Ремонт на видеокарти

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Ремонт на видеокарти

Мнениеот joyrex » 17 Май 2017, 23:18

Здравейте,
За съжалеие ми се случи, че изгоряха 4 карти.
Има ли място където да ги ремонтират?
Под изгаряне имам предвид, захранващите кабели от сървърното дадоха на късно (+с-) , синята искричка и до там.
Сега няма подкарване съответно
:angry-banghead: :angry-cussingblack: :angry-banghead: :angry-cussingblack: :angry-banghead: :angry-cussingblack:
joyrex
 
Мнения: 155
Регистриран на: 08 Юли 2016, 17:07

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот divan0w » 18 Май 2017, 22:28

И аз имам 10тина видеокарти с различни проблеми, главно непалещи или не се разпознават, къде може да се намери кадърен майстор да ги направи?
divan0w
 
Мнения: 87
Регистриран на: 30 Май 2013, 13:35

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот filchef » 18 Май 2017, 23:03

divan0w написа:И аз имам 10тина видеокарти с различни проблеми, главно непалещи или не се разпознават, къде може да се намери кадърен майстор да ги направи?

На кадърния майстор му трябват принципни и монтажни схеми както и технология за запояване и разпояване тип ултразвукова калаена вана както и резервни части - това всичкото го има в някой от гаранционните сервизи но не знам там да приемат извънгаранционни карти.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот joyrex » 20 Май 2017, 12:20

filchef написа:
divan0w написа:И аз имам 10тина видеокарти с различни проблеми, главно непалещи или не се разпознават, къде може да се намери кадърен майстор да ги направи?

На кадърния майстор му трябват принципни и монтажни схеми както и технология за запояване и разпояване тип ултразвукова калаена вана както и резервни части - това всичкото го има в някой от гаранционните сервизи но не знам там да приемат извънгаранционни карти.


Картите са гаранционни, но не са закупени в БГ.
joyrex
 
Мнения: 155
Регистриран на: 08 Юли 2016, 17:07

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот joyrex » 20 Май 2017, 12:22

loudnes написа:Захранваш картите от сървърно и те са с екстендер(какъв) и той е захранен през сървърно?

Къде точно стана късото? Питам за ориентация да преценя от къде е протекъл ток и какви писти са изгорели...
:shifty:

Завъртат ли вентилаторите поне?

По принцип обичам да се занимавам с такива безнадеждни неща, но трябва да се знае, че успеваемостта е много ниска и клони към 0!


Картите са захранени от сървърно захранване.
късото беше м/у плюса и минуса на самото захранване откъдето тръгват кабелите.
А картата даже нсе и опитва да завърти вентилатора, нищо, не мъцва.
joyrex
 
Мнения: 155
Регистриран на: 08 Юли 2016, 17:07

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот Kasmetski » 20 Май 2017, 13:56

joyrex написа:Картите са гаранционни, но не са закупени в БГ.

Ако са от ЕС може да ги пратиш без проблем за ремонт.

Иначе проблемът, който описваш ми се случи и на мен (не върти вентилатори ит.н.) и ми смениха директно картата. Явно не е била за леко ремонтче
Makefinity - Unleash Your Creativity
Kasmetski
 
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014, 19:06

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот joyrex » 22 Май 2017, 13:57

Да Сапфири са картите.
В събота ги тествахме. Не завъртат картите изобщо, с изключение на една, която завърта вентилатора но до там, няма образ и картина.
Ся трябва да пращам до Германия.
Като им пращам картите, трябва ли да са в оригиналните кутии? Някой пращал ли е?
joyrex
 
Мнения: 155
Регистриран на: 08 Юли 2016, 17:07

Re: Ремонт на видеокарти

Мнениеот filchef » 22 Май 2017, 17:40

joyrex написа:Да Сапфири са картите.
В събота ги тествахме. Не завъртат картите изобщо, с изключение на една, която завърта вентилатора но до там, няма образ и картина.
Ся трябва да пращам до Германия.
Като им пращам картите, трябва ли да са в оригиналните кутии? Някой пращал ли е?

Мисля че трябва да са в оригиналните кутии - те даже тук на много места искат оригиналните кутии.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin