NXT Coin

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

NXT Coin

Мнениеот 2GOOD » 08 Яну 2014, 23:54

Здравейте,

От известно време чета по нещо за NXT койн и разни гръмки заглавия как това е бъдещето и т.н. Проблема, е че тази валута е 100% PoS (proof-of-stake), т.е. не се копа ами се печели от такси за транзакция спрямо това колко NXT имаш, като всичките монети са резпределени м/у инвеститорите и те определят на кой какво и как да дадат, разбира се може да се закупи. Това което ме пристеснява, е че много прилича на пирамида, също ако имам NXT и печеля от тях защо да ги харча, че и такса да плащам. Иначе има и ще има някои много итнересни функционалности, които може би ще са полезни.

Изображение
http://www.nxtcrypto.org/

Та какво е вашето мнение по въпроса
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: NXT Coin

Мнениеот man0l » 09 Яну 2014, 00:16

Ако успеят да впрегнат доверието на cryptocurrency обществото в тяхната идея, то би било до някаква степен успешно. Самият факт, че колкото повече влагаш, толкова повече получаваш е доста "интересен", т.е. няма регулатор като трудността на добиване и се набляга на чисто пазарният принцип. Което пък дава един позитив - разполага с потенциала да се разрастне в пъти по - бързо, защото няма добив.

Според мен момента за включване не е сега - обемите на борсите изглеждат безобразно малки, няма ясно бъдеще или някакъв тренд, а просто са спуснали една идея.
https://trak.ink dropshipping automation
Аватар
man0l
 
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Дек 2013, 10:36

Re: NXT Coin

Мнениеот ggeorgiev » 09 Яну 2014, 00:20

Преди малко налазих, да видя за какво става дума. То добре - можеш да печелиш от нещо като лотария, да купуваш/продаваш, подаряваш. Но в същото време - хрома, с който отворих страницата за да си направя акаунт - зае около 30% процесор, а java-та с която стартирах т.нар. портфейл - 40% - или копа нещо (щото виждам, че все пак вървят некви блокове) или кода не е оптимизиран добре. До тук са ми за момента наблюденията.

Edit: вече имам 4 от лотарията :) , а утре ще опитам един faucet за спорта :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: NXT Coin

Мнениеот danbi » 09 Яну 2014, 14:34

Има нещо хлъзгаво тук. Изходния код уж е наличен, ама всъщност не всичкия и на практика две версии назад от този с който работи мрежата.. интересно :)

Освен това, клиента е на JAVA.. една от най-лесните за пробиване среди на повечето платформи. Не, че не може да се пусне на сървър, но ще изисква доста излишни ресурси.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: NXT Coin

Мнениеот stamen » 16 Яну 2014, 23:08

Жалко, че не прочетох тук по-рано,можеше и да се замисля навреме, но вижте какво се случи днес, аз лично гледам да излизам и не съветвам никой да купува засега - дано се окажат некви хлапета
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26

Re: NXT Coin

Мнениеот 2GOOD » 19 Яну 2014, 01:47

Когато койните са разпределени предварително, цялата прозрачност изчезва и това става до някаква степен централизирано. Като малка група хора държат огромна част от капитала, те самите печелят още повече от транзакциите заради PoS. Много ми напомня на ripple.

Не ме разбирайте погрешно, NXT наистина може да стане много успешна алтернатива. Много хора (ама много) не вярваха в биткойн и все още не вярват, така че нищо не се знае. Моите биткойни обаче няма да отидат за NXT ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: NXT Coin

Мнениеот filchef » 20 Яну 2014, 13:43

Genesis Account 1739068987193023818 вижте и статистиката за него на страницата на Blockchainexplorer - случайно го открих като забелязах ,че всички такси (fee) са насочени към него.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: NXT Coin

Мнениеот stamen » 20 Яну 2014, 15:36

Разликата между ripple и nxt е, че зад ripple седят мозъци и капитали, а зад Nxt леко смахнати ръководители и рояк деца...
по принцип exhange с фиатни пари на P2P принцип май не може без малко централизираност. Иначе само за дигитални крипто контракти, би следвало да може, макар че никой не е предложил задоволителен концепт все още, а Nxt твърдят, че имат, но аз лично не им вярвам...
Аватар
stamen
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:26


Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin

cron