Визия за Биткойн

Модератор: Moderators

Визия за Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 25 Дек 2016, 21:15

Какво е вашето мнение за Биткойн и неговото бъдеще като средство за разплащане, инвестиционен инструмент или просто хоби за свободното време.

Темата е породена от коментара по-долу в отговор на колегата ixch от темата за цената.

Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот steffo » 28 Дек 2016, 18:12

Аз напротив, ставам все по-резервиран за "светлото бъдеще" на BTC. Масовизацията на койна върви по негативна линия и всъщност става дума за централизация. Първата линия на централизация е корпоративното копане, а втората - концентрация на BTC в борсите, които използват нечестни похвати, за да помпят и свалят курса както им скимне. Да, аз съвсем сериозно си мисля, че курсът на BTC се манипулира изкуствено точно от самите борси, които спекулират с койните и парите на хора, които имат наивността да си ги държат там. На трето място, задавате ли си въпроса какво ще мотивира сериозен инвеститор да инвестира точно в BTC? Напр. инвестиционен фонд, който може да инвестира милиарди защо не вземе да налее едни яки кинти в БТЦ? Представете си шефът на такъв фонд какво ще обясни на акционерите си: една много перспективна валута, която е преспективна с това че помагат на наркопласьори и киберпрестъпници да правят анонимни трансакции. И освен това, основните мощности, които поддържат мрежата зависят от великия китайски народ. Ако някой акционер стане и попита дайте да видим как изглежда биткойна, ситуацията ще стане още по-конфузна. Линията за масовизация на койна е свързана основно с незаконни или полулегални дейности. Когато той стане наистина популярен в престъпния свят американците ще го цапардосат и тогава няма да струва нищо. Някога имах наивността да мисля, че ще дойде време когато ще си купувам сутрешното кафе с БТЦ и че всеки ще "копа" с идеална цел, за да изземем печатането на пари от алчните капиталисти, сега чак ми е смешно като си го мисля това.
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот нимрод » 28 Дек 2016, 20:25

steffo написа:... инвест ...


Този корен на думата е използван четири пъти като съществително, прилагателно, глагол, (може да греша за морфолгията, но това не е от значение за контекста), като е съпътсван от определения като легален и сериозен. Накратко става дума за банките и техните по-едри подлоги. Да, те са облекли законово дейността си, но как се захранват, ако не от херцата от Афганистан и по-малко от кока? Никак. Дотук с легалните, моралните и прочие илюзии. Безпочвено е да кичиш мършата и нейното финансовото блато с такава значимост.
нимрод
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Мар 2016, 01:27

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот rossen » 28 Дек 2016, 22:55

rgcoins написа:
steffo написа:<cut> Представете си шефът на такъв фонд какво ще обясни на акционерите си: една много перспективна валута, която е преспективна с това че помагат на наркопласьори и киберпрестъпници да правят анонимни трансакции. <cut>


Шефе мисля, че горното няма нищо общо с темата. Моля те направи някаква тема (дъра-бъра) в която всеки да може да си пише свободни съчинения, за да можем ние "Не разочарованите" да си коментираме тук по темата, без да се налага да четем подобни бисери. В това мнение не видях нито ред за цената на биткойна, освен някакви фантазии за "наркопласьори и киберпрестъпници" . Ще си помисли човек, че преди появата на биткойн сме живели в Рая и "наркопласьори и киберпрестъпници" не са съществували или че всички който се занимаваме с биткойн сме "наркопласьори и киберпрестъпници". И после чакай инвеститори или.... "американците да го цапардосат".


съгласен с адаша, освен това леко се засегнах от изказването, че съм наркопласьор и киберпрестъпник! Пич, ако ползваш левове си също толкова допринасящ за нарко и кибер бизнеса. Не познавам (за щастие) от тези браншове представители, но ако ти ги познаваш направи им една анкета дали предпочитат биткойн или кеш пари, които могат да изхарчат навсякъде.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 29 Дек 2016, 00:11

Трябва да има и негативни мнения за биткойн, ако всички сме с розови очила, ще загубим представа за реалността (аз отдавна съм се определил като фанатик). Опитвам се да кажа, е че това е просто мнение на потребител и като такова има място тук, малко или много е по-темата.

Meanwhile bitcoin to the moon ;)

Едит: все пак постовете са преместени тук
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот rossen » 29 Дек 2016, 02:33

Съгласен съм, че има и негативни мнения. Не веднъж и аз съм бил на мнение, че нещо породено в резултат на компютърно изчисление и в същото време заема един ред в нотпада няма как да струва сумати пари... но това беше до преди години :)
Темата за цената е ясно определена. Там е място за коментари дали цената ще скочи, с колко ще падне или защо ще се промени в някоя насока
ааа... някой продавали случайно дрога в биткойн, да каже дали предпочита "анонимните" разплащания? Особено като заяви онлайн или отиде на място на гишето с видеонаблюдение? Или просто продава бит'коня на бабите като си вземат пенсията, за да не го проследяват?
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот kati » 29 Дек 2016, 12:27

Като се има предвид, че по дефиниция биткойните са определено количество при създаването си,
е нормално, като хората ги купуват или копаят, в един момент да свършат, т.е. ще се превърнат в дефицитна стока,
а всичко, което е дефицит, е удобно и се ползва, има висока цена, т.е. цената ще расте според логиката на пазара :)
Последна промяна kati на 29 Дек 2016, 12:28, променена общо 1 път
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот steffo » 29 Дек 2016, 12:27

Може неволно да съм казал някоя истина, за което НЕ се разкайвам и НЕ съжалявам. Все пак държа да уточня, че в поста ми няма никакъв елемент на лична обида.
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот val1900 » 29 Дек 2016, 15:59

Тази тема може би е фундаментален анализ за разлика от темата с цените.
Четох, четох и чак не мога да разбера какво му харесвате на този биткойн. Да бяхте казали печеля по някой лев от него ... щях да разбера.
А то изтъркани фрази "ще се превърнат в дефицитна стока" , защо и какво от това.
"пазарно е изключително подценен, близките 5 години цената реално е около $3000 до $5000" , защо и как го изчисли , аз така може да си преценя , че е надценен, щом няма да обяснявам.
Правилно е написал, че никой инвеститор с малко нюх, не би инвестирал в подобна щуротия "ни рак ни щука", камоли пък фонд.
За последните 2 години да се сещате за ново приложение на ВТС? Аз не. Движението на цената е чисто психологично от фрази като горните ... без никакво покритие.
Ако някой не му харесваа написаното , не съм аз виновният. Ако ще ме оборвате нека да е с аргументи , а не с преписани фрази.

" Толкова съм уверен в биткойн като мрежа и технология, че искам да е на ниска цена възможно най-дълго, за да мога да се сдобия с още на ниска цена " -- това много ми хареса. Като тръгне да се срутва и съм сгрешил да имам наличност поне ще се освободя на ниска цена , а не на нулева.

http://www.coindesk.com/2017-question-w ... lockchain/ - внимателно прочетете на какво се крепят веригите и кога ще се разпаднат. Мисля, че момента е близо.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Визия за Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 29 Дек 2016, 16:35

Не съм очаквал толкова негативно мнение от Вал по темата за биткойн, верно преди беше предимно с меча кожа, но чак пък толкова...

Ако потръгнат нещата със smart contracts и LN виждам бъдещо приложение на биткойн дори и за микро-разплащания като вендинг машини и паркинг лотс.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Следваща

Назад към Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin