Копане в облак!

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Копане в облак!

Мнениеот zigzag » 01 Ное 2014, 03:49

Имало едно време едно село. В селото пристигнал търговец и предложил на селяните по $10 за всяка уловена маймуна. В горите около селото имало много маймуни и селяните веднага се заели да ги ловят.

Търговецът купил хиляди маймуни по $10 всяка. Маймуните в гората обаче намалели и за селяните станало по-трудно да ги улавят. $10 вече не си стрували усилието. Търговецът се видял принуден да предложи $20 за всяка уловена маймуна. Това било достатъчно за да накара селяните да подновят лова.

Скоро обаче маймуните в гората толкова намалели, че било истинско щастие да зърнеш някоя, камо ли да я хванеш. Селяните отново изоставили лова. Търговецът предложил нова, по-висока цена – цели $50 за уловена маймуна! Налагало му се обаче да отиде до близкия град и оставил помощника си да върти бизнеса с маймуни за няколко дни.

В отсъствието на търговеца помощникът му се обърнал към селяните:

„Вижте колко много маймуни е събрал в тази клетка търговецът. Какво ще кажете да се възползваме от отсъствието му? Аз ще ви продам вече уловените маймуни за $30 всяка, а когато търговецът се върне от града, вие ще му ги продадете обратно за $50. Това са $20 печалба от всяка маймуна без да си мръднете пръста!“
Селяните наобиколили помощникът с всичките си спестявания и изкупили всички маймуни.

Никога повече не видели нито търговеца, нито помощника му.

Та, това е копане в облак. :lol:

monkey-7.jpg
monkey-7.jpg (109.07 KiB) Прегледано 2999 пъти
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Копане в облак!

Мнениеот greo » 01 Ное 2014, 04:23

яяяяяяяяяяяя, чеее интереснаа историииййкааа :) :) :)
чрез теб ли произлезе или има такава подобна ?!
:D {true wisdom!}
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Копане в облак!

Мнениеот Drakyla » 01 Ное 2014, 09:27

Браво!!!
От сутринта успя да ме разсмееш :)
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Копане в облак!

Мнениеот upuHka » 01 Ное 2014, 10:06

Много добро стори :)
нищо не е вечно..
Аватар
upuHka
Spammer
 
Мнения: 182
Регистриран на: 02 Дек 2013, 14:28

Re: Копане в облак!

Мнениеот farmdve » 01 Ное 2014, 10:44

Изображение
Изображение
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Копане в облак!

Мнениеот 2GOOD » 01 Ное 2014, 13:50

Много поучителна историйка :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Копане в облак!

Мнениеот charliebg » 01 Ное 2014, 14:41

Само не разбрах кво станало с "маймуните" :lol:
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Копане в облак!

Мнениеот zigzag » 01 Ное 2014, 14:43

greo написа:яяяяяяяяяяяя, чеее интереснаа историииййкааа :) :) :)
чрез теб ли произлезе или има такава подобна ?!
:D {true wisdom!}


Не съм я измислил аз, не знам кой е първоизточника. Но повечето схеми на измами са направени по този модел. Споделих я с вас понеже забелязах, че уж сте сериозни хора, но последно време се заплесвате по пирамиди. Когато знаете историята, ще можете по-лесно да прецените как точно сте измамени. :lol:
Може би някой от вас не знаят, такива схеми имаха голяма популярност в нета преди 5-6 години. Наричат се hyip (инвестиции с висока доходност). Над 95% от тях са фалшиви на принципа на понци схеми. В един момент организатора изчезва с парите. Има хиляди такива предложения някой живеят 2-3 дена други 2-3 години, но всички приключват по един и същ начин. Има няколко големи форума на тая тема с милиони "маймунари". :lol:
Може би има един малък процент, където наистина се превят инвестиции и се изплащат дивиденти от печалбата, но повечето не правят нищо с парите, освен че открадват една част а с другата плащат за да привлекат нови клиенти.
В живота има много ситуации, така наречени zero sum game. Където за да спечели един, друг трябва да загуби.
Та, след като скрипт ейсик не може да се избие и добива му е мизерен, как по дяволите облаците плащат толкова много? След като не е възможно да изкопаят толкова значи са пирамиди. Нали така?
Много монети са на същия принцип. Следователно един ден ще има сълзи и това неминуемо, ще се отрази отрицателно върху имиджа на крипто валутите. Много крипто скам има и това не е добре за никого. Пирамиди прикрити зад нещо "уж" истинско.
Умни бъдете!

http://en.wikipedia.org/wiki/High-yield ... nt_program
http://en.wikipedia.org/wiki/Zero-sum_game
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Копане в облак!

Мнениеот dobo79 » 01 Ное 2014, 15:32

Прав си за всичко,но реално погледнато това се случва не само при виртуалните единици.Всички сме свидетели на поредната огромна пирамида в лицето на КТБ.Това не спира хората да инвестират и да се надяват на печалба.Така е устроен света просто.И аз доскоро мислех че всички тези сайтове са пирамидални и че не си заслужава да се набутва човек,а просто да си седи на парите и да им се наслаждава по всички възможни начини,но ето че сега съм влезнал с двата крака с надеждата за нещо отгоре.Ще кажеш-типичният пример за хора,неразсъждаващи разумно.Да,така е.Прав си и въпреки всичко не можеш да го промениш и предотвратиш това.Скоро ще обсъждаме кой с колко се е набутал или са го излъгали,но това е ежедневие.Всички гледаме да рискуваме с толкова колкото "уж" можем да си позволим да изгубим,макар че се съмнявам да има хора които ще преодолеят загубата,пък била тя и в минимални количества и няма да му стане тъпо.Светът е устроен така във финансовия сектор-един печели,друг губи и така..
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Копане в облак!

Мнениеот LT530 » 02 Ное 2014, 09:29

dobo79 написа:Всички сме свидетели на поредната огромна пирамида в лицето на КТБ.Това не спира хората да инвестират и да се надяват на печалба


КТБ не е пирамида, а банка с отрицателен баланс. Само че, ловците на маймуни се чустват като прецакани от пирамида. В този ред на мисли според зигзаг всяка борса е пирамида, защото аз печеля когато друг губи или обратното. Но не е така! Поради простата причина, че борсата не изкупва, а само посредничи ловците на маймуни да си продават маймуни помежду си. Интересно е всякаквите сайтове за форекс където няма реално придобиване на дялове какво се явяват? :D

офтопик: Може ли някои да ми обясни как може вече час да не мога да купя и 1 LTC на цена 3.63 при цена на bitfinex 3.58? А ако някой има свободни 2-3 BTC на cex.io от вчера на обяд има купувачи над 330 за 2.83. :)
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, bruter, filchef, Google [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, scorpy, svetlim, tedik, viniamin