Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащане

Модератор: Moderators

Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащане

Мнениеот D1av0l » 13 Фев 2017, 01:00

Здравейте! Това че това е първият ми пост във форума отговаря реално и на това, че съм доста зелен в областта. Налага ми се да си обърна скромна сума в коени, до 50$-60$. Тъй като се намирам в Чехия вмомента, но в не особено населената й част разполагам и с доста одрязани опции да платя. Имам дебитна карта, достъп до поща и Western Union. Мисля, че наоколо и Money Gram няма. Тъй като разполагам с дед лайн около до утре вечер не знам и какво време ще ми коства един Pay pal. Интересува ме при този сценарии от къде и по какъв начин е най разумно да си закупя биткоени като разчитам на тествано и коректно решение и къде ще ми излезне при тези ограничени възможности най-тънко. Освен това до колкото разчетох ще ми трябва и портфейл или греша ? Моля предложете и разяснете нещичко и по този въпрос като за идиот в областта. Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание :pray:
D1av0l
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Фев 2017, 00:48

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот 2GOOD » 13 Фев 2017, 02:19

Здравей и добре дошъл.

Като за начало ще ти трябва портфейл - най-лесно и бързо е да си създадеш онлайн такъв в https://blockchain.info/bg/wallet/#/
За целта използвай сигурен компютър - такъв без вируси, добра идея е да си активираш и двоен фактор за идентификация 2FA. Използвай дълга и сигурна парола, която не ползваш в никой друг сайт - запиши я на лист хартия (не в браузъра).

За покупката можеш да погледнеш https://localbitcoins.com/country/CZ, като обърни внимание на курса, реалния курс в CZK можеш да видиш тук:
http://www.bitcoinman.cz/index.php?c=bi ... tcoin-kurz

Но може би за такава малка сума, ако имаш кредитна/дебитна карта с активирана 3D парола можеш да си купиш биткойни директно от койнбейс:
https://www.coinbase.com/places/czech-republic
Като при тях можеш да си направиш и портфейл. В твоя случай това ще е най-изгодния и бърз вариант.

Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот D1av0l » 13 Фев 2017, 16:19

Много съм ти благодарен за изчерпателния и полезен отговор. Запознат ли си със срока за активиране на 3D подписа, тъй като нямам активиран като опция. Ако отида до банката дали ще е нещо сложно или не изисква по принцип време. Отложил съм иначе и сутринта така или иначе ще я посетя, но ако е разправия освен да мина с банков превод и да си мълча, че от усложливост и въпроси тук боли глава :roll:
D1av0l
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Фев 2017, 00:48

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот 2GOOD » 13 Фев 2017, 16:22

D1av0l написа:Много съм ти благодарен за изчерпателния и полезен отговор. Запознат ли си със срока за активиране на 3D подписа, тъй като нямам активиран като опция. Ако отида до банката дали ще е нещо сложно или не изисква по принцип време. Отложил съм иначе и сутринта така или иначе ще я посетя, но ако е разправия освен да мина с банков превод и да си мълча, че от усложливост и въпроси тук боли глава :roll:


При моята банка се прави от пасивното онлайн банкиране и става за секунди, т.е. като отидеш в банката трябва да стане също толкова бързо.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот D1av0l » 25 Фев 2017, 19:40

В банките в Чехия се прави за 4-5 дена и го активирах, но вече близко седмица удрям греда с coinbase, т.е. ще ми трябва негова алтернатива. Правя си акаунт и не успявам да мина идентификацията с identity card, т.е. отхвърля ми личната карта като нечетлива или без основание. Направих и още два акаунта с ЛК на братовчед ми и на един колега, резултатът е същият - по 20 опита за идентификация. Посочвам Bulgaria при въпросът преди снимането, тъй като на location съм Чехия. Т.е. има ли нещо което да ми замести coinbase като функционалност ?
D1av0l
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Фев 2017, 00:48

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот 2GOOD » 26 Фев 2017, 01:51

Ами това:
https://blockchain.info/bg/wallet/how-to-get-bitcoins

Но не съм го пробвал, и нямам представа кои са техните партньори и какви са им таксите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот HuKePa » 22 Мар 2017, 18:18

Здравейте колеги!

Направих си портфейл в coinbase, след което се опитах да купя многократно биткойни с дебитна карта но без успех. Писах на съпорта на банката и на coinbase но и от двете страни без конкретен отговор за причината. Всеки път изписва "Buy Failed / Your transfer failed for the following reason:
Buy canceled: It looks like an unknown error occurred while processing this buy. Please try again, or contact support if the error persists."

Страницата за попълване на 3D кодът въобще не се появява.

Някой с подобен проблем и решение?
HuKePa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2017, 17:18

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот cnerd » 22 Мар 2017, 19:10

дебитна или кредитна карта?
Натъкнал си се на риск руловете - мислят, че си фродстър и не те пускат да депозираш :)
Верифицирал ли си акаунта? Ако не - качи документи и пробвай пак
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот HuKePa » 22 Мар 2017, 19:36

с дебитна карта!
Акаунта е верифициран!
HuKePa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2017, 17:18

Re: Как да си закупя биткойни при ограничени опции за плащан

Мнениеот cnerd » 23 Мар 2017, 14:54

HuKePa написа:с дебитна карта!
Акаунта е верифициран!

Така, можеш да пробваш да купиш с кредитна карта, принципно по-лесно минават.
Трябва също така да си сигурен, че IP-то, държавата на издаване на картата и държавата на акаунта/документите са еднакви.
Пробвай и с по-малка транзакция да видиш дали ще мине.
Ако си наспамил много атемпти един след друг за кратък период от време, може би ще трябва и да изчакаш няколко дена преди следващия опит.
Като алтернатива бих ти предложил вместо да купуваш през coinbase директно, да вкараш парите в Skrill или Neteller и да ги прехвърлиш към Virvox, Coinimal или Cubits и да напазаруваш от там (общо ще ти излезе около 4% такса). Това с верификацията на акаунта и държавите на IP/account/карта пак важи.
Edit: Забавно, Coinimal са се прекръстили на BitPanda
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48


Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin

cron