти, но успявам да подкарам само 3, пуснал съм от BIOS 4gEnc, всички кабели са закачени, но Win10 вижда само 3. Имам съмненията че е така защото няма вързан монитор към картите, а ползвам вградената. А не съм пробвал да закача към другите карти монитор защото имам само VGA монитор. Ще пробвам да взема HDMI->VGA да пробвам да направя dummy, но ако някой имам някакви предположениея и съвети ще съм благодарен.

Изключи вградената карта.2ро трябва да обновиш биоса на дъното и да включиш 4g decoding Или нещо от рода се казва настройката.
https://www.youtube.com/watch?v=Z1FnEYI25z0
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin