Визия за Биткойн

Модератор: Moderators

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот Drakyla » 07 Яну 2017, 22:17

val1900 написа:
whocares написа:
Най-малкото неговите характеристики са неизменими - immutable!!!

Да толкова неизменими , че отдавна е измислен метод да се синтезира, но енергията за синтеза все още е повече от стойноста на синтезираното злато, но светът се развива.
От друга страна инвестираш в нещо, което го има в неограничени количества на цена която не знаеш, а дали не е достигната вече?

whocares написа:Същото не може да се каже Биткойн, чиято мрежа е ревертвана два пъти и няма никаква гаранция /веднъж е бил компрометиран с генерирането на блок с със стотици милиарди биткойни/, че в бъдеще няма да бъде променен съществуващия консенсус на Накамото - общ брой монети, които да се изкопаят през POW периода, процента на инфлация.
Също така няма никаква гаранция, че Биткойн блокчейна няма да бъде компрометиран под каквато и да е форма, което би застрашило вложенията на всички инвеститори

Искаш да кажеш , че ти е гарантирано , че няма да се открие достатъчно лесна жилка за добив и златото няма да стане 10Х като количество за 1 година?
Земното ядро има прекалено много от този елемент.


Сега кой има детска представа за ситуацията ? Леко подмина тезата ,че е напълно възможно да върнат мрежата и 3-ти път назад , а се хващаш за златото .. еми и да намерят жилка .. факта пак остава .. притежаваш реално физическо злато което струва еди колко си и никой не може да промени това освен да дойде и да ти го открадне (което при тонове става малко по-сложно , а има и застраховки за това) .. другата опция е притежаваш биткойн и нито може да го застраховаш .. нито може да гарантираш ,че няма да има проблем с кода или да съществува поне . Дай малко по-сериозно ...
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот whocares » 07 Яну 2017, 22:52

rgcoins написа:При цялото ми уважение към теб, започваш да се държиш като един Не уважаван от мен професор - "Да кажем нещо, само за да докажем, че биткойна е кофти". Наистина дай малко по-сериознно.

1. Кое е по-лесно според теб, да ми хакнеш биткойните, или да ти открадна златото (помисли какво ще ми отговориш, защото имам предложение...)
2. И как реши, че не могат да се застраховат биткойни??? Къде го прочете??? Кои застрахователи пита??? Пак помисли какво ще ми отговориш.
Жокер основния ми бизнес е застраховане... :wink:


От два кладенеца да носиш вода няма да постигнеш нищо.

1. Не ми казвай, че не могат да ти откраднат от компютъра портфейла или да компрометират blockchain портфейл /неведжън се е случвало/ или пък понеже си го държиш на флашка и например не могат да нахлуят у вас бандити, да те заловят и измъчват/някой член от семейството ти да отвлекат и да искат откуп във въпросните ти биткойни/... Безумен довод даде :lol:
2. Посочи ми една сериозна компания с международен престиж, представителство и милиони клиенти, която предлага застраховане на Биткойни? :lol:
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот Drakyla » 08 Яну 2017, 10:06

РГ винаги съм твърдял , че съм ЗА биткойн . Но в този момент той просто е в застой .. пълен . Няма иновации , няма нищо .

Да ти отговоря и на въпросите:

1. Кое е по-лесно според теб, да ми хакнеш биткойните, или да ти открадна златото (помисли какво ще ми отговориш, защото имам предложение...)
2. И как реши, че не могат да се застраховат биткойни??? Къде го прочете??? Кои застрахователи пита??? Пак помисли какво ще ми отговориш.


Хакване на биткойни в пълния смисъл на думата няма . Да ти се открадне wallet.dat-a примерно да (хем ,че предполагам е с парола) . Да ти се генерира тайния ключ случайно от разна програма (вярно шанса е 1 към няколко трилиона принципно да се нацели точно твоя ) напълно възможно (все пак тайните ключове са винаги точен брой символи) .
Предложението ти е пределно ясно какво ще е и е почти невъзможно да намериш точен ключ за точен портфейл .. шанса е в милиони пъти повече да нацелиш 50 други ключа на други портфейли (а там вече какво ще има е друга история) .
Да ти се открадне златото .. лесна история принципно ,но не и когато става дума за тонове (все пак теорията на Вал е да се налеят милиони или милиарди в биткойн за да стигне стойноститте които той очаква) .
И тука идва въпроса : Кое е по-лесно ? Да вземеш файлче с размер от 50кб-500МБ или да вдигнеш 20 тона злато примерно ? И кое от двете по-лесно ще го проследят


На втория ти въпрос: След като застраховането ти е основен бизнес , моля те дай ми пример в цифри колко би струвало да застраховаш в момента 10000 бтц (10мил$) или 250кг злато (горе-долу пак 10мил идва май) . Предполагам ,че риска не е същия когато се определеня цената на застраховката нали ?


