Визия за Биткойн

Модератор: Moderators

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот kati » 29 Дек 2016, 16:55

val1900 » 29 Дек 2016, 15:59
Тези, които са купили на "нулева" цена преди само няколко години, сега са милионери,
а ти не си, защото се страхуваш.
Единственото сигурно нещо е, че всичко се променя, затова е и интересно да се живее :)
Хубавото е, че някои все пак успяват :)
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 29 Дек 2016, 17:08

Кати дано познаваш такива, аз познавам само такива които казват "ако знаеш колко бтс са ми минали през ръцете? И нищо не е останало".
Запитайте се кой копае бтс?
1 . Тези които "не плащат ток" - е ние се превръщаме в спонсори на крадци
2. Производители , които продават чипове само когато са неефективни , а новите са за лична консумация - е защо да ги спонсорирам?

ВТС се държи на клона , че е първият. Повечете покрай него вече ги няма. Този ще се счупи когато пирамидата спре да може да се самофинансира, а това с нарастване на цената ускорява часовника. Въпрос на преценка е кога да скочиш от клона, а други ще се приземят твърдо заедно с оптимизма си.
Последна промяна val1900 на 29 Дек 2016, 17:25, променена общо 1 път
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот kati » 29 Дек 2016, 17:23

Това е като да сърфираш, хващаш вълната, после следващата, като игра.
Сам избираш с какво и как да си прекараш времето.
Единственото сигурно нещо е, че времето е ограничено за всички.
Кой се занимавал- занимавал, кой се посмял- посмял.
Време е за следващото поколение и с :)
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот BGanio » 29 Дек 2016, 18:01

Моята визия за биткоина почива на исторически данни - лалеманията

в статията по долу се цитира някаква цифра като максимално постигната за луковица, но аз предпочитам сравнението че за една луковица е можело да си купиш средно добра къща
На днешно време, а и с цел измъкване преди пукането на балона (който още не е почнал да се надува) аз ще чакам цена за 1/2 смотана гарсониера :)

Аз не мисля че сме поумняли повече от онова време, дори напротив, а съм и сигурен че сме доста по алчни

http://www.segabg.com/article.php?id=589220
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 31 Дек 2016, 10:57

Да това е най-мащабната игра за ВЪЗРАСТНИ мислена някога ....
Възрастните не си падат по търчене в парка след покемони, но пирамидки, билетчета от лотария (ВТС се е появило като лотария , ако някой не знае и е на път да се върне там) .... това им дай.
Хората някога са имали поне луковици , а сега ни продават мечти. Модерна работа...
Но съм доволен. Съдейки по мненията в темата , заблудените са по-малко от 10 човека.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 31 Дек 2016, 14:20

Споменаваш ме горе , а въпросите сякаш не са към нищо написано от мен. Очаквах аргументи от оптимист, а получих песимистични цифри. 80/20->60/40 .... Балансиране на купувачи и продавачи. Оптимизва изчезва - това виждам. Сигурно и в момента може някой ентусиаст да ти продаде кафе с ВТС, но това е далеч от това което очаквам от него. Очаквам всички дневни операции през банка да мога да правя и с ВТС и то с по-нисък разход (това е на нивото от преди 2 години). Лошото , че се начетох на празни приказки по въпроса и все им пречи "кривият".
Мисля , че през 2017 ВТС ще расте въпреки приказките ми до тук, но НО НО за последно, ако продължи в същия дух. Ръста в момента е за да тушира разочарованието на инвеститорите, но вярвайте ми това не са глупави хора и търпението им не е безгранично.
РГ си приказвал всеки ден с много нови хора .... а приказваш ли си със тези от преди година две?
Нещата не са цветущи това трябва да им казваш, защото при теб миньори едва ли идват да си бъбрите, а инвеститори търсещи алтернативи. Е ВТС вече 5 години не е алтернатива, това трябва да им кажеш.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 31 Дек 2016, 15:37

rgcoins написа:
Ето ти въпросите към теб:

- Защо след като постоянно се твърди, за намаляващ интерес към биткойна, мрежата постоянно расте?

- Защо в последните 6 месеца цената постоянно расте? И моля с аргументи, както казва Професор val

- Кога е създаден интернет, кога е станал масов и кога е пуснато 3G?



На всичко това отговорих надълго в предните постове Явно не си ги разбрал ... прочети ги втори път , ако трябва и трети.
Единственно на последния, който постоянно размахваш не съм писал нищо, защото ми е възможно най ясния въпрос.
Бях един от първите доставчищи в БГ и всичко вървеше трудно и с много спънки преди да се случат няколко фактора:
1.Интернет клубове
2.Лудо кредитиране
3.Пасивност на БТК

Това са случайности, които определиха бума на интернет.
Ако се търси аналогия с ВТС трябва да се случат повечето от следващите изброени.
1. Данъчни закони ясни за хората, които се занимават с това
2. Лесно заплащане на битови сметки с ВТС (това е задача за фирми като твоята), но това се отлага и няма да има полза
3. Лесно онлайн пазаруване в големи магазини ( дебитни карти ) - това също е задача за фирми като твоята - отчасти би осмислило задържането на койни от миньорите
4. Плащания между фирми в БГ (плащания в чужбина може би и в момента има ,но бум там ще засегне единствено ВТС и никоя друга крипто валута) - Сега ако тук напишеш , че другите не те интересуват както си заявявал и друг път - ще ме накараш да спра да пиша повече и да те пратя при сектантите. Тези които понасят най-големите такси са фирмите и там може би трябва да се търси бума, но съм скептичен.
Това не ми се струва реално, защото за точка 2,3 не само нямам такса от банките, но и кеш бек има. Или това няма как да се използва като бум.
Е как тогава ще стане този бум? Съпоставката ти с Интернета нещо издиша, а за 3G въобще не знам какъв бум има там (аз не знам за такъв , а закъсняло въвеждане на 2.4G технологията).
Чакам да кажеш как точно ще стане бум и хората ще използват ВТС карта (която даже я няма ) вместо Visa, Master
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот rossen » 31 Дек 2016, 16:40

@steffo: не съм се засегнал лично от темата, нито на теб лично. Мнението за престъпленията плъзнаха целенасочено и се използваха свободно от политици и форекс посредници, за да ограничат нещото, което изобщо не разбираха.
@val1900: това с битовите сметки отдавна го замислях като бизнес. Идеята е добра, но не ми се занимава. Но е идеята е много добра и можеш да го развиеш като собствен бизнес - ставаш посредник на дружествата и като вземеш койните ги обменяш веднага, например при РГ :) Никой не те спира, но и се замисли ти коя битова сметка можеш да си платиш лесно без посредник? Аз съм абонат на ЧЕЗ по гео-стационарно местонахождение или иначе казано по принуда, сметката не мога да платя директно към дружеството.
По начало срещу всяко ново нещо се тръгва с рогата напред, така беше и преди 20 години, когато като ученик си инсталирах Линукс, така беше и с много други технологии. Хайде сега ако тогава свободния софтуер беше скъпо платен да видим дали този форум щеше да е с безплатни регистрации или щеше да се плаща на човек посетил сайта.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот dark-thirty » 31 Дек 2016, 18:43

За мен нещата стоят така - една идея ще живее дотогава, докато има поддръжници.
И ако трябва да перефразирам това по отношение на Биткойн - Технологията ще съществува дотогава, докато има полза от нея.

Моята визия за Биткойн е такава, каквато я е написал Сатоши Накамото в бялата книга:
Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System
Satoshi Nakamoto

October 31, 2008
Abstract

A purely peer-to-peer version of electronic cash would allow online payments to be sent directly from one party to another without going through a financial institution. Digital signatures provide part of the solution, but the main benefits are lost if a trusted third party is still required to prevent double-spending. We propose a solution to the double-spending problem using a peer-to-peer network. The network timestamps transactions by hashing them into an ongoing chain of hash-based proof-of-work, forming a record that cannot be changed without redoing the proof-of-work. The longest chain not only serves as proof of the sequence of events witnessed, but proof that it came from the largest pool of CPU power. As long as a majority of CPU power is controlled by nodes that are not cooperating to attack the network, they'll generate the longest chain and outpace attackers. The network itself requires minimal structure. Messages are broadcast on a best effort basis, and nodes can leave and rejoin the network at will, accepting the longest proof-of-work chain as proof of what happened while they were gone.


За мен не нужно Биткойн да бъде нещо повече. А за тези, които не вярват или се съмняват, че той има бъдеще - ще е подходящо да цитирам сър Артър Чарлс Кларк:

Закон на Кларк за революционните идеи:

Изглежда, че всяка революционна идея предизвика три фази на реакция. Те могат да бъдат обобщени с фразите:
1. Това е напълно невъзможно - не ми губете времето.
2. Възможно е, но не си струва да го правим.
3. През цялото време ви казвах, че това е добра идея.

#cryptoanarchy
Аватар
dark-thirty
 
Мнения: 105
Регистриран на: 10 Апр 2015, 17:49

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот steffo » 02 Яну 2017, 12:42

rgcoins написа:- Защо след като постоянно се твърди, за намаляващ интерес към биткойна, транзакциите през мрежата постоянно растат?
- Защо в последните 6 месеца цената постоянно расте? И моля с аргументи, както казва Професор val


Защото интересът към BTC е спекулативен. Когато много хора решат, че нещо ще поскъпва и го купуват с идеята да го продадат по-изгодно имаме спекулативен интерес. В случая BTC е нов вид лале-луковица. А това, че интересът е точно спекулативен се вижда от липсата на разширяването на практическото приложение на BTC като пари - нито кафе си купуваш, нито паркинг плащаш, нищо...
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

ПредишнаСледваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin