[Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболечка

Дискусии за останалите алтернативни криптовалути

Модератори: ekrem, Moderators

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 10 Апр 2016, 23:51

Андроид феновете ще имат невероятния шанс да натиснат бутона Google Play като включат на калинката. Дано до тогава да се обновила информацията в плей-ъ. Новото е, че при тестовете ми гърмеше с книжната кесийка, а вече е поправено :)
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 16 Апр 2016, 00:42

Здравейте приятели!

По идея на 2GOOD калинките да се обявят в световните форуми се роди идеята това да стане на официално събитие в София, за което аз ще имам грижата да организирам. По идея на БайГаня, ако сме само софиянци събитието да е в сряда, но дали е така ще кажете Вие!!!! Хайде сега да видим ще има ли мераклии, които не са от София и единствения ден е уикенд (безделничен), в който биха дошли?
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот ggeorgiev » 16 Апр 2016, 03:35

Не съм софиянец, и по принцип не съм много зависим от почивни/работни дни, но и в 2-те идващи сряди се падам на смяна.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 16 Апр 2016, 06:45

Аз го виждам като най-ранна дата 11-и Май ими съботата след това. Преди гергьовден е абсурд.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 08 Май 2016, 04:27

Здравейте,

Преди повече от две седмици с шефа говорихме дали да направим редуциране при люпенето на калинки. Причината за това е, че 21 000 000 калинки ще се пръкнат много бързо и може да причинят екологично неравновесие. Затова с него мъдрувахме цяла нощ и от тогава ни мъчи въпроса дали да не го направим намаляването на всеки 1 400 000 блока с по една калинка. Така ще имаме баланс и интерес в люпенето на калинки за по-дълго време.
Ако има някой нещо против редукцията нека да пише!
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот 2GOOD » 14 Май 2016, 22:56

rossen написа:Здравейте,

Преди повече от две седмици с шефа говорихме дали да направим редуциране при люпенето на калинки. Причината за това е, че 21 000 000 калинки ще се пръкнат много бързо и може да причинят екологично неравновесие. Затова с него мъдрувахме цяла нощ и от тогава ни мъчи въпроса дали да не го направим намаляването на всеки 1 400 000 блока с по една калинка. Така ще имаме баланс и интерес в люпенето на калинки за по-дълго време.
Ако има някой нещо против редукцията нека да пише!



Наистина моето мнение е, че трябва да има редуциране на люпенето и понеже калинката си е цяла и няма как да се излюпи половин калинка решихме, че е най-добре това да става на стъпки -1, т.е. на всеки 1 400 000 да се намалят с по 1 калинка.

Какво означава това?

В момента на всяка минута има пъшкул, който носи 5 калинки ето и какво излиза на практика ако приемем промяната:

1-ва фаза: 1 400 000 блока по 5 калинки на всяка минута = 7 000 000 крипто калинки за около 972 дни (2 години и 8 месеца)
2-ра фаза: 1 400 000 блока по 4 калинки на всяка минута = 5 600 000 крипто калинки за около 972 дни (2 години и 8 месеца)
3-та фаза: 1 400 000 блока по 3 калинки на всяка минута = 4 200 000 крипто калинки за около 972 дни (2 години и 8 месеца)
4-та фаза: 1 400 000 блока по 2 калинки на всяка минута = 2 800 000 крипто калинки за около 972 дни (2 години и 8 месеца)
5-та фаза: 1 400 000 блока по 1 калинки на всяка минута = 1 400 000 крипто калинки за около 972 дни (2 години и 8 месеца)

Общо калинки в обръщение: 21 000 000 калинки

Какво мислите
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот battsali » 15 Май 2016, 17:25

Здравейте,
редуциране трябва да има и според мен.

Сега една идея от мен .,., за да е по интересно може да се помисли наградата да е рандом
или по просто казано, примерно фаза 2 наградата да е случайно генерирана между 1 и 4 калинки
защо пък не и във следващите фази да не е от 1 до 3 и от 1 до 2 ,после константа 1 за последната фаза.
Може да се помисли върху различни варианти.

Так нещата ще са по динамични според мен - лично мое мнение, вече е отделен въпрос със възможноста, интереса и желанието за реализация.


Поздрави
battsali
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Авг 2013, 13:48

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот 2GOOD » 15 Май 2016, 18:18

battsali написа:Здравейте,
редуциране трябва да има и според мен.

Сега една идея от мен .,., за да е по интересно може да се помисли наградата да е рандом
или по просто казано, примерно фаза 2 наградата да е случайно генерирана между 1 и 4 калинки
защо пък не и във следващите фази да не е от 1 до 3 и от 1 до 2 ,после константа 1 за последната фаза.
Може да се помисли върху различни варианти.

Так нещата ще са по динамични според мен - лично мое мнение, вече е отделен въпрос със възможноста, интереса и желанието за реализация.


Поздрави


т.е. във всяка една от фазите наградата за блок да е в диапазона 1-5, 1-4 и т.н., но така общия брой калинки трудно се калкулира другия вариант е, да запазим средната стойност от 5 да кажем като вариациите минават от 1 до 9 и по теория на вероятностите средната да е 5.... хммм дали не можем да ползваме последните символи от хеша на генерирания блок за да пресметнем наградата...

Така признавам, че е интересно като идея, но трябва да го помисля
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот battsali » 15 Май 2016, 18:50

2GOOD написа:
battsali написа:Здравейте,
редуциране трябва да има и според мен.

Сега една идея от мен .,., за да е по интересно може да се помисли наградата да е рандом
или по просто казано, примерно фаза 2 наградата да е случайно генерирана между 1 и 4 калинки
защо пък не и във следващите фази да не е от 1 до 3 и от 1 до 2 ,после константа 1 за последната фаза.
Може да се помисли върху различни варианти.

Так нещата ще са по динамични според мен - лично мое мнение, вече е отделен въпрос със възможноста, интереса и желанието за реализация.


Поздрави


т.е. във всяка една от фазите наградата за блок да е в диапазона 1-5, 1-4 и т.н., но така общия брой калинки трудно се калкулира другия вариант е, да запазим средната стойност от 5 да кажем като вариациите минават от 1 до 9 и по теория на вероятностите средната да е 5.... хммм дали не можем да ползваме последните символи от хеша на генерирания блок за да пресметнем наградата...

Така признавам, че е интересно като идея, но трябва да го помисля



Да, идея е такава. И за това казах, че нещата ще са по динамични

Тогава няма да можеш да кажеш - във фаза 1 ще има Х калинки ,.,,.,., мисля че, и софтуерно е невъзможно
Ще кажеш че във фаза 1 е имало Х калинки едва след като свърши рандом фазата 1 -5, или 1-4, или 1-3, и 1-2.
Генерираните 1-5 плюс генерираните от 1-4 и т.н и когато стане константа 1 е лесно
сигурноста във сметките идва едва във последната константна фаза 1 калинка, тогава можеш да смяташ правилно, до тогава нещата ще са динамични.

Има стотинки със такъв алгоритъм и АБе блок експлорера си има АПИ-та и смятат колко е бил добива (така да го нарека) от блок до блок
не знам вече в кода как е реализирано , но ми харесва идеята

Поздрави
battsali
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Авг 2013, 13:48

Re: [Анонс] [BUGS]Ladybug се роди, SHA256d шифрована буболеч

Мнениеот rossen » 16 Май 2016, 00:37

моята идея беше, че няма да има халвинг, но такъв се реализира по простата причина, че максимума калинки пък секва кранчето от раз.
Трябва да го помисля дали да има случайности, но във втория цикъл трябва случайността (която няма да е случайна) да е в поръдър средно аритметично 4, в трети цикъл средно 3, 4ти - 2 и в 5тия - 1. За да се придържаме към равномерното намаляване.
Такъв алгоритъм ще може да се направи, при положение, че е функция на предходен/и ларви. За съвсем случаен принцип не виждам на пръв поглед как ще се гласува от нодовете. Хеша, който трябва да се вземе предвид да е меркел дървото - така ще се пазим според мен от 51% атаки
И ... за ,мотивацията къде ми е ферарито? :-D
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

ПредишнаСледваща

Назад към Други Криптовалути

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], Google [Bot], gorgar, Hristo, ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin

cron