Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот johnkill » 18 Май 2017, 16:32

Как си изкарах Гергьовденските празници (Разказ на един пишман миньор)

Всичко започва на 06.05.2017 (Гергьовден) рано сутринта около 05.00

Някои от нас ги гони ампарлъка (за който не знае тази дума – хапе го кучето е правилния превод). Ставам уж да пия вода, пускам телевизора да си бръмчи и сякаш нещо ме бутна да надникна в монитора на компа. И какво да видя – риговете не отчитат нищо. Това за копач е по-лошо от потоп с гръмотевици, торнадо и ураган взети заедно. Както съм по едни долни гащи бегом в стаята с копачките, а там един студ (течения, отворени прозорци, че и студено време за сезона :D ... ) и гледам перките въртят ама ядец - биткойн не се трупа на стифа. Всичко забило перките въртят ама тцъ няма файда. Веднага със замах бърз рестарт и хоп... драйвъра гръмнал.

Плюя бързо на ръцета клик DDU програмка махам драйвър (с идея след рестарт да ги инстална наново) и фрийз отново. Пак бърз рестарт и изненада ... нема карти. Пак рестарт и Бил Гейтс програмката не ще да се зареди ... тръгва и хоп черен екран. Седнах стабилно на стола викам единия риг почва яко ремонт да видя къде е проблема, а с другите после лесно ще повторя схемата. Почвам едни студени рестарти .. ни сейф мод ни мейф мод – нищо. Така яко рестарти бая време и .. все черно. Ресет на Биоси, вадене на батерии... Бре викам изгоряха картите. Все пак са модвани, клоквани , пачвани и т.н. магии да дават повече файда. Гризах нокти, скубах коси чоплих носа .. нищо не става. По едно всеме в тиквата ми се прокрадва една мисъл ... прецакал се е пак биоса им.

Картите са RX470 с един БИОС. Още като ги купих веднага скапах единия БИОС и за малкото от вас, които не знаят, че като се скапе се оправя с махане на чипа на биоса от картата чрез разпояване и презаписването му с програматор. Така правих още с едната карта, която беше на един ден служба и знам какво чудо е. Един час тази мисъл ми трови мозъка. Докато мисля и човъркам от време на време рескам един друг РИГ до мен, който упорито си забива през 15 минути ама поне картите му работят. И тогава ми дойде гениалната идея. Вземам една карта от тоя прецакания и я смених с карта от другия дето на 15-20 минути забива. И о небеса картата тръгна на другия. ООО викам не е прецакан биоса и картите са си наред. Е ся ще го ... размятам тоя риг тука на трески ще стане ама ще тръгне.

Вземам крути мерки други. Тургам един WIN10 инсталационен диск .. формат и нова инсталация.Часът вече е някъде 10-11. Всичката инсталация приключва и пак емоции. На рига са 5 карти уиндоуса разпозна само тая с монитора (то оставаше и нея да не я разпознае как ще гледам какво правя). Почвам борби, инсталации по картинка т.е. по упътване на пач гурута от чуждоземски овърклокърски форуми. Борби с версии на драйвъри, пачвания, глупости и така няколко часа ... ранния следобед вече доста изнервен ама поне има team viewer и се изнасям от студа в другата стая на човъркам от там. Само като забие кораво и бягам да ресетна с бутончето. Има надежда рига взе да копа ама току забие през 15-30 минути.

Някъде към 20-21.00 вече системата стабилизирана си копа нормално и без сътресения. Разложен на стола и с бирата в ръка доволен че няма нищо изгоряло взех да човъркам следващия риг. Другите ригове взех да ги мъча ама там само преинстал на драйвъри без драми и никакви DDU дейнстал тъпни. На другия ден само леки забивки от време на време, но всичко се стабилизира.

Какво ме провокира да напиша таз тъпня ли?
Тея дни чета във чата на форума разни проблеми и питаници и изводите, които си направих са следните:
Явно първо ми се е ъпдейтнал тъпия уиндоус и е оплескал работата. После моя милост бързака - хряс и с тоз дейнстал на драйвърите с шибнатото DDU, както са клокнати картите и надути с Афтърбърна и е прецакал всичко.

P.S. Защо толкова рано ми се Ъпва тъпия Бил Гейтс бъгатор, а не като на другите чак след 1-2 седмици че да прочета от форума за него :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Последна промяна johnkill на 18 Май 2017, 22:38, променена общо 1 път
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот Sando_83 » 18 Май 2017, 21:26

loudnes написа:п.с. На мен ми е изключително весело да чета подобни теми, последно ме изкефи на човека където разправя как пръснал карти из целия апартамент и няколко на терасата под чадърче :lol:

Най веселото беше че сега му е около 30 градуса в тех а той си мисли че ще копае и през жегите :)
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот danisapfirov » 18 Май 2017, 22:06

Яко, а яз си мислех, че само при мен има такива работи. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот botsi90 » 18 Май 2017, 22:53

и при мен същия проблем след ъпдейд....опляскал всичко
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот 2GOOD » 18 Май 2017, 23:21

Много готино четиво :lol:

И аз да влезна в кюпа и на мен 10-ката ми ъпгрейдна драйвера за н-ти път. Има tool, с който можете да забраните ъпдейта на определени драйвери, но след основен ъпгрейд на ОС забравя и пак го прави.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот greo » 19 Май 2017, 11:26

ахахахха освежих се ЯКОООО :D :mrgreen: :clap:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот olele » 19 Май 2017, 17:35

Ше зема ви напрая една тема как никога да не си се ъпгрейдва бозата и да немате драми, ши въ и в новобранците :mrgreen:
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот johnkill » 19 Май 2017, 21:51

ааа не не по-добре с ъпдейти че хакерите не спят току криптирали нещо :D :D :D :D
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот Zmejsky » 20 Май 2017, 10:02

olele написа:Ше зема ви напрая една тема как никога да не си се ъпгрейдва бозата и да немате драми, ши въ и в новобранците :mrgreen:

Направи че за 7 цата ясно но с тая 10 к ми е пълна мъгла !
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Как си изкарах Гергьовденските празници (по биткойнски)

Мнениеот greo » 20 Май 2017, 10:48

и аз не си качвам вируси насила..
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, svetlim, UserX1XO