Поздрави
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 08 Яну 2017, 10:53

Забихте в посока, която ви изнася. Аз бих задал друг въпрос като инвеститор.
1. Каква е вероятноста златото да удвои стойноста си през 2017 и кава е вероятноста ВТС да си я удвои след като в първите 5 дни направи 50%+ спрямо 2016.
Ако имаше гаранция и застраховка всички щяха да се занимават с това. Аз тогава обаче няма да се занимавам с него.
Също така до известна степен е иновация в областа от която разбирам и мисля че зная какво правя, но ....
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот whocares » 08 Яну 2017, 12:47

1. Вероятността е същата като тази да загуби 50% от стойността си.
- регулиране от ЦБ на паричните потоци до тържищата на Биткойн
- някоя от водещите борси да бъде ограбена/фалира /всяка година досега е имало по една такава/
- да бъде компрометиран протокола през нововъведенията на Блокстрийм /SW,LN/, ако приемем, че бъдат възприети
- да бъде изместен от друга дигитална валута с по-добри характеристики - транзакцонен обем, цена на транзакцията, скорост и други /privacy - Monero,ZCASH/.


Биткойн далеч не е иновация вече - застой и пак застой/от години чакам да видя нещо в посока, различна от базовата, но не се случва/. Просто е по-популярен все още.
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот Kasmetski » 11 Яну 2017, 16:22

Drakyla написа:И тука идва въпроса : Кое е по-лесно ? Да вземеш файлче с размер от 50кб-500МБ или да вдигнеш 20 тона злато примерно ? И кое от двете по-лесно ще го проследят


Съжалявам, че ви се мешам в споровете, ама и да вземеш това "файлче" какво ще постигнеш като е с парола?
Мога да ти изпратя и моя wallet (даже няма нужда да го взимаш) и пак не можеш да разбиеш паролата, докато аз съм жив...
Makefinity - Unleash Your Creativity
Kasmetski
 
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014, 19:06

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот Facira » 17 Фев 2017, 21:31

.
Последна промяна Facira на 25 Юни 2020, 13:04, променена общо 1 път
Аватар
Facira
 
Мнения: 88
Регистриран на: 23 Яну 2015, 16:13

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 24 Фев 2017, 14:49

val1900 написа:Забихте в посока, която ви изнася. Аз бих задал друг въпрос като инвеститор.
1. Каква е вероятноста златото да удвои стойноста си през 2017 и кава е вероятноста ВТС да си я удвои след като в първите 5 дни направи 50%+ спрямо 2016.
Ако имаше гаранция и застраховка всички щяха да се занимават с това. Аз тогава обаче няма да се занимавам с него.
Също така до известна степен е иновация в областа от която разбирам и мисля че зная какво правя, но ....



Минали са по-малко 2 месеца. Как оценяте написаното?
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот cnerd » 24 Фев 2017, 16:27

по същия начин, по който го оцених и първия път - като алибализми
в поста ти няма нищо смислено или конкретно, нищо информатиовно или полезно.
що, ти как го оценяваш?
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 24 Фев 2017, 17:19

val1900 написа:
val1900 написа:Забихте в посока, която ви изнася. Аз бих задал друг въпрос като инвеститор.
1. Каква е вероятноста златото да удвои стойноста си през 2017 и кава е вероятноста ВТС да си я удвои след като в първите 5 дни направи 50%+ спрямо 2016.
Ако имаше гаранция и застраховка всички щяха да се занимават с това. Аз тогава обаче няма да се занимавам с него.
Също така до известна степен е иновация в областа от която разбирам и мисля че зная какво правя, но ....



Минали са по-малко 2 месеца. Как оценяте написаното?


Биткойн винаги е бил високо рискова инвестиция. Дъното го знаем 0 долара.... and... The sky's the limit
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin

cron