Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот kmetax » 03 Фев 2017, 01:21

Според мен ще има помпа заради скапаните мравки.С тези цени на коина нямат толкова големи продажби защото съотношението набиване/избиване при тази трудност важи само за хората с ВЕЦ-ове. Предполагам: плавно 1200-1300, рязък спад под 900 и пак...божа работа :-)
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот marcoin » 03 Фев 2017, 04:16

BAUAR написа:И сега какво, никой ли няма да коментира какво се случва? Цената пак удря 1000$ при положение, че китайските борси имат такси и сега е нова година и по принцип китаеца почива.
Какви са тенденциите според вас и какво реално се случва в момента и в следващите 2-6-12 месеца като се има в предвид сегашната цена?

Горе долу ще става това https://www.tradingview.com/chart/BTCCNY/DZ2vNhmU-BTC-CNY-Okcoin-Long-term-view/
marcoin
 
Мнения: 174
Регистриран на: 08 Май 2015, 21:50

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот Fujitzo » 03 Фев 2017, 15:11

marcoin написа:
BAUAR написа:И сега какво, никой ли няма да коментира какво се случва? Цената пак удря 1000$ при положение, че китайските борси имат такси и сега е нова година и по принцип китаеца почива.
Какви са тенденциите според вас и какво реално се случва в момента и в следващите 2-6-12 месеца като се има в предвид сегашната цена?

Горе долу ще става това https://www.tradingview.com/chart/BTCCNY/DZ2vNhmU-BTC-CNY-Okcoin-Long-term-view/



Нищо не мога да разбера от тази графика и кога точно е направена.

Да разкажа малко за който му е интересно: 2012 се занимавах с трейдинг, тъкмо завършил финанси, надъхан. Ясен ви е изхода и без да ви го казвам, нали? Наиграх се :lol: Какви ли не книги си бях взел да чета за технически и фундаментални показатели, какви ли не екселски таблици си правех с данни и се опитвах да си извлека свои зависимости и коефициенти.. работи, работи и ту всичко се обърне. Хеджирал, нехеджирал.. един масец си напред, един си на 0, един си назад.. гасяха се печалбите със загубите, накрая осъзнах че само борсата е спечелила от мен от превъртени над 200К в сделки. Изтеглих трохичките, които бяха останали, купих си нов телевизор с тях и си казах че повече няма да се занимавам с трейдинг под каквато и да е форма.

Ето че дойде 2016/2017 и пак се захванах с криптовалути. Тук е ясно че волатилността е огромна и въпреки голямата капитализация цената се люшка както никоя друга валута, стока или акция. Можеш да си увеличиш малко печалбите от копане чрез търгуване, но с цената на съответния риск. Според мен техническата част с настройването на хардуера и софтуера е съвсем различна компетенция от това да усещаш накъде ще тръгне цената. Аз за себе си съм избрал само техническата компетенция вече, защото мога да имам повече вяра в нея. Продавам всеки ден на настоящия курс. Тъпо, нетъпо.. както казах наиграл съм се с "ще се вдигне, чакай" Дори изглежда цената винаги тръгва в обратна за мен посока. Така че ако ви трябва биткойна да скочи - пишете ми да продам малко. Ако искате да падне - съответно да купя :shock: :mrgreen:

А тези приказки на колеги, че щяла да стигне 15-20к .. ще си замълча тактично. Още няма достатъчно adoption, има регулаторни и всякакви проблеми пред криптовалутите. Най-големия от които според мен (които е и предимство в същото време) - невъзможността за обръщане на транзакцията както при картовите разплащания - т.нар chargeback. Аз пазарувам спокойно и ползвам карта за всичко, понеже знам че ако бъда измамен под каквато и да е форма online мога да отида при банката си със съответните документи и да ми върнат парите.

