Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Коментари за цената на биткойн и различните борси

Модератор: Moderators

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот val1900 » 26 Юли 2017, 20:35

Основен виновник е собственика на Битман....... Той вярва в BU и е постигната договорка явно да не пречи на SegWit, но да направи форк в който BU да се пробва.
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот jorro » 26 Юли 2017, 22:08

val1900 написа:Основен виновник е собственика на Битман....... Той вярва в BU и е постигната договорка явно да не пречи на SegWit, но да направи форк в който BU да се пробва.


Има логика :think: и ако е така, започва да се връзва и друго. Никой форк няма интерес от голям дроп на цената на ВТС преди рилийза, а Битмайн биха го предизвикали предвид минната мощност с която разполагат, затова за тях е по-добре да опитат да стартират проекта BU "по търлъци" :D .
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот olele » 27 Юли 2017, 01:05

Лелеееееее................
Не е време за писане ама съм щедър и ще ви издам една тайна, дейр ис но спуун.

За непросветените ЗАЩО все гледате/четете кой какво казал?Истината е в това което върши.
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот jorro » 27 Юли 2017, 07:12

Интересно, как дела на Антпул от хашрейта постоянно пада: https://blockchain.info/bg/pools?timespan=24hours. Въпроса е къде отива тази мощност :think:
Аватар
jorro
 
Мнения: 54
Регистриран на: 18 Апр 2017, 08:44

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот 2GOOD » 05 Авг 2017, 19:54

Малко да повдигнем темата да е в тон с новият ни ATH

Моята прогноза е след 2x => да гоним 8к
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот 2GOOD » 13 Авг 2017, 11:25

Когато видиш цената на биткойна неделя сутрин

Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот Ivan.D » 13 Авг 2017, 14:26

Ще се радвам ако някой има коментар относно снощното/днешното покачването до 4200$, а и като цяло рязкото покачване през последните дни. Преди седмица достигането на цена от 3500$ към днешна дата ми изглеждаше като значително, но възможно покачване. За 4200$ обаче не бях и подозирал...

Някой от причините, които различни медии изтъкват:

1) фаза на стабилизация и нарастване на цената след форка
2) нарастваща ежедневна публичност - CNBC, Forbes, Bloomberg,.. дори и в България
3) изтегляне на инвестиции от стоковия пазар и преориентирането на малка част от тях към пазара на криптовалути, поради нарастващото напрежение през последните дни между Щатите и Северна Корея и Щатите и Венецуела.
4) спада на долара спрямо еврото и китайския юан през последните 4 месеца
5) големи ИСО-та като Файлкойн (180 млн. $ в рамките на няколко часа) под опеката на СЕК.

Дори и взети заедно ми се струва, обаче че са недостатъчни да обяснят голямото покачване през последните 7 дни, но може би подценявам влиянието на 1) и 2)
Последна промяна Ivan.D на 13 Авг 2017, 17:25, променена общо 1 път
Ivan.D
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Юли 2017, 10:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот Ivan.D » 13 Авг 2017, 17:43

Определено доста силна и точна прогноза. Ще се поразровя из коментарите на val.

Кои са според вас основните фактори, които играят най-голяма роля за моментната пазарна цена и промените на дневна/ седмична база? В предния коментар, изброих някои често срещани предположения, но съм сигурен, че още много ми убягват.
Ivan.D
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Юли 2017, 10:20

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот 2GOOD » 13 Авг 2017, 18:28

Ivan.D написа:Ще се радвам ако някой има коментар относно снощното/днешното покачването до 4200$, а и като цяло рязкото покачване през последните дни. Преди седмица достигането на цена от 3500$ към днешна дата ми изглеждаше като значително, но възможно покачване. За 4200$ обаче не бях и подозирал...

Някой от причините, които различни медии изтъкват:

1) фаза на стабилизация и нарастване на цената след форка
2) нарастваща ежедневна публичност - CNBC, Forbes, Bloomberg,.. дори и в България
3) изтегляне на инвестиции от стоковия пазар и преориентирането на малка част от тях към пазара на криптовалути, поради нарастващото напрежение през последните дни между Щатите и Северна Корея и Щатите и Венецуела.
4) спада на долара спрямо еврото и китайския юан през последните 4 месеца
5) големи ИСО-та като Файлкойн (180 млн. $ в рамките на няколко часа) под опеката на СЕК.

Дори и взети заедно ми се струва, обаче че са недостатъчни да обяснят голямото покачване през последните 7 дни, но може би подценявам влиянието на 1) и 2)



Ivan.D написа:Определено доста силна и точна прогноза. Ще се поразровя из коментарите на val.

Кои са според вас основните фактори, които играят най-голяма роля за моментната пазарна цена и промените на дневна/ седмична база? В предния коментар, изброих някои често срещани предположения, но съм сигурен, че още много ми убягват.


Всъщност освен всчките изборени, се освободи едно напрежение трупано с години за бъдещето на биткойн мрежата и по пециално дебата за размера на блока. Този чисто технически проблем бе /и все още е/ от изключителна важност за стабилността и развитието на биткойн.

Според мен има още два много важни етапа - първият е съвсем скоро - влизането в сила на SegWit, трудно е да се предиви какво ще се случи, но аз съм по скоро на мнение - buy the rumor sell the news.
Вторият е активирането на 2x частта от SetWit2x спорзумениет, а именно увеличаването размера на блока на 2МБ, като очаквам лек спад на цената преди това да се случи и по-сериозен такъв, ако се получат разногласия между миньорите. При сценарий, че висчко мине по план може би цена от 8к ще изглежда реална.

just my 5 cents

П.С.
===
Прогнозата на Вал се изпълнява 1:1.. но те много хора го четат в световен мащаб и просто тренда следва прогнозата :lol: :mrgreen: :dance:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на биткойн (прогнози и коментари) #4 (2017)

Мнениеот fx rookie » 24 Авг 2017, 09:17

Ето и моята краткосрочна прогноза за движението на цената.
На дневна графика имаме много добър булиш пин бар, който затвори и комфортно над психологическата граница от 4к.

btc D1.jpg
btc D1.jpg (101.67 KiB) Прегледано 1082 пъти


Очаквам лека корекция на 4H и считам зоната около 4000 за подходяща зона за покупки с цел нови върхове :dance: :dance: :dance:

btcusd 4h 2408.jpg
btcusd 4h 2408.jpg (127.71 KiB) Прегледано 1082 пъти
fx rookie
 
Мнения: 43
Регистриран на: 24 Авг 2017, 09:08

ПредишнаСледваща

Назад към Борси, Цена и Спекулации

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Dog, Google [Bot], ionicle, joretouzunov, viniamin