Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот olele » 20 Май 2017, 11:49

Кратък туториъл(разбирай упътване) как да се отървем от доседните виндоус упдеити
Ще се старая да го напиша на простичък език, без да използвам сложни компютърни думички. Не защото не ги знаете, а защото аз не ги знам.
И така ако имате съвременна простичка лесна за работа операционна система с високо ново на сигурност, едновременно с това гъвкава(каквото и да значи това), юзер френдли(айде пак непознат текст) и прочие може да не четете нататък. Вие вече ползвате някоя от популярните линукс дистрибуции и сте доволни от това. За останалите(като мен) следвайте няколкото прости(досадни) стъпки.
Отворете контрол панела. Може да го намерите или като питате котарана(така и викам за по удобно) или от старт меню--> сетингс(това е икона приличаща на зъбно колело) --> в търсачката на сетингс пишете control panel. Ако и така не го намерите обърнете се към сина/дъщерята или някой внук.С
След отварянето на КП(контрол панела) в десният ъгъл има надпис view by. Обикновенно е на category като до него има падащо меню(разбирай триъгълник в черно). Клик на него и избирате Large icons. Картинките отдолу магически се променят и се появява тази която ни трябва. Така глупаво звучащото Administrative Tools.
Влизаме в тях(разбирай цъкаме 2-3 пъти бързо на картинката) и виждаме новото меню. Изглежда странно познато но нямаме идея откъде. Това не е важно.Важно е да намерим къде в дясната част с малки букви пише services и да кликнем 2 пъти върху него.О боже, нов прозорец, няма ли край тази мъка.... иде и е близо спокойно.
В новият прозорец в дясната му част излизат безброй(разбирай повече от 20) надписа. Търсеният от нас е Windows update. Намира се почти най долу(логично по азбучен ред са подредени и W е в края на тъпата им азбука).Клик с ДЕСНИЯ бутон върху него и от мъничкото новопоявило се меню избираме Properties. В долната част имаме старт- стоп - пауза - резуме. Обикновенно стоп е активно( разбирай по различно от останалите). Натискаме стоп и изчакваме да спре.Малко над тях има падащо меню от което трябва да изберем DISABLED и завинаги да се отървем от новите хрумвания на програмистите на гусин Гейтс. Ем чи тва е накратко. Сори че нямам време за подробни обяснения, но ако имате въпроси може би ще отговоря.
п.п. Ако админа реши може да направи нова тема и да ми постави цапаницата там.
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот Zmejsky » 20 Май 2017, 16:43

:clap:
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], bruter, filchef, Google [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, scorpy, svetlim, tedik, viniamin