Наслука!
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот cnerd » 03 Фев 2017, 18:42

Fujitzo написа:А тези приказки на колеги, че щяла да стигне 15-20к .. ще си замълча тактично. Още няма достатъчно adoption, има регулаторни и всякакви проблеми пред криптовалутите. Най-големия от които според мен (които е и предимство в същото време) - невъзможността за обръщане на транзакцията както при картовите разплащания - т.нар chargeback. Аз пазарувам спокойно и ползвам карта за всичко, понеже знам че ако бъда измамен под каквато и да е форма online мога да отида при банката си със съответните документи и да ми върнат парите.

А тъй!
Въпреки, че аз виждам еднопосочните транзакции и липсата на reversal като предимство...главно за търговците, разбира се, но пък в крайна сметка в момента те са driver-а за adoption
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот Facira » 03 Фев 2017, 19:39

Покрай пика в Нигерия от $1600 за BTC, като нищо до края на февруари да видим засилка до $1400
Аватар
Facira
 
Мнения: 88
Регистриран на: 23 Яну 2015, 16:13

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот superlud » 09 Фев 2017, 18:06

Винаги са китайците!
superlud
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Юни 2016, 23:13

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот superlud » 09 Фев 2017, 21:51

Казах защо падна цената
superlud
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Юни 2016, 23:13

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот superlud » 09 Фев 2017, 22:07

Поне беше написана на български моята новина ....а като трием линкове едва ли ще изтрием конкуренцията.
Успешен бизнес Ви желая :)
superlud
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Юни 2016, 23:13

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот Fujitzo » 09 Фев 2017, 23:30

Не искам да натоварвам никой с думите си, но според мен имаше прекалено мн Hype напоследък. Всяко рязко покачване е логично да бъде последвано от рязък спад, понеже покачването не се дължи на промяна във фундаментални фактори, като това колко се използва, колко е доразвита технологията, колко концепцията на blockchain-a въобще е възприета, а само от повишено търсене с инвестиционна или съмнителна цел (пране на пари и т.н)

Ако погледнете графиката за 2 години назад ще забелижите, че плавните покачвания в цената в рамките на няколко месеца стават все по-стръмни. Това не може да продължава вечно - експоненциално покачване имам предвид. https://blockchain.info/charts/market-p ... pan=2years Аз мисля, че последния темп на покачване, който може да се смята за реалистичен е от есента на 2016 до преди Декември, когато започва влакчето на ужасите. Всичко след това до наши дни е спекулация и помпи.. т.е ако се продължи мислено тази линия тя води някъде към цена от $850 в наши дни.

Има много community hype по форумите, както и ако погледнете poloniex trollbox например. Но замислете се, финансовите акули, които дърпат конците в света дали имат време да пишат по форуми? :), а именно те повличат крак и накланят везните. Гледах някаква графика че 95% от обема на търговията минава през китайски борси. Може да е било от преди да им сложат ограничение за марджин, но все пак.. звучи абсурдно. Толкова се изписва и говори по световните медии, обаче всичко е шум, някакъв вятър просто. Китай си има firewall и боли го фара какво се шуми отвън. То едва ли не решенията касаещи биткойн са някакви местни решения, не ги интересува останалия свят и потенциалните загуби за цялата крипто индустрия. Ако в крайна сметка забранят BTC в Китай, ще стане не $500 ами $5


ПП: Китаеца ще се събуди след малко и не се знае колко от тях ще видят новината за първи път :)
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот 2GOOD » 10 Фев 2017, 00:24

Fujitzo написа:Не искам да натоварвам никой с думите си, но според мен имаше прекалено мн Hype напоследък. Всяко рязко покачване е логично да бъде последвано от рязък спад, понеже покачването не се дължи на промяна във фундаментални фактори, като това колко се използва, колко е доразвита технологията, колко концепцията на blockchain-a въобще е възприета, а само от повишено търсене с инвестиционна или съмнителна цел (пране на пари и т.н)


И все пак не забравяй халвинга от миналата година, малко или много свежите биткойни във веригата са два пъти по-малко за 1-ца време. Все пак голяма част от изкопаното от големите ферми отива на пазара за да се покрият разходите по фермата. От половин година тези биткойни са два пъти по-малко.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin